Selma Kovačević nestala u nabujaloj Bosni

Selma Kovačević nestala u nabujaloj Bosni

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:

zbog malo ne opreznosti ode zivot..
a ovi sto su je mogli spasiti,mozda su se mogli potruditi vise..al et takva je sudbina..da je nisu uspjeli izvuci..:icon_cry:
 
Član
6.4.09
Potraga je nastavljena

Sedamnaestogodišnja Selma Kovačević iz Zenice još uvijek je zvanično nestala, nakon što je preksinoć, desetak minuta prije 20 sati, pala u nabujalu Bosnu u centru Zenice. Nesretna djevojka, učenica trećeg razreda Mješovite srednje škole iz Zenice je sa nekoliko prijatelja i prijateljica sjedila na klupama.

Tokom noći su na brani na rijeci Bosni dežurali policajci i vatrogasci, koji su reflktorima pregledali rijeku, koja je za oko metar i po viša od vodostaja uobičajenog za ovo doba godine. Mutnoća vode i brz vodotok, te mnogobrojni virovi, onemogućili su potragu i u samoj vodi, jer je vidljivost - nikakva. Kako szanajemo, djevojku su živu vidjeli u dva navrata nizvodno od mjesta pada, a posljednji put su svjedoci, mještani naselja Blatuša, čuli pozive u pomoć nedaleko od Željezničkog mosta u Blatuši, gdje je navodno posljednji put viđena na površini vode. Policija je dežurala i na brani na Kanalu, ali za sada nema novih informacija o njenoj sudbini.

Djevojka je preksinoć oko 20 sati bila u društvu sa prijateljicama i prijateljima, te se u jednom trenutku okliznula i pala na betonsko korito, a potom i u rijeku Bosnu, nedaleko od Turske česme. Inače, taj dio Bosne je plići kroz grad, jer se korito širi, ali su posljednje kiše doprinjele da nivo vode bude neuobičajeno visok.

- Sjedili su na klupi, a onda su krenule ka gradu, pa se u jednom trenutku Selma okliznula i pala. Jedan od mladića koji je bio sa njima, Ado, skočio je u vodu i zaplivao, ali je struja bila brža, kazao nam je njen momak Elmedin, koji je još u šoku, kao i Selmini roditelji Nermin i Dijana, te brat Sanjin.

Otac i brat nestale djevojke jučer su cijeli dan bili uz vatrogasce i pripadnike Jedinice za podršku, gledajući u nabujalu rijeku i odgovarajući na pozive mnogobrojnih prijatelja, koji su još bili u navjerici da se to dogodilo djevojci koju su svi znali kao uspjšnu mladu djevojku. Prošle sedmice Selma je primila priznaje za najboljeg mladog poduzetnika, iz ruku načelnika Zenice Husejina Smajlovića, uokviru projekta kojeg su organizovali holandski SPARK, Biznis start-up centar i agencija za promociju poduzetništva Općine Zenica ZEDA.

Vjerne prijateljice Nejra, Aida i Melisa još su u šoku, dok je mladić koji je pokušao spasiti, Adnan Jaganjac, u posebno teškom stanju i nevjerici.

- Osjećam se užasno što sam imao hrabrosti d askočim u rijeku, a nisam uspio da je izvučem, bio sam na per centimetara od nje, kazao je. Bosna je bila užasno brza. Još sam u šoku i hoću da vjerujem da je sve u redu, kazao je Adnan odmah nakon nesreće. Lijepo vrijeme tokom dana jučer su iskoristili timovi Profesionalne vatrogasne jedinice Zenica, Jedinice za podršku - specijalci MUP-a ZDK i Pripadnici PU Zenica, ali do zaključenja ovog teksta, bezuspješno. Kako su nam rekli, sve verzije daljeg razvoja događaja su u domenu teorije, a policija je pozvala građane koji stanuju blizu rijeke Bosne nizvodno od Zenice da prijave bilo šta što im se učini sumnjivo.

preuzeto sa:http://www.dzonlic.com/

:icon_cry::icon_cry:
 
Član
jebo joj ja momka u po usta glupan jedan cura mu pala a jaran skace za njom .... svaka mu cast, ja bi za svojom curom u vulkan skocio i jebo sve iscupo bi je zivu i zdravu !!!!!!!!!!!!!!!!! :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Super Moderator
@eddo momak valjda nije bio tu :icon_sad:

strasno... stvarno strasno i zalosno :icon_cry: :icon_cry:

tesko i za povjerovati :icon_sad:
 
Član
:icon_cry: Sinoc sam ovdje procitao o jadnoj djevojki i danas cjeli dan o tome mislim i stvarno sam sjeban zbog toga. Nedo bog nikome da to dozivi kako njoj tako i njenim najblizim. ufff zalosno brate zalosno :icon_cry:
 
Član
eddo je napisao(la):
jebo joj ja momka u po usta glupan jedan cura mu pala a jaran skace za njom .... svaka mu cast, ja bi za svojom curom u vulkan skocio i jebo sve iscupo bi je zivu i zdravu !!!!!!!!!!!!!!!!! :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:

Kao prvo nema smisla psovati momka koji izgleda i nije bio tu,jos pogotovo u ovakvoj situaciji.Lagano je u prazno supljirati ja bi ovako ja bi onako,jer si su nekakvi junaci, heroji po prici a kad iskrsne nesto, pa kad imaju priliku da se pokazu nigdje ih. Kad se dogodi ovako nesto ne daj boze najbitnije je ostati "hladne glave" biti smirem koliko je to moguce u toj situaciji,jer samo tako mozes adekvatno reagovati i biti od pomoci u suprotnom ti jesi tu,ali te zapravo nigdje nema. Kako god ljudi unesimo malo optimizma i stisnimo fige da ce djevojku naci zivu i zdravu;)
 
Član
e ako ga nije bilo tu, onda to sve povlacim, malo me iznerviralo kad sam procito da je jaran skocio a mislio sam da je on bio tu a nije uradio nista, jako je tuzno ovo sto se desilo :icon_cry:
 
Član
7.4.09
Nastavljena je potraga

Tokom jučerašnjeg dana nastavljena je potraga za sedamnaestogodišnjom Selmom Kovačević, koja je u subotu oko 20 sati pala u nabujalu rijeku Bosnu u centru Zenice. Potragu je nastavio tim Jedinice za podršku MUP-a Ze - do kantona, te pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice Zenica. Jučr prijepodne im se pridružio i tim za spasavanje Civilne zaštite iz Zavidovića i Zenice, ali za sada bezuspješno.

Potragu otežavaju izuzetno zamućena voda i visok vodostaj, ali tragaoci "češljaju" svaki metar korita Bosne i obale od Kamberovića mosta, preko obala u naselju Blatuša, sve do brane i kaskade na Bosni u naselju Kanal. Porodica i prijatelji stradale učenice trećeg razreda zeničke Mješovite srednje škole jučer su išli do Vranduka i naselja Nemila, nadajući se da će promatranjem donjeg toka Bosne duž obala uočiti bilo šta.

U Selminoj školi još vlada nevjerica i tuga. Odlična učenica, djevojka aktivna u sekcijama i nizu društvenih projekata, preko vikenda je nestala iz života svojih dojučerašnjih prijatelja, poznanika. Učenica i nesuđeni poslovno - pravni tehničar u Mješovitoj srednjoj školi proslavila je rođendan prije nekoliko dana, 23. marta. Svojim prijateljima na jednom internet-portalu napisala je da priželjkuje i jedva čeka koncert Zdravka Čolića, 18. marta u zeničkoj Areni. Sudbina je put ove mlade djevojke okrenula u posve drugom smjeru. Duž obala Bosne jučer tokom cijelog dana Zeničani su zastajkivali i sa nevjericom gledali u spasioce, koji su pretraživali obalu i korito. Očekuje se bilo kakva vijest, trag. Za sada bez uspjeha.

preuzeto sa http://www.dzonlic.com/
 
danas sam bio na Kamberovica polju,kad vidim murija i bruka raje...
pridjem kad vidim dosli profesori i ucenici iz Selmine skole i svi se zagrlili,gledaju u vodu,nekakav muk i tisina...meni kad nije suza krenula,potreslo me pravo :icon_sad: :icon_sad: :icon_sad: :icon_sad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top