Seat leon 1.9 tdi ARL problem

Seat leon 1.9 tdi ARL problem

Član
pozdrav ljudi novi sam clan pa da vas pitam par sitnica, vozim seata 1.9 150 ks (haldex 4x4) imam problema sa autom, auto ide fino do 3000 3200 obrtaja poslije toga auto trzne isto kao da sjecne, auto ne ide kao arl da se ne lazemo ni blizu toga, i onda probije i preko vuce isto sdi, na auto je sve novo, od najsitnijeg dijela do najveceg(set kvacila,bregasta hidropodizaci,turbo itd itd da ne smaram znaci svaki dio), osim maf senzora i tih npr n75 ventil i tako to ispravite me ako grijesim, bio sam kod simanica i kod dosta majstora auto nema greske na dijagnostici dizne pune u voznji turbina puni, ne zna ni simanic sta mu je kaze otidji nek ti dizne pregledaju mozda su zaprljane, danas sam kupio fabricka cijeva ic i turba bruku sam ih platio, sad da li ko od vas moze da mi pomogne da li da idem zuferu u visoko da mi pregleda dizne i bosch pumpu, da li neko zna kako da ispitamo maf i i te zezancije ako se neko razumije, u sarajevu sam, ima li ko kakav prijedlog ili nesto? volio bih da rijesim ovo.pozdrav
 
n75 ventil, map senzor, protokomer ili zaprljana geometrija. Ni jednu od ovih stvari ti nece izbaciti na dijagostici nego moras proveriti paramtre preko dijangnostike i koji bude imao prevelika odstupanja od fabrickih do toga je.
 
Član
moze li biti da mu mapa ne valja, znam da ga je noke cipovao kod nekog na ilidzi, ne znam kod koga je ali je vjerovatno neki amater bar ja nisam cuo za njega.
Da mu probas vratiti fabricku mapu
 
Član
moze li biti da mu mapa ne valja, znam da ga je noke cipovao kod nekog na ilidzi, ne znam kod koga je ali je vjerovatno neki amater bar ja nisam cuo za njega.
Da mu probas vratiti fabricku mapu
vracena je fabricka mapa kod simanica blokiran egr, sve je novo na autu drug osim tih senzora ventila i dizne nisu dirane samo onaj set gumica na svakoj promjenjen, eto kazem vam ljudi dijagnostika ne pokazuje nista apsolutno, jedino ako neko zna od vas da pratimo u voznji parametre i to sve, ali gledao je simanic provozali prikljucen laptop bio, meni sve smrdi na dizne mozda su fakat zacepljene ili nesto tako? jel neko imao slican problem? mislio sam sutra da idem kod tog doktora za dizne i bosch pumpe u visoko, ali kontam bolje sa vama da se posavjetujem prije nego sto bacim pare
 
Super Moderator
Nije amater radio mapu pitaj kenu rece ti ko je :)
Maf je nov kupio on orginalni tako da sumnjam da se on pokvario za 3 godine
 
Član
Nije amater radio mapu pitaj kenu rece ti ko je :)
Maf je nov kupio on orginalni tako da sumnjam da se on pokvario za 3 godine
nije bio dobro uradjen cip drug pregrijavalo se auto itd itd, ne vjerujem da je do mape? jer sam vratio fabricku? ps neki dan sam vozi auto na brzoj cesti nece preko 120
 
Poslednja izmena:
Super Moderator
cip je valjo sigurno. ja znam taj auto od prvog dana otkako ga je keno uzeo i vozio se u njemu i vozio sam ga x puta. auto nije pretjerano trosio, iso je odlicno, dimio nije nimalo, a kamo li se pregrijavo. tako da do mape koja je bila u tom autu nije sigurno. e sad sta tebe zeza ne znam, al vrlo vjerovatno je neka glupost, samo treba naci nekog ko se susreto s tim problemom
 
Član
nije bio dobro uradjen cip drug pregrijavalo se auto itd itd, ne vjerujem da je do mape? jer sam vratio fabricku? ps neki dan sam vozi auto na brzoj cesti nece preko 120
Ja sam sličnu muku mučio sa svojim golfom (1.9 tdi 85kw), često me bacalo u safe mode. Prvo sam vozio kod jednog majstora i on mi je "štelovao" turbinu( a od štelovanja nema ništa i to nikada ne treba raditi) i privremeno mi je riješio problem ali mi je stvorio veliku turbo rupu i na niskim obrtajima je auto skroz slabo vuklo a uzbrdo nikako..mada sam poslije toga mogao ići preko 120km/h. Odvukao sam auto kod drugog majstora i kad je opipao vakumski ventil na turbini,bio je zaglavljen,nije se mogao pomicati. Rastavio je turbinu,ispjeskario je,očistio i stavio novi vakumski ventil, očistio usis,interkuler, promijenio sva vakumska crijeva(dotraju a zamjena je jeftina), elektronski provjerio sve moguće ventile,punjenja i ostale zajebancije i sada je hvala Bogu sa autom druga priča. Taj maf možeš i sam provjeriti..iskopčaj ga i ako nakon toga auto ide kilavo..može biti i do toga(tako je kod mene bilo). Sretno ti drug,znam da je ružan osjećaj pogotovo ako si perfekcionista kad je u pitanju auto.
 
Proveri vakum ventil na turbini probaj ustima vakum povuci ako se pomera ona polugica nije do prljave turbine nego do ventila i kad dunes u njega ne bi smio da pusta nego da drzi vazduh, ako pusta onda ti je otisao vakum. Ako ti je sve ispravno a nije taj vakum ventil turbo nece "raditi" nikako. Isti problem imam na passatu sad nece da vuce nikako, mislio da je geometrija prljava majstor proverio nije do nje, tako da verovatno n75 ventil.
 
Član
Najprije provjeri da li su dobra sva vakum crijeva, jako cest problem a najjeftiniji popravak
 
Top