skoda oktavia 4x4 ne radi zadnja vuca

skoda oktavia 4x4 ne radi zadnja vuca

Član
imam problem sa oktaviom 4x4.motor 1.9 tdi 2003 god,ne radi mi zadnja vuca,isao sam autoputem i samo je nesto puklo,stao pogledao nigdje nema nista,ne curi nista,i normala krenuo dalje,otisao majstoru,kaze nema vidjljivi tragova,prikopcali ga na racunar,dijagnostika nista ne pokaziva..medjutim sad kad idem uz brdo prednji tockovi okrecu a zadnji miruju,ne radi zadnja vuca,da li neko zna sta bi moglo biti..sta je moglo puknuti...hvala na pomoci unapred
 
haha ti mu rekao da je nesto puklo a majstor kaze nema vidljivih tragova haha pa ima li taj majstor oci ... auto se digne na dizalicu i ukljuci se pogon i onda se gleda sta se okrece a sta ne ... moguce je svasta, kardan, diferencijal, poluosovine itd.
 
Član
moj druze,u voznji samo puklo nesto,stao vidio nista,kontas,nastavio voziti isto da nije nista bilo,niti sta lupa,niti zvecka ,nista se ne cuje,tek nakon dva dana primjetim ne radi mi zadnja vuca kontas,et jbg tako majstor kaze,pa vidjet cemo,sta ce na kraju biti,kontam da nije nesto otislo sto samo ukljucuje zadnju vucu,veze nemam
 
Član
ne znam kako je kod tog pogona kakav je kardan, mozda prirubnica ako je ima?
ne znam brate jer to auto mi je od "badze" i kad smo isli autoputem za travnik samo puklo nesto,danas ga vozio majstoru,kaze mora biti dva tri dana da ga skine komplet i da ide dio po dio da vidi sta je i kako je,jer ne moze onako da otkrije gdje je kvar...
 
Super Moderator
trebo si se ovdje javit da ti ovaj majstor kod nas to pregleda al hajd polako sad dio po dio :)
 
Član
trebo si se ovdje javit da ti ovaj majstor kod nas to pregleda al hajd polako sad dio po dio :)
eh da sam znao komsija javio bih se,ugl ovaj ce mu uzeti za dan dva raditi pa vidjet cemo sta ce biti....mada mislim da je to do guma jer nisu mu sve 4 gume iste,napred su vece a nazad manje ili obratno,ja mu govorio da ne smije biti razlike on kaze sta ima veze,i moguce da je to uzrokovalo to pucanje...ko ce ga znati
 
Jbg ja kad sam bio na servisu sa audijem majstor mi podvuko da moraju sva cetri pneumatika biti ista. Inace dolazi do kraha sistema. A posto se desilo na putu a ne u njivi onda je najvjerovatnije razlicitos pneumatika uzrok.
 
Član
ma to sam i ja njemu govorio al kaze on nema veze,uglavnom kroz dva tri dana ce znati sta je problem,dok sve skine i rastavi,uglavnom sad normalno sve vozi samo sto nema zadnje vuce,inace zadnja vuca je uvijek ukljucena automatizmom ne moze je nikada ugasiti
 
Član
Jel se taj problem pojavio nakon sto je stavio razlicite gume? Ili je vozio i prije uz te gume?

Mozda se sistem sam zastitio zbog nejednakih guma, pa iskljucio 4x4...
 
Super Moderator
A moguce da je do guma.. Ne znam da li se sam iskljuci zbog zastite, ali ako ne iskljuci sigurno ce nesto vrisnuti... Eto mu sad nema veze daj boze da ne bude havarija
 
Član
Jel se taj problem pojavio nakon sto je stavio razlicite gume? Ili je vozio i prije uz te gume?

Mozda se sistem sam zastitio zbog nejednakih guma, pa iskljucio 4x4...
nije vozio ranije,samo sad kako je zima nabacio neke razlicite gume,kako mi je govorio stavio vece(nisam siguran jel naprijed ili nazad al uglavnom sto posto nisu sve iste) zbog tereta kad vozi .. i vjerovatno kako je na autoputu vece opterecenje bilo nesto puklo,ko ce ga znati,cim se popravi javim vam sta je bilo
 
Ma u diferencijalu se sigurno polomili zubovi zubcanika .. zbog razlicitih guma tj. prednje gume vece a zadnje manje, onda nastaje razlika u predjenom putu izmedju osovina tj. nije sinhrona brzina na osovinama i onda dolazi do lomljenja zubova na zubcanicima ... reci ti majsotru neka skine zadnji diferencijal i neka ga rastavi, da se ne muci traziti problem dalje ... lp
 
Član
ne bih reko da je zbog različitih guma jer nije u njega šperovan diff pa da neće "izbalansirat" opet koliko gdje šalje...
 
Top