Škoda Favorit

Škoda Favorit

Član
Stiglo lijepo vrijeme a sa njim i radovi na autu, u planu sredjivanje karambolki, instrument table i ostalih plastika, poliranje felgi, zatvaranje gepeka itd....Radovi lagano krenuli evo nekoliko slika...

Felge se rade skinuta boja i pocelo poliranje....

Uploaded with ImageShack.us
Karambolke skinute i pocele prepravke..



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pa malo smole....



Uploaded with ImageShack.us

malo vise...:icon_rolleyes: :lol:

Pa kit.....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pa su mi ruke otpale....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Sutra nastavljam sa radovima na karambolkama i ako se mogne sta na felgama uraditi.....

Koja slika auta bez prednje karambolke....Izgled nidje veze...:icon_cry:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

zanemarite ovu hrdju sto je izbila to je najbolji drugar od mog auta...:icon_cry::lol::lol::lol:
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit (Glavcine, kljesta diskovi od GTI)

Radovi se nastavljaju danas kitovanje citav dan na prednjoj karambolci vecinu vremena...



Uploaded with ImageShack.us

onda sam kad sam postavio na auto karambolku i odlucio da malo i ove otvore prepravim i onda je ispalo ovo...



Uploaded with ImageShack.us



pa se sprickitovala zadnja karambolka i probalo malo sam sprejom....



Uploaded with ImageShack.us

i od viska fibera uradjene ovo na farovima meni se svidja sta vi kazete kako ce stajati na autu....



Uploaded with ImageShack.us

Auto je i zatamnjeno al sutra slike po danu....
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit

auto zavrseno ostale obrvice da se ofarbaju i felge da uzmem i ispoliram...a evo par slika kako izgleda sada skoda, ja zadovoljan...:cool:

mislio sam nekom mrezicom popuniti ovu rupu na karambolci pa ce to ici ovih dana.....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Naprijed folija 15 % nazad 30 % meni dovoljno, a za policajce ne znam...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit

Postavljene neke felge konacno na skodilaka :icon_smile: dok svoje ne zavrsim, slike uzasne :icon_confused: sutra bolje dok je operem....




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

I da place skodilak za nekim oprugama da ide u pod sad ko traktor....:icon_cry: mogu ulje promjeniti bez kanala :icon_cry::icon_cry:
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit ( Pomjesala vodu i ulje )

Radovi na Favoritki ne prestaju, samo nisam imao usb kabal da postavljam slike i obavjestavam vas pa evo sta je uradjeno za mjesec dana.

Posto je bio otisao dihtung glave, bilo je par opcija, nekih mojih zelja ubacivanja jaceg motora itd..al nis od toga skontao sam da za sad mi je najbolje malo osvjeziti ovaj pa dok ne bude para za neki ozbiljniji projekat...evo par slikica na sta lici moj skromni motorcic :icon_cry:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

motor je opran nemam slike bice sutra, slijedece na redu oko motora jeste sredjivanje motornog prostora jer mu je def potrebno, sad ne znam mogu li ista postici ovako ili je potrebno vaditi motor, svaki savjet prijedlog i slicno je dobro dosao.

Felge se rade uveliko dobio sam i el. motor prepravljen da mogu nakaciti felgu i polirati falc, pa ako kome treba ispolirati ima bujruma, ubacim slike skalamerije sutra nikako da slikam i objavim.



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

slike losije kvalitete, slikano mobom i po mraku, moram ih slikati po danu..


Pored svega uspio sam stici srediti pragove malo ovo sto su izbacili ev kakvi su bili a sutra slike kakvi su sad.




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

:123:
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit

Kao sto sam rekao ev slika pragova



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Nisu bas najcistiji al bar nema hrdje po njima... Do kad ne znam vidjeti cemo :D

Malo sam je i spustio naprijed nista puno dok ne stavim felge pa cu vidjeti hoce li ici jos dole



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Skalamerija za poliranje falca :lol:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Slika pred mrak 2000 vodobrusni



Uploaded with ImageShack.us



Limpi je napisao(la):
fino, fino ;)

a to za motor, dihtung epidemija, heh... najbolje ti je bilo cistit ako si sve skidao i vadio, pa tada... jedino onda se mogu neke stvari fino ocistit... kod mene se motor citav dan ribao, celicnom, tecnostima, nema cim nije, svega bilo, speklo...

Ne znam sad sta da radim druze, imam u planu i poklopac da ispoliram neke stvari jos da izmjenjam prije svega onu tepsiju na karburatoru da izbacim, vidjeti cu sta ce biti, najvjerovatnije da cu cupati citav motor srediti motorni prostor ofarbati, ocistiti motor itd...bas opaliti generalku da bude lijepo za oko, ovako nidje veze...:icon_sad:
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit ( konacno felge )

tito_i_partija je napisao(la):
koje su dimenzije guma? uzmi cent uze i samo onaj rub na blatobranu skuckaj i nece kacit...nema potrebe za prosirivanjem ja mislim...a opruge su ti dovoljne da spustis....gewinde su ipak preskupa investicija....samo udri dalje....;) i dobra je ideja ovo sa tablom od felicije

Gume su naprijed 195 50 nazad 205 50, jbg volim siroku gumu i lijepo mi izgleda na takvim gumama, a sad za gevinde vise zelja nego mogucnosti, ne znam ni gdje bi ih nasao da kupim :S, a tabla od felicije nazalost nece ici al ima nes drugo sto ide 100 % unutra...

Skodilak dobio donora organa u vidu jos jednog skodilaka :lol: ev par slika, sutra detaljnije...



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Skodilak 1994. godiste, motor kao kod mene, planiram prebacivati unutrasnjost kompletnu a o tome pisem sutra kad poslikam sve sto ce ici u skodilaka...
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit ( i jos jedna bordo skoda )

radovi se nastavljaju prebacuje se sve sto valja sa drugog skodilaka....a bgm je dug spisak...;) evo par slika sta radim iako zaboravim slikati uvjek dok radim...al jbg..

za pocetak ovako malo poredjenja stare i nove...:cool:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Sjedista koja su vec prebacena :cool: kao i gotovo citav enterijer... ostalo da se prebace tapacirunzi nebo i inst. tabla....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

ova inst. tabla ide sutra aBd unutra..:cool:



Uploaded with ImageShack.us

danas sam jos uspjeo prebaciti zadnja stakla sa kompletnim mehanizmom, pa sam se zato veceras vozao polu zatamljen :lol:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit (PROBLEM, Potrebna pomoc kolega )

Dakle probolem je u tome da mi auto ne ide kako bi trebalo ici, i na jednum djelu gasa kad pritisnem prije polovine isto kao da izgubi vucu, to mi se desava kad se ugrije auto. Majstor jedan govori da je do struje e sad nezz vise sta da radim....
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit

xxfmanxx je napisao(la):
Selmir1 je napisao(la):
Druze zbog ovoga imas pice od mene, samo reci gdje i kad :cool::cool:

moze brate uvjek, samo da prodju ovi mubarek dani, jer sam sad na standbayu po tom pitanju. hehe. samo lagano sa skodilakom, ima da bude najbolja skoda u Sa i nemoj odustajat, ovaj tvoj autic bi bas mogao bit jedinstven sa jos nekoliko poteza. ;)

Naravno cim prodje ramazan :cool:

Nisam imao mira nakon sto je drugar sa foruma uradio one slike u PS pa sam je spustio koliko je moglo dole ici........



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Ja bi jos al ne moze :icon_sad:
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit ( I dalje se ucim :D)

Da skinem paucinu sa teme. ;)
Dakle uz pomoc kolege sa foruma ervin_86 i zelju da sredim struju u autu uradjeno je slijedece. Promjenjene sve zice ispod instrument table, i 90 % ispod haube, skopcan sat sa obrtajima, promjenjena instrument tabla. evo par slika kako to sad izgleda u autu. ja prezadovoljan, pogotovo tablom koja ne lupa vise kao sto je ona stara lupala..

Sve je pocelo skidanjem instalacije sa nove....
Ervin radi, ja gledam da ne smetam :D



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

onda smo krenuli rastavljati na drugoj sve i za cas je bilo sve vani



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Za ovi eksperiment nam nije potrebna stara instalacija pa je mozemo baciti...:D



Uploaded with ImageShack.us

onda je iskrslo par problema sa bravom i alnaserom pa nisam ni slikao dok nismo sve sredili.

Faza sklapanja, Ervin sklapa ja smetam :lol:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

nakon 7 sati konacno sve sklopili, sad to izgleda ovako....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Puno ljepse od ovoga


Uploaded with ImageShack.us
 
Top