Scenic ne vuce uz brdo,pali se lampica na sredini konzole, promijenjen MAF

Scenic ne vuce uz brdo,pali se lampica na sredini konzole, promijenjen MAF

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

pa moze biti nesto i sa usisnom granom ako ruzno radi i ne moze ni u leru da nabije obrtaje
recimo dihtung na usisnoj moze otic il nesto slicno
al javi ti nama sta je da znamo ;)
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

allroad je napisao(la):
pa moze biti nesto i sa usisnom granom ako ruzno radi i ne moze ni u leru da nabije obrtaje
recimo dihtung na usisnoj moze otic il nesto slicno
al javi ti nama sta je da znamo ;)
rado bih da znam i ja sta je. Majstori u servisu kazu da je mjerac protoka zraka, pa kada to promijenim onda treba provjeriti katalizator.
Nista mi vise nisu rekla. Sada ne mogu da nadjem taj mjerac protoka zraka a ako vidite nekog plavog scenica da mili po cesti, tj da vam id ena zivce ne psujte jer to sam ja:)nije do mene:)
Ako ikao zna gdje bih mogla naci taj mjerac protoka zraka neka mi javi. U servisu je oko 600 Km + ruke + PDV, haman 1000 KM:icon_confused::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
Kod Grk-a je 350 KM ali mi ovi u srevisu govore da ipak nadjem na autootpadu ali nikako da nadjem po sarajevu i kiseljaku. Mozda ima u grudama ali ne znam kako da to izvedem pa da kupim :icon_confused:
 
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Imao sam isti problem sa lagunom dci 1.9 neka ti neki majstor pogleda protokomjer zraka na turbini ako nije onda ti se resetovalo podeswavanje ubrizgavanja u centrali to je bar kod mene bilo


Imas na auto otpadu ilma jelah sta zamislis za renaulta evo ti broj 032694763

P.S. jednom renault nikad vise renault
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

alfa147 T.S. je napisao(la):
Imao sam isti problem sa lagunom dci 1.9 neka ti neki majstor pogleda protokomjer zraka na turbini ako nije onda ti se resetovalo podeswavanje ubrizgavanja u centrali to je bar kod mene bilo

P.S. jednom renault nikad vise renault
I ja svo vrijeme tipujem na turbinu jer je nikako ne cujem d aradi, a radjeno je to neko prepakiranje prije godinu dana u Uzice.
Majstor kaze da turbina extra radi kada se promijeni taj mjerac protoka zraka jer su to probali. Ma ko ce im vise znati.
Ja smao znam da auto bukvalno mili i gasi mi se stalno kada je u prvoj pa pokusavam krenuti.
 
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

mjerac protoka na turbini nije turbina 100% i gasi ti se kada hoces da krenes uzbrdo nemoze vise od 3000 obrtaja koliko got da das gasa a kada pritisnes kvacilo kuca se u 5ooo cimpustis ugusi ga i u vecini slucajeva ugasi
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

alfa147 T.S. je napisao(la):
mjerac protoka na turbini nije turbina 100% i gasi ti se kada hoces da krenes uzbrdo nemoze vise od 3000 obrtaja koliko got da das gasa a kada pritisnes kvacilo kuca se u 5ooo cimpustis ugusi ga i u vecini slucajeva ugasi
Moze biti i da je to, jer ima logike mada se meni obrtaji ne penju opste do 5000. I sve ovo mi se desava i u ravnom i na brdu, s tim da je uz brdo 100 puta gore.
Trenutno u ovakvom stanju makcsimalan broj obrtaja mi je oko 2500. Kada sma u 1 i 2 brzini tada jedva dodjem do 2000 obrtaja a vec u 3,4 mogu dici do 2500 - 3000.
Da mi se hoce javiti neko ko se razumije u turbine i te stvarcice pa da vdidim i njihovo misljenje.
Hvala ti puno na savjetima.
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Ima li iko u sarajevo ko radi repariranje mjeraca protoka zraka i ima li iko svajet gdje da pogeldam da to kupim?
Sve sma zvala - sve otpade po citavoj BiH i niko nema a eto kao taj dio kupljen kod Grka traje oko godinu dana. Ne znam sta da radim, auto mi uopste nije u voznom stanju a treba mi:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
RE: Scenic ne vuce, padaju mu obrtaji, trazim polovan MAF, turbina se ne cuje

Deyo je napisao(la):
Prekucaj serijski broj MAFa, ja ti mogu javiti cijenu novog ako je BOSCH.
Haj mi prvo smao reci hdje se tacno nalazi i mogu li aj vidjeti taj broj a da to ne skidam jer niko nece od majstora da mi pomogne a ni ja ni muz nismo bas u tim autim nesto sa znanjem. Samo mi reci kako da to pogledma i domah cu ti veceras napisati broj.
Hvala ti unaprijed
 
RE: Scenic ne vuce, padaju mu obrtaji, trazim polovan MAF, turbina se ne cuje

Probaj na ovaj broj momak se zove Mirza i nabavlja sve vrsete elektronike i nije skup 063364844 licno mi je nesto nabavljao.
 
Član
RE: Scenic ne vuce, padaju mu obrtaji, trazim polovan MAF, turbina se ne cuje

Simunovic Sladjan je napisao(la):
Probaj na ovaj broj momak se zove Mirza i nabavlja sve vrsete elektronike i nije skup 063364844 licno mi je nesto nabavljao.

Hvala ti puno.
Konacno rijesismo misteriju. Primijenjen je MAF , kupljen kod Grka sa istim brojevim akao sto je i bio u autu i jos na to garancija. Auto sada super vuce, nema brige samo jos malo da ga nagarim po autoputu da katalizator procistim jer su mi rekli da mi je katalizator blago zacepljen da ga ne skidam nego da ga samo malo procepim brzom voznjom. Hvala svima.
I jos jedna stvar sad me zanim kakvu funkciju ima elektroventil za visok pritisak na bosh pumpi?

Deyo je napisao(la):
http://www.worldcarparts.co.uk/tabid/144/CategoryID/33/ProductID/109/Default.aspx

Nije BOSCH, izgleda je RENAULT ili SIEMENS, a ne znam gdje se nalazi u Renaultu, ali jeste na usisnoj grani to je 100% :D

Hvala ti. U pitanju je Siemens. Nasal sam originalbi dio za 350 KM.
 
Član
RE: Scenic ne vuce, padaju mu obrtaji, trazim polovan MAF, turbina se ne cuje

Hva aBogu auto sada ide extra. Sinoc ga je muz na autuputu vozio 165 km/H. Kaze moze jos ali nije smio vise jer sam jaja samo popovala sa strane od straha:lol::lol::icon_rolleyes:
Kazu majstori vis egresaka na njemu nema samo nam je ostao jos taj neki ventil za pritisak na bosh pumpi.
Hvala Vam na savjetim i pomoci.
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Deyo je napisao(la):
Oj majko... pročepi se katalizator... ccc. Skidaj to sutra, nije više od 20KM... MAF se može i očistiti ne mora da znači da je baš otišao. Jedino mogu DIZNE da se "pročepe" ali će se to opet zapušiti jedino ima ultrazvučno čiščenje i to košta 80KM, i efekat je odličan.

Usis ( spada MAF ) > Kompresija > Eksplozija > Izduv ( spada Katalizator )

Znači ako nešto od ovog ne radi kako treba, motor nema snage...

Vidi se da nisi nikad poderao katalizator :) moze on da se procepi itekako, al' pritom i izgori :D
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

trizex je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Oj majko... pročepi se katalizator... ccc. Skidaj to sutra, nije više od 20KM... MAF se može i očistiti ne mora da znači da je baš otišao. Jedino mogu DIZNE da se "pročepe" ali će se to opet zapušiti jedino ima ultrazvučno čiščenje i to košta 80KM, i efekat je odličan.

Usis ( spada MAF ) > Kompresija > Eksplozija > Izduv ( spada Katalizator )

Znači ako nešto od ovog ne radi kako treba, motor nema snage...

Vidi se da nisi nikad poderao katalizator :) moze on da se procepi itekako, al' pritom i izgori :D
Mi smo ga sinoc procepili, ali nije izgorio ali ako bude zezao ide daleko od mog auta:lol:
Prvo auto nije htjelo brze od 120 km7h zbog zapusenja na katalizatoru pa sma ga izvela a na utoput i na kraju je moga preko 160km/h, sto je za mene i previse:icon_smile:
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Deyo izvini moze jedno pitanje mozes li nabaviti za astru G maf senzor a to je senzor protoka zraka jel tako i posto bio on bio ajd javi mi molim te hitno je...
 
Član
RE: Scenic ne vuce, padaju mu obrtaji, trazim polovan MAF, turbina se ne cuje

Tu sam jos uvjek sa istim problemom:(((
Sve je bilo OK, jedan period, auto islo super i sada ide super ali sam se u petk vracal iz Mostara i isla iz ivan jedva i to 2 svo vrijeme. Lampica se pali na brdu a po ravnom se uplai preko 2500 obrtaja.
Definitivno hocu da skinem katalizator, pa ako ima ko da mi javi gdje da to odradim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top