Scirocco 92' 1.8 8v

Scirocco 92' 1.8 8v

Član
Idemo dalje u super fino poliranje usisne, sada je naredu donji deo usisne da se usija
search.gif




Komentari:
http://www.bhtuning.com/threads/scirocco-92-1-8-8v-komentari.66815/page-9
 
Član
Da podignem malo temu iz mrtvih... :)
Izvinjavam se administratorima ako post bude malo duzi :)

Zamenjen alternator 65a koji je bio na klinasti kais, sa alternatorom na pk kais od 120a...Kao i sve ostalo ispod ove haube...sve prolazi na 2mm :)
Morali su da se zamene nosaci alternatora i nosaci servo pumpe. :)



Napravile se i prednje dve koske i zadnja jedna...Evo slika :)
Ucimo se jos da varimo,ali nije lose za pocetnika :)









Izbacena zadnja stara polica i napravljena nova...samo sto ova nije od drveta nego od foreksa...tako da nije teska uopste...a opet izgleda kao fabrika :)



Ofarbao sam i gepek u boju auta... za pocetnika nije lose uradjeno :) Ima par greskica, ali nema veze...gepek je to u svakom slucaju :)






Napravio sam stikere za felne :)



Zamenjene obe pumpe :)






Upao sam i na hondin skup da provozam malo auto po stazi :)
Ali da bih usao na stazu, uslov je bio da izlepim hondine nalepnice na soferku :D Sta cu :D Ta zrtva je morala da padne :D











Islo se i na 3 tocka :)



Malo je zezao menjac, ali i pored toga dobro je bilo :)

[youtube]
[/youtube]
[youtube]
[/youtube]

Jos jedan menjac u nizu ispracen :)






Posto imamo u planu neki drugi menjac...trenutno je ovaj samo zamenjen drugim... :)



Malo se oprao kn filter i naprskao ga malo njegovim dezedoransom da mirise motoru :D





Konacno se opet provozalo malo na navaku :) Iako je bilo prevruce na stazi...bilo je super :)







Evo i vremena sa svakog runa...svaki put sam smanjio za sekundu...generalno sam zadovoljan, ali za stazu moraju ozbiljnije gume...ove su kesa...





Najbolje vreme mi je bilo 1:43:270

Evo i malo atmosfere sa staze...

[youtube]
[/youtube]
[youtube]
[/youtube]

Kupali smo se malo :)




Stavio sam mu papucice sire...generalno razlog za stavljanje papucica je taj sto mi je trebala sira papucica...da bih mogao konacno da dajem medju gas pri kocenju...



Kao sto se vidi na slici, kocnica mi je bila mnogo visoka...



Ali nastelovana je onako kako mi odgovara...



A sada malo amaterskih slika :)














Jedan mali burnout :)

[youtube]
[/youtube]

A sada malo profesionalnih slika od strane Djordja Boskovica :)












Ipak se nece praviti 1.8 sa kompresor, vec turbo 2.0 od 9a bloka kao i prepravka menjaca sa 6 brzina od golfa 4... uskoro slike od radova motora :)

Toliko za sad :)

Komentari:
http://bhtuning.com/threads/scirocco-92-1-8-8v-komentari.66815/page-9
 
Član
Merila se snaga ponovo...



Na radilici 170ks
Na tocku 142ks
Obrtni moment 218Nm
Prezadovoljan sam krivom. Snaga raste do blokade, a obrtni moment je rasporedjen kroz sve obrtaje lepo...



Dyno run 1
[video]

Dyno run 2
[video]

Dyno run 3
[Video]
[video]

Malo zvuk od k glave u tunelu :D

[video]

Uzet polovan wilwood prednji set koji je skinut sa honde civic ep3.
Stavice se novi rotori i nove plocice...i naravno morace novi adapteri...



280mm vs 310mm







Posto ce morati min R16 felna, evo da oglasim ovde da moze zamena ovih mojih superleggera R15, 7jota, et37 samo i iskljucivo za ultraleggere R16 sa 4x100 rupama...

Bitna je higijena i iza tockova...moramo se boriti protiv rdje svim silama





Morao sam okaciti i sliku da sam kupio ove brisace, jer su me svi grdili sto sam imao onaj drugi tip za novija kola





Gepek za svaki dan...stavljen nov tepih





Neko me je udario vratima na parkingu...jbg...nema veze...nije nista sto ne moze da se popravi...





Odlican nacin da se sakrijete ako padne grad,a vi u gradu...



Kako je za stazu napravljen, tako moze i da se putuje sa njim...2 u 1...potrosnja na otvorenom 6litara











Komentari:
http://bhtuning.com/threads/scirocco-92-1-8-8v-komentari.66815/page-9
 
Član
Malo da osvezim temu.
Ovaj put se malo vise putovalo...












Imao sam jedan peh na putu. Na putu od Uzica ka Zlatiboru blizu kamenoloma jednog bio je kamen bio u srednjoj traci, a ja ga nikako nisam mogao zaobici i sa 70km/h sam bio primoran da ga opkoracim...Naravno, dosao je odmah glave mom karteru.


Istog trenutka kada sam ga udario,sam stao i ugasio motor...znao sam sta me je cekalo kada zavirim ispod auta...


Posto je bila nedelja,23h,kao i apsolutni mrak oko mene...dakle nevolja u najavi...ali sva sreca pa sam okrenuo drugara koji zivi u Uzicu (ima auto servis)..covek je dosao po mene, odslepao me do njegovog servisa, nije dao meni nista da radim... rekao je sedi, odmori se, ti si krenuo na put,nemoj se prljati, ja cu sve sa sinom zavrsiti...tako da mi je doneo kafu, sok i krenuo da skida karter...za divno cudo (posto i on sredjuje mk1) imao je drugi polovan karter i imao je cak i ulje na stanju koje ja sipam...tako da mi je sve profi zamenio i mogao sam mirno da nastavim putovanje. Ovim putem mu se zahvaljujem do neba sto mi je pomogao u tom trenutku! Borko kralju :pivo:



Inace dok se putovalo, delovi su se skupljali i polako sklapali u saradnji sa Ilijom iz Bajine Baste.
Blok sklopljen,struja nabavljena, turbo k24 nabavljen i uradjen prateci servis i provera, magistrala sa regulatorom pritiska goriva i jos neke sitnice su nabavljene.


Nauljen dobro i konzerviran...kao sto vidite, najlon ispod nje i traku nisam stedeo! :D


Posto moram da predjem na r16, da bih mogao da upakujem nove kocnice...Trazio sam svuda ultraleggere r16,kao i ats dtc, ali nisam uspeo da ih nadjem...tako da sam morao da predjem na ovu privremenu varijantu koja se fino uklopila.




Uvek sve mora na par milimetara da prolazi,ali dobro...navikao sam... :)


Sledece u planu je da se napakuje 02a menjac sa malo duzim prenosom...
Kada se bude napakovao i zavrsio, napisacu sta je stavljeno...necu unapred. :)

Ovo se porucuje ovih dana. :)


I jedan snimak iz arhive :)
[video]

Ima tu jos novosti, ali u nekom od sledecih postova. :)

Komentari:
https://bhtuning.com/threads/scirocco-92-1-8-8v-komentari.66815/page-9
 
Top