Seat leon 1.9 tdi ARL problem

Seat leon 1.9 tdi ARL problem

Član
Ako imas od nekoga stavi drugi maf, n75 za koje si siguran da su ispravni.. ako bude isto logicno onda nije do toga. Meni je prije svako malo tako izbacivalo, otisao u Blazuj kod nekih momaka 50 KM sredili ispjeskarili turbinu i ja msm da je neko dozer dirao, oni sve vratili kako treba da bude i da kucnem vec 8 mjeseci bez ikakvih problema.
 
Član
Ja se tog auta sjecam dok je jos bio u bihacu,tad je nov bio i max odrzavan i ja se vozio u njemu, vlasnik je tad istu muku mučio,auto jednostano neće kile,tako ga je i prodao....zao mi je,nadam se da ces bar ti naci u cemu je problem.

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Ja se tog auta sjecam dok je jos bio u bihacu,tad je nov bio i max odrzavan i ja se vozio u njemu, vlasnik je tad istu muku mučio,auto jednostano neće kile,tako ga je i prodao....zao mi je,nadam se da ces bar ti naci u cemu je problem.

Sent from my E2303 using Tapatalk
i dan danas ga max odrzavam iako ne daje kako bi trebao svaki dio je nov pokusat cu ga napravit bilo kako bilo.

Ako imas od nekoga stavi drugi maf, n75 za koje si siguran da su ispravni.. ako bude isto logicno onda nije do toga. Meni je prije svako malo tako izbacivalo, otisao u Blazuj kod nekih momaka 50 KM sredili ispjeskarili turbinu i ja msm da je neko dozer dirao, oni sve vratili kako treba da bude i da kucnem vec 8 mjeseci bez ikakvih problema.
nova turbina stavljena (reparirana prije manje od mjesec) nista na dijagnostici nema ni najmanje greske sve u redu i u voznji sve extra ali imam osjecaj da bi me golf 2 1.6td opasno uzeo :), nemam vala iskreno od toga posuditi da probam a i ne bi volio posudit pa da se npr nekom zezne maf ili nesto tako. hvala uglavnom

I ja koliko znam nikad to auto nije islo kako treba. Imas li katalizator na autu?
Kako niste mogli vidjeti po paramterima u voznji sta je problem?
nema drug cista cijev od pocetka do kraja, gledao je simanic u voznji parametre sve je kako treba

Najprije provjeri da li su dobra sva vakum crijeva, jako cest problem a najjeftiniji popravak
juce su vakum cjevcice promjenjene mislim da su jedna ili dvije vukle fals vazduh kako se to vec kaze promjenjene su i prekontrolisane su ostale sve su u redu auto bolje ide ali opet nije to to

I ja koliko znam nikad to auto nije islo kako treba. Imas li katalizator na autu?
Kako niste mogli vidjeti po paramterima u voznji sta je problem?
meni sve smrdi da nisu dizne od 150 tke ako je to ikako moguce, da su sa nekog drugog tipa 1.9 kao od petice ili od nekog drugog 1.9 PD ako je to ikako moguce
 
Poslednja izmena od urednika:
Super Moderator
Ja se tog auta sjecam dok je jos bio u bihacu,tad je nov bio i max odrzavan i ja se vozio u njemu, vlasnik je tad istu muku mučio,auto jednostano neće kile,tako ga je i prodao....zao mi je,nadam se da ces bar ti naci u cemu je problem.

Sent from my E2303 using Tapatalk

isto tako je bio i kod kene, jos bolji. nije iso kad ga je keno tek dovuko istina i puno je trosio, al nije istina da taj auto nikad nije iso. ne znam otkud takve informacije. nedugo poslje kupovine je sve rjeseno s autom i auto je islo kako i treba ici. mjenjana je jedna il dvije dizne zaboravio sam, al sam ja licno preuzeo dizne koje su od arl i donio ih. do zadnjeg dana kod njega auto je uvijek isto islo, a i kad si ga ti tek kupio je islo dobro, dok ti se nazalost nije desio kvar
 
Član
Kad ti izgubi vuču u vožnji, ugasi i upali, vrati li se na normalu?
Ja sam ovo radio u vožnji kad dizel izgubi vuču, ali pazi da si na pravcu da ti se volan ne zaključa.
Gubi li vodu?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Kad ti izgubi vuču u vožnji, ugasi i upali, vrati li se na normalu?
Ja sam ovo radio u vožnji kad dizel izgubi vuču, ali pazi da si na pravcu da ti se volan ne zaključa.
Gubi li vodu?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
pa nije da izgubi vucu nego isto kao da poslije 3 vuce kao sdi nema potrebe za gasenjem i paljenem uvijek je isto eto ukratko, pa pogledam vodu uvijek, uvijek je isto, sta se dogadja kad gubi vodu?
 
Član
isto tako je bio i kod kene, jos bolji. nije iso kad ga je keno tek dovuko istina i puno je trosio, al nije istina da taj auto nikad nije iso. ne znam otkud takve informacije. nedugo poslje kupovine je sve rjeseno s autom i auto je islo kako i treba ici. mjenjana je jedna il dvije dizne zaboravio sam, al sam ja licno preuzeo dizne koje su od arl i donio ih. do zadnjeg dana kod njega auto je uvijek isto islo, a i kad si ga ti tek kupio je islo dobro, dok ti se nazalost nije desio kvar
dogadjalo se meni dosta kvarova drug bas dosta ali nije to bitno sad, bitne su mi te dizne znaci dvije su od arla? meni sve nesto smrdi da te dizne nisu u redu, jel moguce da su dvije ove dvije one haha? :)
 
Super Moderator
Pa znam sta si imo i kako, zato sam se i ukljucio, al isto tako znam da je auto dobro islo, a znas i ti da je islo :)
Dizne su sigurno te koje treba da idu, al nije iskljuceno da neka zeza. Nisam pametan ne znam sta da ti kazem, al parametri sigurno ne mogu biti uredu ako se auto tako ponasa, mora se moci neka greska vidjeti na taj nacin
 
Član
pa nije da izgubi vucu nego isto kao da poslije 3 vuce kao sdi nema potrebe za gasenjem i paljenem uvijek je isto eto ukratko, pa pogledam vodu uvijek, uvijek je isto, sta se dogadja kad gubi vodu?
Nije onda to što sam mislio, neću da te vučem u tom smjeru, ali moja pretpostavka je da je problem u nekom sklopu turba, nešto vezano za njega.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Pa znam sta si imo i kako, zato sam se i ukljucio, al isto tako znam da je auto dobro islo, a znas i ti da je islo :)
Dizne su sigurno te koje treba da idu, al nije iskljuceno da neka zeza. Nisam pametan ne znam sta da ti kazem, al parametri sigurno ne mogu biti uredu ako se auto tako ponasa, mora se moci neka greska vidjeti na taj nacin
da se razumijemo drug, auto je tad bilo cipovano i auto je strasno dimilo strasno, bilo je ok 7 dana dok nije turbo zveknuo i svi lezajevi nemoj da ulazimo u tu temu nema potrebe, auto sad sa 150 ks i 4x4 pogonom ne treba da ide nego da leti, a sve mi se cini da se ovo auto tesko moze dovesti u to stanje :), da li ima iko u sarajevu da je doktor za ove 1.9 tdi uglavnom za tdi motore da kad cuje auto zna sta mu je, jer ovo sve gdje sam bio niko nece da se fata posla naprave sta ima i to je to
 
Super Moderator
Mozemo se sad natezat u nedogled. Ja znam kako je auto islo i da nije dimilo. Ako je poceo dimit prije crkavanja turba to nije nista cudno, onda vjerujem. Sa 150 ks taj auto nece letit jer je tezak, al ice poprilicno dobro. Vidjecu ti ja sa svojim majstorom jel ima vremena da ti pregleda auto
 
Član
Mozemo se sad natezat u nedogled. Ja znam kako je auto islo i da nije dimilo. Ako je poceo dimit prije crkavanja turba to nije nista cudno, onda vjerujem. Sa 150 ks taj auto nece letit jer je tezak, al ice poprilicno dobro. Vidjecu ti ja sa svojim majstorom jel ima vremena da ti pregleda auto
nemamo se sta natezat znam kako je bilo,nisam mislio da ubija drug, nego da me ne uzima neki obicni tdi razumijes me, jesi li iz sarajeva ti? ako imas vremena da se nadjemo jer znas kako je auto islo, samo da provozas?
 
Top