smrzavanje vrata

smrzavanje vrata

Član
evo da i od vas cujem, boritel se vi s ovim stvarima
sad kako je poceo minus vjerujem da ce mnogi imati problema sa smrzavanjem vrata

volio bi da cujem vasa iskustva, kako se borite s tim i tako

ja sam jutros izvezao auto iz garaze, i u 9 sam ponovo htio da udjem u auto i nisam mogao, zadnja se otvaraju, ali prednja ne
ostavio malo na suncu i otvorio bez problema

kupio sam neku tekucinu, neki nitroglicerin pa sam namazao po kederima, cisto da vidim efekat
mada mislim da od toga nema nista, al et
 

rs6

Član
malo motornog ulja i namazes kedere :D nikad nece smrznut ....

btw dosad nisam im'o s tim problema ....
 

rs6

Član
ArminM je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
malo motornog ulja i namazes kedere :D nikad nece smrznut ....

btw dosad nisam im'o s tim problema ....

fkt moze tako:icon_question:

kamioni mi vjecito budu napolju ( a vrata su k'o kucna XD ) i namazem kedere uljem i nikad problema nije bilo, onda i pred zimu na autu namazem i gdje god odem ostavim auto vani zamrzne sve vrata nista.... provjereno probaj, a jeftino i ja sam prije kupov'o one zajebancije za to al kad su mi ovo rekli prest'o sam :D
 
Član
ma imas ona kina na svakoj pumpi,bocica sa spuzvicom na vrhu,premazes poslije svakog pranja i nemas frke...isto tako,za one koji nemaju daljinsko,ima preparat,umocis kljuc i stavis u bravu na vratima,otkljucas-zakljucas par puta,i nece smrznut...to je po 2-3-4 KM,znaci,skoro dzaba...ja kupio 2 pakovanja ovog za kedere prije par godina,nisam jos potrosio:D
 
Član
rs6 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
malo motornog ulja i namazes kedere :D nikad nece smrznut ....

btw dosad nisam im'o s tim problema ....

fkt moze tako:icon_question:

kamioni mi vjecito budu napolju ( a vrata su k'o kucna XD ) i namazem kedere uljem i nikad problema nije bilo, onda i pred zimu na autu namazem i gdje god odem ostavim auto vani zamrzne sve vrata nista.... provjereno probaj, a jeftino i ja sam prije kupov'o one zajebancije za to al kad su mi ovo rekli prest'o sam :D

probat cu fkt danas i to, namazao sam ja onom tekucinom, al ona je za *****, nista od nje
imam motornog ulja, ostalo mi je od zamjene i probat cu na jednim vratima, bas da vidim

edoze je napisao(la):
ma imas ona kina na svakoj pumpi,bocica sa spuzvicom na vrhu,premazes poslije svakog pranja i nemas frke...isto tako,za one koji nemaju daljinsko,ima preparat,umocis kljuc i stavis u bravu na vratima,otkljucas-zakljucas par puta,i nece smrznut...to je po 2-3-4 KM,znaci,skoro dzaba...ja kupio 2 pakovanja ovog za kedere prije par godina,nisam jos potrosio:D

namazao sam ja s tim sranjem, ali pitanje je da li ce pomoci
 
Član
kod mene je prije polo,a sad astra,stalno napolju,i nisu nikad smrzla vrata...dzip je u garazi i namazem cisto preventivno
 
Član
Baš sam neki dan gledao u Konzumu to za vrata i brave i to ima svega pa pogledaj. Cijene su sitnice po 2-3 km ;)
 
AKo kome treba glicerina da namaze te kedere a da je iz Sarajeva moze doci do mene ja sam kupio bocicu moze se s njom premazati 100 auta ja sam vec svoje odradio pa beze da ne stoji bujrum ko hoce nek dodje sa spuzvicom i nek maze
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
AKo kome treba glicerina da namaze te kedere a da je iz Sarajeva moze doci do mene ja sam kupio bocicu moze se s njom premazati 100 auta ja sam vec svoje odradio pa beze da ne stoji bujrum ko hoce nek dodje sa spuzvicom i nek maze

Imam i ja glicerina, pa bujrum ako kome treba...;)
 
Top