Skoda Octavia Blue Line

Skoda Octavia Blue Line

Član
pioneer_09 je napisao(la):
HID je xenon set koji imaš da svugdje kupiš i košta od 60+ KM... Dok OEM su fabrički farovi sa xenonima i veoma su skupi a i isto tako i rijetki. Evo ovo je OEM http://www.pik.ba/artikal/5138001/desni-xenon-far-za-skoda-octavia-orginal-sa-balast-om-bez-sijalice/

E sad ti možeš napraviti približno oem-u, tako što kupiš projektore ubaciš u te farove i onda xenone i to je takodjer pun pogodak :)

Bgmi je poskupo, ali je zato extra...ipak cu ici na ovu drugu opciju, ili ako uspijem prodati svoje farove pa da sta iskombinujem kupio bi OEM, a ovako trenutno ne mogu. Ali nigdje mi se ne zuri polahko cu je raditi koliko budem mogao :icon_biggrin:
 
Član
Oem far svijetli kako treba i najbolje izgleda i osvjeljava te ne smeta drugima..u prometu.

HID skida i osvjetljava i vrapca na drvetu od 20m:icon_evil:

btw..pošto voziš "engleza"..jesi li štelao svjetla..pošto tuku malo kontra od ovih naših :D

+ kod na u HR više nije dovoljno staiti samo oem far..nego sve što ga prati da bi prošao na tehničkom.

perači farova (trebaš i drugu posudu i pumpu da bi to funkcioniralo) za far trebaš i drugi prekidač i đek za konverziju sa 8 na 12 pinsko štekanje(jer imaš u orginalu H4..a xenon far ima d2s i posebno dugo H1..itd..a nivelatore tj senzore neču ni spominjat..skupooooooo)
staviš leče H1 morimoto leće (ako prolaze kod vas..i mir)
 
Administrator
kod nas sve prolazi :) Može staviti projektore i rahat, ima bar približno tome, ima super vidljivost i ne smeta drugim učesnicima u saobraćaju ;)
 
Član
Kao sto pioneer_09 kaze "kod nas sve prolazi" :icon_biggrin: Sad me interesuje kad sve to kupim sto mi treba, kako da ugradim te projektore posto bi trebao rastaviti far ako se ne varam? Kako bi to izveo posto sam vidio da se ne moze rastaviti...mozda jedino da zagrijem pa da odlijepim? I da vam se zahvalim na objasnenjima ;)
 
Član
bolje ne pokusavati..ako nisi radio i ne znas
osim ako ne želiš žrtvovati farove za tu praksu..
ima ekipe koja se bavi time.
kod nas je cifra oko 200 eura..komplet sa digi hidom bixenon h1 i projektorima ..te poslom
 
Administrator
Eto kolega hakkler ti je odgovorio.

Javiš se Ligi http://www.bhtuning.com/p-bi-xenon-hid-projektor-t-50245.html i riješite sav posao.
 
Član
slučajno imam sliku usporedbe morimoto farova vs oem mojih H4 Bosch +90 :cool:



svijetle bolje..al ne tolko high bolje

običan H4 bosch +90


al ugl..da nije tolko zajebano u HR sa tim svijelima..stavio bi morimoto istog časa i to od 5000K (nekako je najbolja nijasa bijele i najbolje osvjetljava..pogotovo na mokrom)
 
Član
Postavljeni i zadnji sportski amortizeri tako da je sad sve ukompletirano sto se tice toga :icon_biggrin: Napravio sam par slika dok je bilo lijepo vrijeme :icon_biggrin: Spustio bih je jos ali posto vecinom vozim vise osoba u autu nisam je smio vise spustati...Do polovine Aprila bi trebali branici i pragovi biti gotovi :123:
ic36oo.jpg

9htc8y.jpg

vq039y.jpg
 
Član
saleee je napisao(la):
Nema šta preebena:icon_smile:,samo je nemoj usrat s tim branicima i pragovima...;)

Hvala drug :icon_biggrin: I ja se nadam da necu pretjerati, ako ne bude valjalo imam opet ove branike, posto njih ne diram nista :icon_smile:
 
George je napisao(la):
Pa zar se kod nas po zakonu smiju voziti automobili sakomandama na desnoj strani?

Kod nas sve moze, zato nam i jeste ovakva situacija :icon_mad:
ja sam jednom vozio desnjaka, naviknuo bi se covjek vremenom to
je sigurno, ali u ovom slucaju sto kazu nigdje logike :lol:
Felge su prva liga, pametno ulaganje, nista bez felgi io spustanja
 
Član
Prijatelju cini mi se da sam ti vidio auto negdje u Trebinju ovih dana.
Odlicno auto svaka cast
 
Top