Scirocco 92' 1.8 8v

Scirocco 92' 1.8 8v

Član
Skinuo sam izduvnu granu da je malo picnem dok ne sakupim pare za nesto pismenije...
Uspesno odvrnuh ovih 6 srafova, a da ne izlomim nijedan brezon... dihtung izgoreo jos 99 godine :-D
Grana je u blagom uzas stanju, ali sta je tu je dok ne dodje druga...



Evo za one koji ne znaju koja je razlika izmedju grane od golfa 2 16v i od scirocca 16v...levo na slici je od golfa 2 16v i donji izlazi su mu pomereni malo u desno, a na scirocco-voj grani su izlazi na sredini...i ako stavim ovu granu od golfa 2, morao bih da prepravljam poluge od menjaca, jer bi za toliko udarale u granu...



Grana je gusana i pukla je na jako nezgodnom mestu... Nije moglo lepo da se pridje sa pistoljem,ali cika Mita ga je zaliko koliko god je mogao... zavrsice mi posao dok ne dodje neka druga ozbiljnija grana...



Ocisceni navoji, nov dihtung...



Evo kako izgleda na kraju...ako nista drugo lepsa je na izgled...posluzice dok se ne nadje nesto ozbiljnije...
Namontirana je na auto... ovih dana ce se montirati srednji i zadnji lonac, nove cevi i valjda ce imati lep zvuk...videcemo...



Po nekoj racunici, sat mi laze za 12km/h...ali ebo racunicu, izracunacu preko gps-a pa da vidimo sta ce tada da kaze...



Komentari:
http://www.bhtuning.com/threads/scirocco-92-1-8-8v-komentari.66815/page-8
 
Član
Evo snimka kako auto za sada ide

Sredjivale se neke sitnice
Zamenjen prednji desni lezaj sa novim SKF posto je stari poceo da cvili



Krajevi spona su mi jos uvek fabricki kao i kugle i apsolutno nemaju ni mrvicu lufta. Evo slike od kraja spone za one koji ne veruju :)



Usput sam skinuo i desni homokineticki do tocka i do menjaca i njih ocistio i stavio novu mast.





Onda sam poceo malo da radim na utezanju poluge menjaca...
Posto nigde u prodaji nema da se kupe krstene gumice, nego sve djubre...onda sam resio da odradim kod strugara...



Na ovoj plastici rupa ne sme da bude cilindricna, nego sa jedne strane (blize motoru) treba da bude na meru poluge, a druga strana treba da bude sira...iz razloga sto ta poluga koja ide kroz rupu pored toga sto ide napred i nazad, treba da ide levo i desno...e sada nemam pojma kako to izgleda ovako preko tastature, ali uzivo kada bi se videlo, shvatili bi :-D uglavnom verujte mi na rec :-D


E sada...posto ova guma desno na slici nema nigde da se nadje u prodaji (barem je ja nisam nasao) a vremenom se pojede... Nisam odlucio da pravim drugu nego jednostavno da stavim lim jedan oko jednog zida i tako ubijem luft.




Komentari:
http://www.bhtuning.com/threads/scirocco-92-1-8-8v-komentari.66815/page-8
 
Top