Škoda Favorit

Škoda Favorit

Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit ( Jos jedan par alu felgi :D)

Danas smo ja i drug ervin_86 opet malo sarafali, rastavljali onu drugu skodu do zadnjeg sarafa, nista nije ostalo na njoj osim skoljke koja je u odlicnom stanju i vjerovatno ce biti neki projekat al otom potom. Evo nesto slikica od danasnjeg sarafanja i ugodno provedenog dana...Erva hvala jos jednom na nesebicnoj pomoci pravi si prijatelj ;)

Skoda favorit rat style:D vise rat nego style :lol:



Uploaded with ImageShack.us

ervin radi ja slikam :) samo se izvlacim da nista ne radim:D



Uploaded with ImageShack.us

Pa smo izbacili motorcinu od vjerovali ili ne citavih 65 ks...:D



Uploaded with ImageShack.us

poskidali vrata prednji most auspuh i evo sta je ostalo od onolikog auta



Uploaded with ImageShack.us

neka low izvedba skode

Bilo je vremena i za za*ebanciju



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Bice slika jos toliko sam danas uspjeo uslikati...;)
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit ( Skidao djelove sa Skode 2 :D)

Malo se islo do Brckog po felge pa evo malo slika sa puta....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Lazina drift masina.....:cool:



Uploaded with ImageShack.us

Sa ovom dvojicom nikad nije dosadno....



Uploaded with ImageShack.us

ervin ce potvrditi to ;)

sutra slike felgi, a aBd ubrzo ide i update sa zimskom obucom....:icon_smile:
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit ( Maca Braca Brcko :D)

Polako se priprema i zimski set felgi i guma. Felge su centre 14 ke 6 j et 30 a gume za ovu godinu idu 165 60 standardne savine s 3, dok vec za sl godinu ako ostanu ove felge u planu su neke 185 60. Felge se poliraju kompletne...;)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

I jedna jos pa recimo gotova ima jos malo posla oko nje sto se tice poliranja...



Uploaded with ImageShack.us

Eh sad imam problem, felge nemaju cepova, pa mi je potrebna informacija clanova mogu li cepovi sa centri 15 ki, i ako ima neki forumas u sa da proda te cepove ili da mi posudi jedan da odnesem tokaru da mi napravi nove...;)

Slike nisu neke kvalitete al jbg bice bolje nekad valjda :D
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit (Priprema felgi za zimu:D celicare cao)

Konacno da i ja nes napisem, da skinem malo paucinu sa projekta. Dakle, kupio sam nesto sto sam dugo trazio, kompletan most od golfa 2 gti. Plan je sledeci, skidanje svega sa ovog mosta diskova, klesta glavcina i ostalog i prebacivanje na moj most jer odgovara saraf na saraf. Prije same postavke zamjeniti cu diskove novim, disk plocice i odnijeti klesta na reparaciju . Evo par slika mosta i kako bi trebalo da izgleda na autu kad se sve postavi. L.P.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

ovako to izgleda na skodi ;)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit (nes novo)

Idemo dalje, opet akcija dva "skodasa". Ovog puta kolega ervin je uradio vecinu posla, ja sam uletio na kraju. Farovi sa socivima, to mi i nije bilo u planu trenutno al kad sam vidio da izgleda bolesno morao sam se dogovoriti sa kolegom da ostane na mom autu..;) Evo o cemu se radi da ne duzim sa tekstom slike sve govore, naravno slijedeca investicija je da se kupe xenoni...;)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Americki favorit :D



Uploaded with ImageShack.us

Tako to sad izgleda...



Uploaded with ImageShack.us
L.P.
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit (Sociva u farovima)

Poslije farova, na red su dosla stop svjetla. Vec duze vremena hocu da uradim da mi pozicija gori u citavom redu, pa smo kolega ervin i ja danas to nabrzinu uradili evo fotografija. Kvalitet 0 slikao sam lemilicom :D



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

i kad se pritisne kocnica



Uploaded with ImageShack.us

L.P. ;)
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit(Zadnji stopovi pozicija u citavom redu)

Kupljena konzola od druga ervina, nesto sto sam dugo trazio bilo mi je ispred nosa...:cool:



Uploaded with ImageShack.us

Sutra postavljanje, i slike kako sad izgleda unutrasnjost...;)
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit(Centralna konzola)

Konacno kompletirano, kupljene i prednje glavcine sa klijestima diskovima i disk plocicama od golfa 2 gti, tako da ce na one zadnje diskove doci i prednji ventilirajuci. Konacno se nadam da necu moci pregrijati lako kocnice...;)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Nadam se da ce uskoro sve biti montirano na autu, slijedece na redu je da uzmem od G 2 prednje amortizere i od G 1 zadnje sa nekim sportskim oprugama al to u nekom drugom javljanju...
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit(GTI prednje kocnice)

Opet sam kupovao djelove za skodilaka, ovoga puta uzeta je tabla od felicije kompletna ( hvala Dzoni3 veliko ) i uzeti prednji amortizeri od G2 i zadnji od G1 koni plinski amortizeri sa stelovanjem tvrdoce...:icon_smile:

Zadnji plinci



Uploaded with ImageShack.us

Tabla



Uploaded with ImageShack.us

I kako bi to trebalo da izgleda kad se postavi..



Uploaded with ImageShack.us

Trenutno imam u planu uzeti tapacirunge od felicije al sa el. podizacima, sve plastike iz felicije, crvene opruge za amortizere prednje od G2 zadnje od G1, i ako bude para kompletan servo iz felicije...Do slijedeceg pisanja lijep pozdrav...;)
 
Član
RE: Pocelo se pomalo sa radovima na skodi favorit(GTI prednje kocnice)

Malo se radilo oko skode, posto imam jos jednu fabricku karambolku sa maglenkama i dobio sam od druga lip onaj mali od g 2 postavio sam ga na moju karambolku i postavio na auto. Izgleda lijepo, sad bi se trebalo ili da nadjem orginal lip od favorita, ili da upasujem fino ovaj. par losih slika al vidite o cemu se radi...;)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Uskoro bolje slike, dok spojim maglenke i nadam se presvucem ih zutom folijom....;)
 
Top