Škoda Favorit

Škoda Favorit

Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit(GTI prednje kocnice)

Kako su neki trazili slike po danu ev uslikao sam dvije danas brzinske a i spojio sam maglenke pa i slika sa maglenkama, eh da kupio sam i plastike od felicije, izletilo jeftino a meni treba pa je i to stavljeno na hrpu sa djelovima..:cool:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Da napomenem da je ovo samo probna verzija, i da je samo tako nakaceno na auto. A karambolka ce se u skorije vrijeme farbati i sredjvati kao i kompletna skoda al o tome kad to bude..



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

I djelovi koji su zavrsili u mojoj sobi jer ih nemam gdje staviti u garazi...



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit(GTI prednje kocnice)

Konacno felge da se kupe, u pitanju su rh cup felge dimenzija prednje 7,5 jota et 45 i zadnje 9 jota i et 45 velicina 16 :icon_biggrin:. Kupljene od kolege sa foruma Golf2gti16v i ujedno mu se jos jednom zahvaljujem na svemu. ostalo mi je da kupim gume za njih al to cemo nekad kasnije ;) ev dvije brzinske slike...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Stiglo je jos par stvarcica :cool: Tu je lonac od Dottore-a koji je u super stanju i velika mu hvala na svemu ;)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Sve u svemu sto sam trazio to sam i dobio cak i vise jer je u super stanju ;)

Pored lonca kupljeni su i pragovi i obrve zadnje.

Danas je skodilaku istekla registracija, i ide odjava auta do daljnjeg a pocinju ozbiljni radovi, tako da se nadam da cu vam slijedecih dana puno vise pisati, i nadam se da ce te mi olaksati sa korisnim savjetima.Lijep Pozdrav do slijedeceg pisanja ;)
 
Član
Kupio sam kompletnog Golfa 2 1.8 102 kw KR, stanje srednja zalost, vecinom sa cuning detaljima. Eh sad poslije puno razmisljanja, odlucio sam da Golfov motor prebacim u skodu i da nastavim sa projektom, jer prema mojoj procjeni previse bi me izaslo da golfa vratim na pravi put, a i skodu sam vec pripremio za varenje. Dakle idemo dalje ovo ce uskoro zavrsiti ispod skodine haube.



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Da se bar malo skine paucina sa projekta, ko neki projekat a nis se haman ne radi :D Par stvari sam uspio uraditi, u ovo zadnje vrijeme, uspio sam povariti skodu, i uspio sam izvaditi motor iz golfa, to je ugrubo receno kolko se posla odradilo. Sve u svemu ne predajem se idem dalje, sl na redu je ubacivanje motora nadam se da ce to biti sto prije. Ev i neka slika koju sam uspjeo uslikati, znate kako je sto se toga tice :cool:

Glavni i odgovorni varioc Amel :cool:


Uploaded with ImageShack.us

Amel u akciji :lol:



Uploaded with ImageShack.us

Ervin nes cupa :lol:



Uploaded with ImageShack.us

Ja i ervin u akciji cupanja motora



Uploaded with ImageShack.us

I da danas sam uzeo i nes muzike za auto tacnije dva vufera i kondenzator ev slika i njih, fino se cuju ja zadovoljan.



Uploaded with ImageShack.us

Toliko za sada, nadam se da cu uskoro doci do nekok fotoaparata pa cu fino sve poslikati sto se radilo i da se javljam sl put sa ubacenim motorom. LP ;)
 
Član
Da nebi pala tema u zaborav mali update za skodu u pravom smislu rijeci mali 28 cm :D sretan ko malo dijete :icon_smile:



Uploaded with ImageShack.us

Stanje volana odlicno, hvala kolegi bmw e30 jos jednom steta sto je sve bilo u zurbi pa nije bilo vremena za sok i cevape ;)

Usput trazim neku preporuku za nekog majstora koji bi bio voljan da se bavi prepravkom nosaca na favoritu i ubacivanjem kr-a ;)
 
Član
Ah Favorit, je jos tu, jos uvijek imam 90 % dijelova da je zavrsim, od GTI-a se davno odustalo, ali ima stari motor. Lako se ona moze sklopti, ali najvise zbog nedostatka vremena stoji kako stoji, i ceka neko bolje vrijeme, ako prije toga ne zavrsi na otpadu.
 
Član
Lijepo bi bilo i ovo sklopiti, ovih skoda jako malo ima inače a pogotovu nema kod nas tuniranih :)
 
brate ona se može lijepo složit,
bolje dođe od golfa 2
on je več isfuran. sa škodom bi bio faca
 

Prilozi

  • 543739_405905376096903_259166158_n.jpg
    543739_405905376096903_259166158_n.jpg
    134,4 KB · Pregleda: 70
Top