Schumacher od Bosne sa Formulom 1

Schumacher od Bosne sa Formulom 1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mišo Kuzmanović izradio je sam bolid s motorom Golfa. Na bolidu je Mišo radio gotovo tri godine. Ugradio je i zračne jastuke, hidrauliku, te zvučnike

Unikat, ručno izrađena kopija Formule 1, poput pravog crvenog Ferrarijeva bolida, ovih dana porečkim ulicama plijeni pozornost brojnih turista i mještana. Zaljubljenik u Formulu 1, Mišo Kuzmanović (44), poduzetnik iz Prnjavora u Bosni i Hercegovini, kaže kako se njegov bolid, koji je ručno stvarao pune tri godine, razlikuje od pravog samo po tome što ima sjedište više, ugrađena svjetla i slabiji Volkswagenov motor sa samo 150-ak konja. Vozilo je, pojašnjava njegov ponosni vlasnik odjeven u kombinezon poput Michaela Schumachera, zadovoljilo sve ateste. Tu su zračni jastuci, hidraulika za podešenja visine, a ugrađenih zvučnika ne bi se postidio ni bilo koji diskoklub.
- Ovaj bolid je jedan jedini na svijetu. Unikat. Gotovo da nema vozača i prolaznika koji me ne moli da se zaustavim kako bi ga pogledali i slikali - priča Mišo dodavši kako se na putu za Istru zaposlenik na naplatnim kućicama Lučko doslovce križao rekavši mu kako u 25 godina rada takvo nešto nije vidio. Na nosu svojeg ljubimca Mišo je otisnuo sve njegove karakteristike zamolivši promatrače da se ne naslanjaju, ne dodiruju i ne ulaze u crvenu “zvijer” na kotačima.
Trogodišnja priča stvaranja unikatne kopije crvenog Ferrarijeva bolida Mišu je, kako kaže, stajala stotinjak tisuća eura. Iako ga kupci salijeću svaki dan ne pitajući za cijenu, “Schumacher od Bosne” kaže kako njegov bolid nema cijenu.

i637494_getslikaoriginal.php5.jpg

i637493_getslikaoriginal.php4.jpg

i637492_getslikaoriginal.php3.jpg

i637491_getslikaoriginal.php2.jpg

i637490_getslikaoriginal.php1.jpg

i637489_getslikaoriginal.php.jpg


NAJVAZNIJE:
250 km/h - maksimalna je brzina crvenog bolida iz Prnjavora
100.000 eura - uložio je Kuzmanović kako bi napravio Formula 1
150 KS - u bolid je ugradio motor iz Volkswgena

VW FOREVER:cool::cool::cool::cool:
 

LSD

Član
hahaha cuo sam za ovo nekad ranije dok je jos bilo u fazi "razrade",sila svega mi;)
 
Član
ovog sam vidio prije 10-ak dana bas negdje oko Prnjavora:icon_smile:

brate koliko je cudo uzivo...jednom podavno sam ga vidio isto ovako na slici i nisam ni ocekivao da je onoliki:icon_eek: oci su mi stale kad je naisao iz suprotnog smijera!!!
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
e svaka mu cast,samo je malo pretjerao sa 4 izduva:icon_smile:

Vala, anti-izduv....preterao ga...a inace, swe je super osmislio, svaka mu cast, al bas da potrosi 100k evra za ovo, ne verujem, sigurno je moglo za manje para...I dobra mu fora sa filterom za vazuh :icon_biggrin:
 
Član
vidio sam ja ovo u tz prije pola godine godinu,bilo kod pozorista parkirano,svijet zove preko telefona i prica,jarane ferarijev bolid u gradu hahahahaha
i meni jedan govori,vidio sam kaze formulu u tuzli :D
tad nije bilo ovih naljepnica faraon i to :)
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
vidio sam ja ovo u tz prije pola godine godinu,bilo kod pozorista parkirano,svijet zove preko telefona i prica,jarane ferarijev bolid u gradu hahahahaha
i meni jedan govori,vidio sam kaze formulu u tuzli :D
tad nije bilo ovih naljepnica faraon i to :)

:lol:mogu misliti al su se ljudi nalozili:lol:
 
Član
Vidio sam ovo pocetkom prosle godine, prosao pored mene u Sl. Brodu.

Atrakcija je svakako, dere se mnogo, a sad 100k Eura, 250 km/h, to je malo smjesno :D

Isto kao i prica da ga nebi prodao, a prodavao se vec u jednoj autokuci, ne znam za cijenu.
 
hahah,cool nema sta,ali 100 000 eura,dee baaa

I dje nadje 4 ovala da stavi jebo ga njegov.Al bas je haman glomazan,pa Modena izgleda mala kraj njega.
Samo pod hitno nek mijenja motor :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top