skoda oktavia 4x4 ne radi zadnja vuca

skoda oktavia 4x4 ne radi zadnja vuca

Član
Ja bi prvo vratio sve 4 iste gume pa vidio jel radi pogon na sva 4 tocka, prije nego sto se nesto rastavlja, sarafi i sl.

Volvo V70 XC jedan od auta koji je prakticno prvi i koristio taj Haldex pogon na sva 4 tocka, imao je problema sa kvarovima diferencijala kad neko stavi razlicite gume, kasnije su to ispravili jer su ugradili sistem koji cim to prepozna, iskljuci zadnju osovinu da se zastiti. Posto je Skoda dosta noviji automobil, a i to je ipak VW, njemci razmisljaju i za glupe bosance, tako moguce da ima neku slicnu zastitu.
 
Član
ma ja sam njemu govorio da moras imati identicne gume al znas kad doktor krene da se petlja u sferu koju veze nema,i na kraju se desi sto se desi,samo cudno je to sto je puklo porpilicno i nije bilo nista,niti ulja,niti sta dobri,sve normala,danas mu je rekao majstor da ce mu to rastavljati dio po dio i da vidi u cemu je problem
 
nemora znacit da je u diferencijalu sta puklo btw. da je puklo blokirali bi točkovi zapinjali a ako ide normalno onda samo mogu bit zglobovi na kardanu da su se sasuli ali to bi mogo vidit golim okom
jedino što je u diferencijalu moglo puci a da se ne osjeti nikakvo natezanje je glavni konusni zubcanik mada cisto sumnjam jer ima slabijih sklopova koji bi trebali prije puci nego taj zubcanik
 

rs6

Član
kod audija ima u mjenjacnu dio koji je iz onih ploca ko u automatiku sto je za brzine, ovdje je za zadnju vucu. postoji mogucnost da je tu nesto vrisnulo i to 90 % ako gume nisu bile iste ...
 
Član
eh imamo slijedeci problem,pokvaren je diferencijal,i trebamo to naci polovno,eh sad jos veci problem,kako se auto vozalo bez zadnje vuce,dakle samo na prednjoj,pukla je lijeva polu osovina,pa da li neko zna gdje mogu naci polovnu polu osovinu od 4x4 oktavije,ako neko zna da pomogne hitno je,zvali smo ove otpade ovdje u sarajevu ali ni jedan nema,pomagajte ljudi...
 
Top