Scenic ne vuce uz brdo,pali se lampica na sredini konzole, promijenjen MAF

Scenic ne vuce uz brdo,pali se lampica na sredini konzole, promijenjen MAF

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

reci ti meni srećo ima li taj tvoj auto katalizator?

jer ako ga ima to kod nas niko ne mjenja jer je preskup i nije obaezan sad za sad, pa vjerovatno postoji mogućnost da je začepljen, moja ti je preporuka da ako ga ima da se skine odjeci ga i ostavi ga sebi, ukoliko nije do njega lahko ga je zavariti,

P.S.

Ja sam sa golfom imao isti problem neće na Bjelašnicu tačnije uz bjelašnicu brže od 50, :icon_smile:

i moj kolega sa peugeotom 406 2.0 Hdi je imao isti problem,

pogledaj pa javi ;)
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

elmo je napisao(la):
reci ti meni srećo ima li taj tvoj auto katalizator?

jer ako ga ima to kod nas niko ne mjenja jer je preskup i nije obaezan sad za sad, pa vjerovatno postoji mogućnost da je začepljen, moja ti je preporuka da ako ga ima da se skine odjeci ga i ostavi ga sebi, ukoliko nije do njega lahko ga je zavariti,

P.S.

Ja sam sa golfom imao isti problem neće na Bjelašnicu tačnije uz bjelašnicu brže od 50, :icon_smile:

i moj kolega sa peugeotom 406 2.0 Hdi je imao isti problem,

pogledaj pa javi ;)

Hocu i to cu pogledati ali mislim da mi je to majstor vec gledao jer su sve te opcije vec poizbacivali iz menija gresaka:)Tebi svakako hvala:)
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

HanaBana je napisao(la):
elmo je napisao(la):
reci ti meni srećo ima li taj tvoj auto katalizator?

jer ako ga ima to kod nas niko ne mjenja jer je preskup i nije obaezan sad za sad, pa vjerovatno postoji mogućnost da je začepljen, moja ti je preporuka da ako ga ima da se skine odjeci ga i ostavi ga sebi, ukoliko nije do njega lahko ga je zavariti,

P.S.

Ja sam sa golfom imao isti problem neće na Bjelašnicu tačnije uz bjelašnicu brže od 50, :icon_smile:

i moj kolega sa peugeotom 406 2.0 Hdi je imao isti problem,

pogledaj pa javi ;)

Hocu i to cu pogledati ali mislim da mi je to majstor vec gledao jer su sve te opcije vec poizbacivali iz menija gresaka:)Tebi svakako hvala:)

raspitaj se da li tvoj auto ima partikularni filter cestica(FAP), ja mislim da ima. Ako ne znas to je dio koji dodje na katalizator i oni su jako skupi ali se mogu ocistiti u kiselini. Poslije 100000 on se zacepi i auto strasno slabo vuce.
Ne znam da li je kolega koji je pomenuo u predhodnom postu katalizator mislio na FAP. U svakom slucaju ti je moj savjet da ocistis to (ako je zacepljen) a ne da skidas, jer su mi majstori rekli da auto ne moze da radi bez njega i da mora da se vara ECU da bi auto radio kako treba
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

galebu2 je napisao(la):
raspitaj se da li tvoj auto ima partikularni filter cestica(FAP), ja mislim da ima. Ako ne znas to je dio koji dodje na katalizator i oni su jako skupi ali se mogu ocistiti u kiselini. Poslije 100000 on se zacepi i auto strasno slabo vuce.
Ne znam da li je kolega koji je pomenuo u predhodnom postu katalizator mislio na FAP. U svakom slucaju ti je moj savjet da ocistis to (ako je zacepljen) a ne da skidas, jer su mi majstori rekli da auto ne moze da radi bez njega i da mora da se vara ECU da bi auto radio kako treba
Evo upravo sma zvala majstora jer mi je muz kod njega i sve sto ste mi posavjetovali sam prenijela, pa vam javim:)
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

galebu2 je napisao(la):
HanaBana je napisao(la):
elmo je napisao(la):
reci ti meni srećo ima li taj tvoj auto katalizator?

jer ako ga ima to kod nas niko ne mjenja jer je preskup i nije obaezan sad za sad, pa vjerovatno postoji mogućnost da je začepljen, moja ti je preporuka da ako ga ima da se skine odjeci ga i ostavi ga sebi, ukoliko nije do njega lahko ga je zavariti,

P.S.

Ja sam sa golfom imao isti problem neće na Bjelašnicu tačnije uz bjelašnicu brže od 50, :icon_smile:

i moj kolega sa peugeotom 406 2.0 Hdi je imao isti problem,

pogledaj pa javi ;)

Hocu i to cu pogledati ali mislim da mi je to majstor vec gledao jer su sve te opcije vec poizbacivali iz menija gresaka:)Tebi svakako hvala:)

raspitaj se da li tvoj auto ima partikularni filter cestica(FAP), ja mislim da ima. Ako ne znas to je dio koji dodje na katalizator i oni su jako skupi ali se mogu ocistiti u kiselini. Poslije 100000 on se zacepi i auto strasno slabo vuce.
Ne znam da li je kolega koji je pomenuo u predhodnom postu katalizator mislio na FAP. U svakom slucaju ti je moj savjet da ocistis to (ako je zacepljen) a ne da skidas, jer su mi majstori rekli da auto ne moze da radi bez njega i da mora da se vara ECU da bi auto radio kako treba

FAP mislim da imaju auta novije generacije i nisam siguran da je katalizatro i FAP ista stvar iskreno neznam mada oboje imaju istu svrhu,

@ Hana

Da li je katalizator čist ili ne tj. da li je on problem može se samo znati kad se skine pa se auto provoza, a provjera tipa ima li protoka izduvnih gasova na auspuhu nije validna.

Kolega kojeg sam ranije pominjao sa Peugeotom 406 je radio sljedeće:
Turbinu čistio
Mjerač protoka zraka mijenjao
Crijeva intercoolera mijenjao
procesor mijenjao

dao je po njegovim riječima preko 3000 KM da bi se na kraju ispostavilo da je začepljen katalizator otpilio ga za 20 KM navarili mu cijev umjesto katalizatora i vozi miško,

hvala Bogu pa su naši majtori sposobni znaju ljudi :lol:

eh da ako kome treba dijelova za Peuget 406 da ga uputim na ovog mog gore, :lol:
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Evo misterija je rijesena. Otisao je mjerac protoka zraka, iako su ga prikljucili minimalno 10 puta na kompjuter to nikad nije ocitao. Majstor je skinuo taj isparavn dio sa drugog auta i stavio na moje auto i auto ide ko zuca. Turbina radi, nema problema. Vama puno hvala na pomoci a sad cu se prebaciti na oglase da vidim ima li kod to da prodaje pa da i to odmah rijesim.
Najbolji ste ubjedljivo i moram Vam se jednom pridruziti na tim trkama sa svojom dvogodisnjom ljepoticom jer ona obozava auta;)
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

HanaBana je napisao(la):
Evo misterija je rijesena. Otisao je mjerac protoka zraka, iako su ga prikljucili minimalno 10 puta na kompjuter to nikad nije ocitao. Majstor je skinuo taj isparavn dio sa drugog auta i stavio na moje auto i auto ide ko zuca. Turbina radi, nema problema. Vama puno hvala na pomoci a sad cu se prebaciti na oglase da vidim ima li kod to da prodaje pa da i to odmah rijesim.
Najbolji ste ubjedljivo i moram Vam se jednom pridruziti na tim trkama sa svojom dvogodisnjom ljepoticom jer ona obozava auta;)
Pricala sam sa muzem oko auta jer on ga probavao sa tim promijenjenim mjeracem protoka zraka ali opet se i dalje pali lampica pa su rekli da kada napravimo mjerac protoka zraka da ga produvamo na autoputu da se katalizator procemi. Ne znam bas moze li se tako katalizator procepiti i ne znamo jos uvjek da li cemo sa ovim mjeracem protoka zraka moci opet uzbrdu:icon_question:
Opet sa drge strane ja veceras uzela auto znaci sa starim tim MAF i vozala, ma ne mogu da krenem, dajem gas nista se ne mijenja uopste mu se obrtaji ne povecavaju. Morala sma pumpati gas da bih krenula i auto jedva ide samo sto ne stane:icon_cry::icon_question:
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Ma swap, pa sta te briga...izadje mnogo skupo, al zivci su na mestu...
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

BMW-GTI je napisao(la):
Ma swap, pa sta te briga...izadje mnogo skupo, al zivci su na mestu...
samo da mi je tim sve ove probleme rijesiti pa se ne bih sekirala ali nisma bas optimista:icon_cry:
 

MTR

Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

ne treba ti nikakvo ba ultrazvucno ciscenje , samo mlate slamu bezze . I nije na autu samo MAF , ima i MAP , CPS , CRP ...,da ne nabrajam, moze biti bilo sta . Moze biti i FPR ( jedan mali dio na Common Rail pumpi ) , i on kad rikne motor se tako ponasa .
U osnovi svi ovi senzori kombinuju signale u ECU , ako samo jedan ne daje signal kako treba - ne valja rad motora.

P.S. Dizne u Common Rail sistemu imaju proces samociscenja svakih 400-600 r/s , a takodje i katalizator
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Sad cu se samo bazirati na MAF i katalizator i nadam se rijesiti problem:icon_question:[/i]
 
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Po ovome sto se desava sve upucuje na katalizator, mada jos lako moze biti pritisak na pumpi goriva
imao sam problem sa Mercedesom C220 ljudi su u austriji izmijenjali sve zivo na njemu sve moguce senzore
i na kraju rekli da je ECU i kosta 4000 KM original. Ja sam dovezao taj auto kod sebe na auto putu nije mogao ici preko 80km/h i 2000 o/m jednim laganim pregladom ustanovio da je pumpa goriva. Kad je to zamijenuto Meca bio opet onaj stari. Moj savjet neka ti izmjere koliki pritisak pravi pumpa goriva.
 
Super Moderator
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

a kako auto radi
jel i u leru ne moze nabiti obrtaje ? je li mu se zvuk ista promjenio ?
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Simunovic Sladjan je napisao(la):
Po ovome sto se desava sve upucuje na katalizator, mada jos lako moze biti pritisak na pumpi goriva
imao sam problem sa Mercedesom C220 ljudi su u austriji izmijenjali sve zivo na njemu sve moguce senzore
i na kraju rekli da je ECU i kosta 4000 KM original. Ja sam dovezao taj auto kod sebe na auto putu nije mogao ici preko 80km/h i 2000 o/m jednim laganim pregladom ustanovio da je pumpa goriva. Kad je to zamijenuto Meca bio opet onaj stari. Moj savjet neka ti izmjere koliki pritisak pravi pumpa goriva.
Ne znam jesu li to gledali. Uglavnom kao kad su stavili taj drugi mjerac protoka zraka nabio je i do 5000 o/m bez probelma pa bas nesto ne vjerujem da je ta pumpa. Po mojoj licnoj (nekoj mojoj teoriji iako sma laik za auta) je u pitanju katalizator i mjerac protoka zraka. Ovakvu situaciju sma imala na staroj corsi i kada sma to dvoje rijesila rijesila sma i problem. Samo da mi ej doci do mjeraca protoka zraka:icon_question:
Jutros sma jedva krenula iz avlije a da ne spominjem da pokusaj da se uspenjem na brdo od 2 m bilo je gasnje 100 puta i onda sma se na kraju kao zaletila:lol::lol: i uspjela
Dodala sma ATF sto mi je MTR rekao i uspjela sam stici od Stupa do grada brzinom od 80km/h bez paljenja ikakvih lampica.

allroad je napisao(la):
a kako auto radi
jel i u leru ne moze nabiti obrtaje ? je li mu se zvuk ista promjenio ?
Ma vjeruj da ne znam kakav mu je zvuk bio jer auto je kod mene od prije 2,5 mjeseca.
Nema nikakvih problema u leru, auto ne trese uopste - nabije do nekih 3000 o/m.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top