Sjenila projektora izgubila sjaj

Sjenila projektora izgubila sjaj

i kod mene je jedno sjenilo skroz gotovo al ja cu to otvoriti oribati arfom :icon_smile: i nek stoji da sad kupujem nove koji su skupi ovo ono kad skupim stavim one kristalne i ok ;)
 
Član
ervin_86 je napisao(la):
@ emirEX_sa
U Sarajevu sam i ja, ovdje studiram :icon_smile: Pokusacu naci tu foliju po ovim marketima pa ukoliko ne uspijem javim ti se da kupim od tebe ;)

ako ne nadjes javi pa cu ti ja narezati nekoliko komada
 
Član
imao sam i ja te folije, nekad davno meni stari donosio, oni kada rade spojnice na kablovima stavljali su tu foliju
jaka je nema govora, ja sam je lijepio na retrovizore, i prednju masku, fkt sam zaboravio za to, jako dobra ideja, s njom bi se fkt moglo to odradit
i ja imam jednu maglenku na kojoj bi mogao probat;)
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ervin_86 je napisao(la):
@ emirEX_sa
U Sarajevu sam i ja, ovdje studiram :icon_smile: Pokusacu naci tu foliju po ovim marketima pa ukoliko ne uspijem javim ti se da kupim od tebe ;)

ako ne nadjes javi pa cu ti ja narezati nekoliko komada

Ja sam lijepio tu foliju, odnosno traku aluminijumsku i nije toliko lose ali ima par problema, jako tesko je uklopiti da se ne vide linije, kako god dobro da je uklopim imao sam te neke crtice vidljive kad se upali projektor.

A i nije bas mnogo sjajna a kad sam pokusao da je poliram ona je samo pocrnila pa je bila jos manje sjajna :D

Tako da bolje je nego izgorjelo sjenilo ali nije bas savrseno.

Trazio sam firmu koja kromira plastiku pa ili ne rade vise ili je negdje u PM ili je skupo.

Razmisljao sam o sloju ljepila koje provodi struju pa onda obicnom kromiranju ali to nisam probao jer ne znam kako bi nanjeo ravnomjeran a tanak sloj toga :)

Tako da je po meni najbolje i najdugotrajnije rjesenje otpad i drugo sjenilo iz polomljenog fara ili komplet projektor ako se nadje a ima toga sve vise po otpadima.
 
Član
http://www.bhtuning.com/p-socivo-leca-fara-audi-a6-t-66280.html


Eto ti najbolje rjesenje koje postoji.
 
Legend
menjic je napisao(la):
http://www.bhtuning.com/p-socivo-leca-fara-audi-a6-t-66280.html


Eto ti najbolje rjesenje koje postoji.

to je to... drug, mozes ti lijepiti sta hoces, to ce samo na oko izgledati bolje,
al u svakom slucaju dijagnoza tog sjenila je "MRTAV KONJ" ...

samo zamjena moze rijesiti stvar... ;)
 
Član
@ Liga: Drug hvala puno na savjetu, cijenim tvoje misljenje jer ti si ipak osoba koja se razumije u ovu problematiku. Necu lijepiti nista niti farbati, uzet cu drugi projektor ;)

@ menjic: Druze hvala i tebi sto si odmah poslao link da se prodaje socivo. Evo poslacu upit da se dogovorimo.

Zanima me samo hoce li smetati sta posto ce biti dva razlicita projektora. Ako nema veze da uzmem ovo sto prodaje kolega s foruma. Precnik ovog ispravnog projektora kod mene je takodjer 7,2 :cool:
 
Član
Cini mi se da su tu negdje ta dva sociva i mislim da ne bi trebalo biti neke velike razlike ako ti je drugo ispravno. Ako ti i drugo ne valja onda ce bas biti razlika kad upalis svjetla.

Jedino sto me brine jeste ono sto je kao rezano na tvom, kao da su bili za neke manje sijalice pa neko odrezao da mogu stati vece sto nije dobro i moraces i to novo da odrezes na isti nacin da bi koristio istu sijalicu i onda ce opet nesto da izgori :D

Pa eto pogledaj malo i objasni nam zasto je odrezano sjenilo koje je na slici i koje sijalice sad koristis ?
 
Član
Ovo su bili Bi-xenon projektori nekad davno medjutim neko je bio strucnjak pa je one motorice koji prebacuju duga-kratka svjetla unistio ( citaj odvalio). Originalno je bila h1 sijalica unutra. Ono rezano je bilo pokusaj da se izbaci ta h1 sijalica i napase na h4 ali taj pokusaj je bio promasaj veliki. Zbog toga cu uzeti drugo socivo da nemam problema. Poslao sam kolegi s foruma vec upit pa cekam odgovor. Sto se tice drugog sociva ono je dobro, sjenilo je u extra stanju. Precnik je isto 7,2 cm tako da mislim da bi to trebalo biti uredu, znaci da nece biti razlike kad se montira na farove.
 
Član
I nije osjeceno kao ovo i ostala je H1 sijalica i bi xenon ?

Ono na slici je isto bi-xenon ali mi se cini da nema motoric, odnosno elektromagnet koji prebacuje dugo - kratko pa ga pitaj jel ima ili nema, trebace ti vjerovatno ali se moze uklopiti od nekog drugog naravno, a 20 KM nije skupo nisam ni vidio cijenu prije samo sam pogledao sliku i poslao ti link jer je to to sto ti odgovara :)
 
Član
Ono drugo nije odsjeceno, ima h1 sijalicu samo i na njemu nema tog "elektromagneta" koji prebacuje dugo-kratko. Vidjecu ima li na ovom sto kolega s foruma prodaje pa ako kod njega bude probacu naci jos jedan. Samo da kod njega ne bude h7 :lol:
 
Član
Skontao sam i ja sta sam kupio ali kasno. Nisam se odmah raspitao sta i kako, jbg. Probacu napraviti to da valja, ako mogne dobro da jeste ako ne nikom nista. Ima ona narodna "Sam pao sam se ubio". Uglavnom ako prorade postavicu da se vidi rezultat ako ne zna se gdje ce zavrsiti. Hvala ti na pomoci i korisnim savjetima ;)
 
Ovo socivo sto prodajem nema elektromagnet... ovo je orgigi, izvadjeno iz fara A6... u njega ide H1 sijalica, sjenilo i leca su u odlicnom stanju... meni ne treba a kolegi ce sigurno biti od koristi... nadam se da ce mu pasati i da ce rijesiti problem sa ovim socivom.. poslao sam odg na pp ;)
 
Član
Nema na cemu, al napravi to kako treba pa nam postavi slike, samo nadji dva ta elektromagneta pa pogledaj po netu ili na tom sto imas kako i gdje stoje i kako su spojeni pa iskombinuj nesto.

A evo ti par ideja i slika da vidis kako moze ili treba:

headlight-4.jpg


28313d1278150609-let-there-light-bike-lighting-hid-etc-projector-solenoid.jpg


20276projector_2.jpg


solenoid_3pin_large.jpg


Projectormods007.jpg


Eto skontaces valjda nesto ne mogu bolje sad naci :)
 
Top