Sjenila projektora izgubila sjaj

Sjenila projektora izgubila sjaj

Član
Kao sto i sam naziv teme kaze zanima me da li je moguce vratiti sjaj sjenilu? Radi se o Bi-xenon projektorima ali se na sjenilu (jednom) izgubio onaj sjaj. Trenutno izgleda kao da je onaj sjaj odgorio. Evo i slika da vidite o cemu je rijec:
dsc00162tw.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/img]
 

rs6

Član
odgorilo od sijalice, ima neko je pisao u nekoj temi neki sprej kao chrome pa je tim radio sjenila, valjda se javi i ovdje ...
 
Član
ja sam spominjao taj sprej, gledao sam kako je momak popravljao sjenilo fara s njima, koliko je dugotrajno nisam siguran, jer ja nisam radio,,ali sam vidio da je on farbao, i da je skoro isto kao i na dijelovima koje nije farbao
Renco je sprej, ima se kupit u prodavnicama boja i lakova
 
Član
Hvala puno na odgovorima. Sacekacu da vidim sta ce i ostali reci jer me najvise zanima vrijedi li to farbati, mislim hoce li se sjenilo popraviti farbanjem ili im nema spasa
 
Član
xxfmanxx je napisao(la):
pa ako imas projektore sto ne ofarbas ta sjenila u crno i vozdra :icon_biggrin:

Pa i projektori, ilitiga farovi sa "socivima" imaju sjenila/reflektore, samo manje dimenzije, iza sociva.....
 
Legend
mislim da sa farbanjem nema fajde , nije to to .......... ali postoje samoljepljive folije sa krom efektom ..... kao ogledalo
provjeri sa nasim clanom zmaych sto radi reklame da li ima tu foliju , i sto je naj vaznije da li podnosi velike temperature
ako da ,.... to je cas posla
 
Član
enesss je napisao(la):
mislim da sa farbanjem nema fajde , nije to to .......... ali postoje samoljepljive folije sa krom efektom ..... kao ogledalo
provjeri sa nasim clanom zmaych sto radi reklame da li ima tu foliju , i sto je naj vaznije da li podnosi velike temperature
ako da ,.... to je cas posla

Istopila bi se dok pomislis da kazes keks.

Na slici se vidi da je to nesto osjeceno, pa je moguce da se naslanjala sijalica pa grijala jos vise i ima jedna tacka kao da je tu pocelo ali kako god, probaj sa sprejom, ako ne budes zadovoljan obidji otpade i potrazi polupanih farova to ti je najbolje rjesenje.

A imao je Triza jos jedna sociva ako su jos citava :D
 
Član
Nisam ja gledao prilikom kupovine u kakvom su stanju "sjenila projektora". Kontao sam posto su bila na autu da je to to, medjutim kad sam rastavio projektore jedno je uredu a drugo je kao na slici. Probacu ovo koji dan odraditi sa sprejem pa javim kako je ispalo. Hvala svima na odgovorima ;)
 
Član
imam ti ja foliju samoljepljivu na bazi metala znaci nije plastika, ali vidim da si daleko pa ti nisam ni od kakve pomoci. potrazi u prodavnicama tipa interex, obi ili robot ima li samoljepljiva alu folija u traci. rolna ti dodje nekih 10-15KM i sa njom to odradis bez problema i drzi visoku temperaturu
 
Član
a sto se i ja provali ocam'. nisam ni skonto da ti pricas o sjenilima od projektora, ja mislio ona od fara koja vise nisu u funkciji jer si stavio projektore, hele nejse, ova folija sto ti emirex napisa je onda najbolja varijanta.
 
Član
@ emirEX_sa
U Sarajevu sam i ja, ovdje studiram :icon_smile: Pokusacu naci tu foliju po ovim marketima pa ukoliko ne uspijem javim ti se da kupim od tebe ;)
 
Član
od spreja nemas nista,sivi sprej ustvari,kroma ni na mapi...u firmi sam radio maglenke na mercedesu s tim,jer su pozutile,ulazila voda...al nema nekog efekta
 
Top