Sjenila projektora izgubila sjaj

Sjenila projektora izgubila sjaj

Član
Zemljak necu ni farbati niti lijepiti onu foliju odustao sam od toga. Uzeo sam drugo socivo od kolege sa foruma pa cu iskombinovati nesto :cool:

Marko druze naravno da ce biti slike da se na kraju vidi rezultat. ;)
 
Član
Bio bi red da na kraju napisem o postavljenom problemu. Naime posto je sjenilo jednog projektora dalo svoje uzeo sam drugo od clana FirellesMonster, prepravio da pase u moje farove, montirao nazad i usput sam prepravio da mi pozicija bude kao u Amerikanaca (sijalica zmigavca je ujedno i zmigavac i pozicija). Ovako gotove farove vidjecete kao update kod kolege Selmir1 jer je od veceras on vlasnik ovih farova. Kod njega ima par slika oko prepravki i kako izgleda na autu. Sto se mene tice ovdje moze lock ili nek stoji otvoreno ako jos neko bude imao slicna iskustva sa "izgorenim sjenilima" ;)
 
Početnik
Da se nadovezem,ja sam koristio taj krom sprej a i foliju.Oboje imam i sad a i sociva koja sam radio i dan danas sijaju kao nova na mom bivsem pasatu.Samo treba pripremiti sjenilo kako treba a ne samo oprati i ofarbati.Kupi sprej,uzmi sjenilo i osmirglaj ga iznutra sa granulacijom 400,800 pa 1500.Uzmi sprej okreni ga naopacke i ispusti sav plin iz njega.Nakon toga probij bocu i boju izlij u kanticu i odnesi nekom lakireru da on ulije u pistolj i ofarba ti sjenilo i tad ces dobiti savrseno sjenilo jer pistolj profi lakirera baca maglu a ne "kapi" kao sprej.Ali pazi kada budes uzimao sprej ima ih cak i u uljnim varijantama.Ja sam pogrijesio jednom.Znaci kupi spricni malo na nesto i ostavi da se osusi preko noci.Nakon toga protrljaj prstom boju,ako gubi sjaj i postaje siva nekupuj taj sprej.Ovo ti sve govorim iz iskustva i ja ti garantujem da ako budes pratio upute da nema potrebe za novim sjenilom.Sprej kosta 7 km i 2-3 table smirgla po markicu pa se ti skontaj ;)
 
Član
Nisam ja ni farbao ni lijepio foliju. Kupio sam drugo socivo i tako rijesio problem. Farove sam sastavio i vec su na autu kod kolege Selmir1 jer su sad u njegovom vlasnistvu. Kako je ispalo ima slika u postu iznad tvog a i kod njega u garazi. Ipak ti hvala na savjetu, nadam se da ce Arminu mozda pomoci tvoj savjet oko "reparacije sjenila" jer su kod njega oba dala svoje a vidio sam da je nabavio foliju da lijepi :cool:
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Da se nadovezem,ja sam koristio taj krom sprej a i foliju.Oboje imam i sad a i sociva koja sam radio i dan danas sijaju kao nova na mom bivsem pasatu.Samo treba pripremiti sjenilo kako treba a ne samo oprati i ofarbati.Kupi sprej,uzmi sjenilo i osmirglaj ga iznutra sa granulacijom 400,800 pa 1500.Uzmi sprej okreni ga naopacke i ispusti sav plin iz njega.Nakon toga probij bocu i boju izlij u kanticu i odnesi nekom lakireru da on ulije u pistolj i ofarba ti sjenilo i tad ces dobiti savrseno sjenilo jer pistolj profi lakirera baca maglu a ne "kapi" kao sprej.Ali pazi kada budes uzimao sprej ima ih cak i u uljnim varijantama.Ja sam pogrijesio jednom.Znaci kupi spricni malo na nesto i ostavi da se osusi preko noci.Nakon toga protrljaj prstom boju,ako gubi sjaj i postaje siva nekupuj taj sprej.Ovo ti sve govorim iz iskustva i ja ti garantujem da ako budes pratio upute da nema potrebe za novim sjenilom.Sprej kosta 7 km i 2-3 table smirgla po markicu pa se ti skontaj ;)

bas bih volio vidjeti kako je to ispalo, imas li nesto sto si radio tako, ja sada imam 2 ona univezalna bi xenon projektora sa sjebanim sjenilima, odustao sam od njih sto se tice ugradnje u auto, ali eto bas bih volio da to probam da vidim kako ce uspjet
 
Top