set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

Član
znas kako, kad vidim na koju se snagu stavlja fiksni onda ne vidim razloga sto bi otisao na serijskim motorima... ko god dize snagu PD motora stavlja fiksni... e sad da malo vise ronda na leru jeste ali i za to treba imati sluha jer dosta ljudi i ne primjeti... ja se jos uvijek omisljam kad dodje vrijeme za to, ali najprije bi uzeo valeo 4p kit... jer to da ce slomiti mjenjac slomice ga i plivajuci ako vozis kao manijak i potpisujes ga stalno a to za radilicu pogotovo mi nema logike...
 
Član
Ovo nove sto prave nije tu da ti ustedi koji dinar nego da ga izbije iz dzepa. Auto sasvim dobro radi sa fiksnim zamajcem, lopovi se dosjetili kako da uzmu pare i umjesto fiksnog ubace plivajuci kako je krenulo za par godina ce izmislit radilicu sa federima pa mjenjac sa federima kad odes radit veliki servis izvade ti motor i mjenjac i ubace novi ko posle trke. Skontali su i proizvodjaci da od kvaliteta nema hljeba, mercedes napravio 124 nemos je poderat sad svako malo izadje novi model il redizajn i uvjek nesto treba uvjek nesto fali. Dovoljno pogledat samo nova svjetla audi bmw mercedes nema cega nema i sutra kad otkaze neki relej il nesto nebitno citav far ne radi odes u servis hop izvali tolko za far il za taj modul. I sutra ce neko rec to je bolje zato sto je neki svabo to smislio, sem estetike i malo boljeg svjetla nista vidis sasvim dobro vozit i na obicnom xenonu sve sto ti moze crknit sijalica il motoric za nivelaciju nista drugo a u ovim novim te mjeri imal auto iza tebe te idel ti u susret te pojaca svjetlo na jednom djelu na drugom smanji. To ce crknit prije il kasnije samo je pitanje vremena kad ce to i u a4 ugradit pa kad crkne sjedi i placi il ga vozi nocu bez svjetala
 
Član
Tako je, lopovi se dosjetili, ja bih izbacio pumpe goriva i metno tank na krov pa da mi gorivo dolazi slobodnim padom do mašine, šta ima da mi lopovi zarađuju na pumpama goriva heejjj....i farove od golfa dvojke, pet maraka polovan, šta će ti moderni, samo lopovi zarađuju.
 
Član
Tako je, lopovi se dosjetili, ja bih izbacio pumpe goriva i metno tank na krov pa da mi gorivo dolazi slobodnim padom do mašine, šta ima da mi lopovi zarađuju na pumpama goriva heejjj....i farove od golfa dvojke, pet maraka polovan, šta će ti moderni, samo lopovi zarađuju.
Pa ne mozemo bas tako pricati, hajmo sada realno gledati. Pumpa goriva na starijim automobilima (benzincima) kad crkne? nakon 7-8 godina prozuji i odes kupis onu madjarsku za 70km i opet hajmo 7-8 godina dok ne prozuji. To ti kazem iz iskustva, tih madjarski sam se naugradjivao od mercedesa V8 pa do 1.2 16V i dan danas rade, cak je i na mom autu ta madjarska evo vec 3 godine jos prozujila nije...
Sto se tice farova. moji su precnika 80mm sa xenonima i naravno limom za sijalicu da ne zasljepljuje druge ucesnike ni pjesake. 3 godine ih imam i jos mi niko nikad nije blicnuo da mu smetaju a i ja sam sjeo u kolegino auto i on je prosao pored mene i uopste ne smetaju. Nocu rijetko ama bas rijetko upalim duga, tacnije ne palim ih nikako jer se ne super nego savrseno vidi navece, duga palim tek kad idem negdje na otvorenoj cesti i vozim brze recimo i tada upalim duga da vidim u daljini... Sad sta je fazom kod mog fara, moj far je izradjen od lima i stavljeno sjenilo na njega, a prednje staklo je napravljeno naravno od stakla. U novih auta zadnji dio fara je radjen od plastike, unutrasnjost plastika, staklo plastika, taj far ne moze trajati dugo, tu kvalitete nema, moze pricati ko sta hoce...
zasto u novih auta kaze crkaju sijalice ne mozes ih nataci, nekvalitetne sijalice...
Ovako FAbrika je stavila stabilizator napona da napon ne prelazi 13V kao da bi se produzio vijek sijalice bla bla. Ali ono najbitnije je sto je faar od plastike, naprijed staklo pozada, sjenino. Tu se stvaraju velike temperature, i sta god je u faru to dostize velike temperature jer plastika ne moze da ispolji temperaturu van nego je zadrzava unutra i tada dolazi do cestog crkavanja sijalica, pitajte negog na starijim autima koji imaju stakleni far kad je zamijenio sijalicu... Ima toga da su nekvalitetne sijalice pa prije crknu ali kod mog tecica na Clio ne moze biti duze od mjesec i po ili dva da ne crkne, probali od najskupljih do najjeftinijih ali dzaba, dok kod mogu rodjenog brata na fiat tipu stavili one sijalice iz reyervnih (nemaju na sebi ni oca ni matere) kineske neke, prije 2 godine stavili jednu i evo i dan danas radi ali stakleni far....
Danas se nista ne pravi kvalitetno vise, napravi on luksuzno unutra i to jeste kvalitet, izvana napravi ne bi rekao vrijedi milion eura. Ali sve je to plastika, sada i po podu svi stavljaju plastike, kao radi aerodinamike, pa calibra nije imala plastika ispod pa je imala drag koeficient 0.26 sto 90% auta ni danas ne moze postici, nissan GT-R ima taj koeficient. Sta je poenta plastika ispod, sta je jeftinije kila plastike ili kila kobita? 10X je jeftinija kila plastike, sa 5kila plastike on zastiti kompletan pod i blatobrane, motorni prostor, dok za to sve da bi kobitom zastiti treba mu najmanje 10 kila kobita da bi uradio kakao treba.... Pa zavirite malo pod auta koja su 2005-a i mladja a imaju preko 200 000 km na satu, malo kad se digne na dizalicu pa ih razgledajte ispod plastika, zadnje greede gdje je samo prajmer a truna kobita nema... To sam recimo primjetio na Mercedes A class, touran 2006-a godina, passat 6, golf 5, itd.. da su dole po gredama napad, pod, pod gepeka, gdje god je otvoreno i samo prajmer preko lima da je tuda vis sav poceo hrdjati, pod plastikama takodje kad se skinu ima sta da se vidi...
Isto vrijedi i za plivajuci zamajac koji je tu samo radi profita...
Moj prijasnji post ti sve kaze i dokazuje o plivajucem i fiksnom zamajcu da su to samo otimacine para... Samo profit, profit,profit... Sto vise profita da se napravi na svakom prodanom autu, a pri proizvodnji da bude maksimalna usteda ali da to izgleda da je kvalitetno kao nekad sto se radilo...
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reactions: Kec
Član
Znaci ako mislis cipovati a imas plivajuci racunaj na fiksi zamajac ubrzo i ne brini brigu to je fabrika napravila da zezne raju sto cipa haha;)
 
Član
Znaci ako mislis cipovati a imas plivajuci racunaj na fiksi zamajac ubrzo i ne brini brigu to je fabrika napravila da zezne raju sto cipa haha;)
Ako je tako kako ti kazes, ZAsto nemas recino kad radis motor STAGE 2 ili 3 ili veci, zasto nemas tada plivajuci zamajac nego samo fiksni zamajac? Prosvijetli me :)
Po tome kako vi kazete plivajuci je potreban rado obrtnog jer federi ne mogu na lameli durati te silne obrtne hehe :D 105 konja i 220Nm i poslije chipa ima 130 konja i 250Nm i njemu je jako potreban plivajucu zbog tog obrtnog :D a stage 2 fiksni zamajac i lamela sa federima duraju do 350 konja i 380 Nm :D he he he :D Prosvijetli me molim te ponovo zasto je ono plivajuci potreban a na TDI-u koji ima silnih 120 konja i sve je fabricko, a drugi TDI koji je uradjen na 300+ konja (fabricka radilica je i na ovom) nije potreban tacnije ne moze uopste tu biti :)
 
Član
Mađarske pumpe, kineski xenoni, plivajući zamajci...šta je sljedeće? Mongolske gume? Zambijski auspusi? Nikaragvanske dizne? Jer šta znaju inžinjeri, uzalud su tolika stabla sasijekli da knjige objavljuju...
 
Član
kolega ima TDI 105 ks dignut u SM odnosno kod konopeka na cca 170 ks i auto uredno vozi. normalno da tu startanje s punim gasom ne dolazi u obzir.

Fiksni se stavlja na TDI 105 samo ako preferiras jake startovei li trkanje il slicno.
To pokida dvomaseni zamasnjak
 
Član
Mađarske pumpe, kineski xenoni, plivajući zamajci...šta je sljedeće? Mongolske gume? Zambijski auspusi? Nikaragvanske dizne? Jer šta znaju inžinjeri, uzalud su tolika stabla sasijekli da knjige objavljuju...
A ti mislis da su kao kod nas u autodijelovima originalne pumpe, jeste kutija i papir i upute, to su ti sve kopije pumpi i dijelova, vecina kupi kompletam kontejner dijelova za sitne pare pa ti prodaje ovdje pod uriginal... Kupim originalnu pumpu za VW i na njenoj kutiji sve stoji i zaljepljena naljepnica, unutra upute i sve, a uzmem pumpu a ono prvo sto je nazad propela plasticna, drugo sto na njoj samo stoji datum proizvodnje, proizvodjaca nigdje na vidiku... Ali odesmo mi daleko od teme hehe druze danas se nista ne vrti nego samo oko profita i para i da se sto vise moze zaraditi iz jednog automobila u roku od 7 godina, na sitnicama ali se zarade dobre pare, sijalica za passata 5+ zadnja za stoplampu dok je bio star 5 godina je bila 5.5km komad originalna u berlini a imas ih 4. Obicna dvopola sijalica samo sto je jedan "brk" na sijalici pomaknut, nisu pod 180 stepeni. Zasto ej to uradjeno? potrpuno ista sijalica osim sto je pomaknut taj jedan brk da ne moze obicna ici nego samo ta, eto de mi objasni obicna dvopola sijalica, da bi se zaradile pare, da ne mozes staviti onu od 1km sijalicu dvopolnu, dok na kraju nisu poceli izbacivati svi te sijalice po 1.5km komad, takodje ubodna sijalica za mercedes i BMW za poyiciju isto tako samo je jedan pomaknut za 45 stepeni, i odmah ta sijalica vise nije marka komad nego je 8km komad te male ubodne sijalice od 3W. Opet naravno profit a crkaju ne mozes ih nataci.... a auto industrija ti je za to jer 60% zive samo od tih rezervnih dijelova i stalno izmisljaju toplu vodu da bi zaradili pare, i ti tvoji INZINJERI koje toliko spominjes, su sasjekli knjiga i knjiga kako bi se naucili kako bi sto vise zaradili para a sto manje ulozili. Sto im i ide na ruku... Kaze 750 eura vode pumpa za bmw e92 toga sje sjecam 2013-e :D hahaha stavili elektricnu vodenu pumpu, kao obicna ne moze ohladiti motor, koja je do sada hladila sve moguce motore od V12 V10 V8 v6 itd, nije to da ne moze ohladiti nego je sramora obicnu vodenu pumpu naplatiti 750 eura pa izmislis tako tu elektricnu koja ce naravno jos prije da crkne i zataji od obicne a kosta 10x vise hahaha :D Dok ce za 7-8 godina ta ista pumpa da kosta 70-100 eura, zato izmisli toplu vodu, namlati se para i onda hajmo jovo na novo...
Haj sada OVER AND OUT ja vise ne pisem nista...
 
Član
Tako je, lopovi se dosjetili, ja bih izbacio pumpe goriva i metno tank na krov pa da mi gorivo dolazi slobodnim padom do mašine, šta ima da mi lopovi zarađuju na pumpama goriva heejjj....i farove od golfa dvojke, pet maraka polovan, šta će ti moderni, samo lopovi zarađuju.
Lopovi nego sta su za moju 407 koja je krenula u proizvodnju prije 10 godina prednji far i dan danas u ovlastenom kosta 4 stoje minimum obicni xenon je jedno 6-7 stoja, polovni su oko 200 km po komadu. I to tebi djeluje normalno, kao ekonomista ja ne vidim racunicu da popravis auto ako si na njemu polupo branike farove haubu krila i sl. Dok sve to zamjenis original djelovima izadje te kao pola auta, znaci imas auto staro 8-9 godina preslo nekih 60-70 000 i nemas ga raucna popravljat iako nijedan vitalni dio nije ostecen sem limarije jer lopovi od fabrike do dilera nabijaju cijene iako su izasle nove tehnologije. Sad ti zamisli slucajno udaris u to novo matrix govno u audija, znaci nista na auto ne razbijes samo far znaci moras prodat zenu i dvoje djece da namiris to sranje, a ima istu funkciju ko i projektor u ovom faru nista znacajno samo sto su lopovi napravili to da opravdaju enormno visoku cijenu auta i da te sutra mogu jebavat sa svojim servisima.
Ako nove tehnologije prati rast cijena zasto stare ne prati proporcionalni pad, otidji vidi kolko je original far za a4 2005 godiste.
 
Član
Nije tu fol u cijenama dijelova, nego u ovdašnjim platama s kojima nit možeš ni popravljati stariji auto, niti kupiti nešto novo... Te cijene su, za nove dijelove u ovlaštenim servisima, sasvim regularne...
 
Top