Smrzavanje nafte-goriva

Smrzavanje nafte-goriva

-28 stepeni mrze li kome nafta ima li ko iskustva sa tim sta i kako se riješiti problema.. neko spominje aditive neko spominje sipanje odredjene količine benzina u rezervoar i promjena filter i td... sta je najbolje za uraditi
 
Član
meni nije nikad smrzla, ni nafta ni loža, danas jaranu, razgrijali filter i rail i upalio, tdci motor... ja svakako sipam 3deca dvotaktola na 60litara. Da li šta pomaže smrzavanju nemam pojma
 
Član
Meni vec dva dana mrzne, ajde juce sam imao malo goriva. Ali nakon sto sam upalio nasuo sam 50l, i danas isto. Zaledio plovak na minimumu goriva. Uvezao kod starog u garazu na +15℃ i napravio kontra efekat, sve tekucine popustile i kad sam izasao na -23 smrzlo sve u bogu

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Član
Promjenis filter i uspes aditiva, opet posto je u nas lose gorivo i puno vode ne znaci da opet nece smrznuti. Dosad je bila u svakog prica vozi dizela manje trosi idu ko benzinci sad ako ne smrzne ne moze zaverglat nosaju akumulatore kuci :D
 
Naspi aditiv,ili manju kolicinu benzina na pun rezervoar.Meni za divno cudo nije smrzlo gorivo,iako je vani bilo -27, auto nije bio u garazi,a nisam ni sipao nista osim dizela.Doduse ima grijace goriva.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
I kod mene su veliki minusi i dosad nisam imao problema ni na Mercu ni na BMW.. Oba dizeli..
Doduse ja samo cistu naftu sipam bez ikakvih aditiva i auta mi vani stoje..
 
Ne smrzne ona skroz jer se pocne odvajat parafin iz nafte i pocne se gelirat a ako i.a vise parafina brze smrzne kod mene nije smrzla sve zavisi gdje sipa ko gorivo ja za naftu ne idem na benzisku vec imam dostavu pa kupujem od kamiondzija al po povratku s ture i to od speditera koji rade Rusiju boja nafte zelenkasta ljudi sipaju na Ruskim Shell pumpama ;)
 
Član
da se i ja stupasim juce sam ima problem kad sam kreno s'posla auto je bilo 24h vani ujutro kad sam upalio je bilo -20 tokom noći sigurno više vozio cca 3km i ugasio se, sreća na lijepom mjestu :)
napravio sam grešku uključio sam dosta potrošača plus ovaj grijao naftu u nekom predfilteru akumulator spao na neki minimum, auto se upali radii cca 5sec i ugasi ga sa porukom baterija se puni kad se auto vozi, pri tome upalilo 2-3 lampice.
Ostavim auto do podne kad je tem spala sa -20 na -7 malo pojačao akumulator sa drugim i nakon sexa od 2h upalio i malo se vozao da napuni naso gorivo opet na madafaking petrolu, zadnji put sam nasuo nekad početkom decembra pa kontam da nisu rokali nikave aditive.

uglavnom adija malo bio s'tlane sa dignutom haubom...
 
Član
Ja sam na bivsem Mercu 190D, zimus na svaki rezervar 250ml dvotaktola i 5l benzina... Od tad nikad problema nije bilo

Send via Gameboy Color
 
Član
da se i ja stupasim juce sam ima problem kad sam kreno s'posla auto je bilo 24h vani ujutro kad sam upalio je bilo -20 tokom noći sigurno više vozio cca 3km i ugasio se, sreća na lijepom mjestu :)
napravio sam grešku uključio sam dosta potrošača plus ovaj grijao naftu u nekom predfilteru akumulator spao na neki minimum, auto se upali radii cca 5sec i ugasi ga sa porukom baterija se puni kad se auto vozi, pri tome upalilo 2-3 lampice.
Ostavim auto do podne kad je tem spala sa -20 na -7 malo pojačao akumulator sa drugim i nakon sexa od 2h upalio i malo se vozao da napuni naso gorivo opet na madafaking petrolu, zadnji put sam nasuo nekad početkom decembra pa kontam da nisu rokali nikave aditive.

uglavnom adija malo bio s'tlane sa dignutom haubom...
Jel ti srce stalo ?

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
 
KOD MENE NAPOLJU AUTO NIKO NE PALI 3 DANA NIJE SMRZLA I DOBTO UPALI. ALI DANAS SAM MALO SA MAJSTOROM PRIČAO . KAŽE OVAKO : Ako bude smrzla zamijeni filter i naspi na otprilike pola rezervoara goriva litar benzina i nemas brige... Sad on je valjda majstor zna jbg. Pozz
 
Član
kod mene mjesavina nafta-dvotaktol, litar dvotaktola na 55l nafte(po preporuci) i nemam problema, bilo je dva jutra -20
čađo stari od 31 godina, prešo boga oca
 
KOD MENE NAPOLJU AUTO NIKO NE PALI 3 DANA NIJE SMRZLA I DOBTO UPALI. ALI DANAS SAM MALO SA MAJSTOROM PRIČAO . KAŽE OVAKO : Ako bude smrzla zamijeni filter i naspi na otprilike pola rezervoara goriva litar benzina i nemas brige... Sad on je valjda majstor zna jbg. Pozz
To mozes na SDI sipat cisti benzin al za PD motore ide mjesavina slabija ako je omjer 5:1 pravis 5:2 ;) 5 litara benzina 2 bocice stihl ulja za pravljenje mjesavine
 
Top