Scenic ne vuce uz brdo,pali se lampica na sredini konzole, promijenjen MAF

Scenic ne vuce uz brdo,pali se lampica na sredini konzole, promijenjen MAF

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo ja sma nova pa odmah udarih po kvarovima. Nadam se da nece uvjek tako biti:)))
Naime vozim scenic 2001, 1,9 dci.
Kupila sma ga prije dva mjeseca i ulozih para tako da mi bolje da sam novo kupil ali gotovo je sada:(((
Naime auto je bilo ok, kompjuter pokazao samo EGR ventil i jedna grijac. EGR ventil je ociscen ali desava se i dalje isti probelm. Krenula sma na bjelasnicu i nisma isla brze od 30 km/h i to u prvoj brzini. Ja dajem gas obrtaji padaju, gas do daske ali i dalje ista situacija i povremeno se pali lampica onih munja ili sta li ve na sredini konzole.
Onda vozila kod raznih majstora li nista.
Jedni kazu turbina ali jos ne nadjoh majstora da mi to provjeri. Gabeljic je rekao da mu se skine turbina ali moj majstor nije to htio raditi jer je turbina vec jednom radjena (radio stari vlasnik) i to neko tzv "prepakivanje" turbine i to u Uzice i garancija istekla u 8. mjesecu. Nakon silnih pokusaja popravke ovukla sma ga u Renault servis i ljudi se vec 3 dana pate samo sa njim. Sve su mu ventile ocistili, promijenili neku bruku crijeva ali obzirom da sam tu nasla nekog poznanika nije nista naplatio jer nije rijesio probelm. Turbine oni ne gledaju pa sada ni on ni ja ne mozemo biti pametni sta da radimo. On i danas probava neke jos dijelove da pogleda da zamjeni sa drugih auta smao da vidi da nije nesto drugo ali sma kaze daj Boze da uspije.
Treba mi savjet sta bi moglo da bude i kod koga to da vozim da budem sigurna. Upratih da je zerr expert za turbine pa ne znam sta on misli je li moguce da je ovo do turbine.Pomagajte:)
I da zaboravih dodati. Kazu majstori da turbina radi nekih 30%. I neko crijevo kao sto bi trebalo da se ne moze stisnuti zbog te neke snage (izvinite na ovakvim postovima ali sta cu kad ne znam) kod mene se stisne ko od sale:(
 
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

;)da ti sema kaze ja sam isto imo problem stim e ovako filte nafte sad cu te preporuciti majstorima ako si iz sarajeva ima na stupu kod wize auto shop tuj ima servis odi kad budes mogla i naces adu i kenu 2 majstora reci slobodno da sam te ja poslo sema sa bjelom 4 kom i oni ce ti to sve napraviti nemoras se sikirati objasni im sta kako reaguje i to je to oni imaju tu i djelova pa neka ti vide haj pa sretno

evo ti broj od ade majstora reci mu da sam te ja preporucio 061365518
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Semaitalian je napisao(la):
;)da ti sema kaze ja sam isto imo problem stim e ovako filte nafte sad cu te preporuciti majstorima ako si iz sarajeva ima na stupu kod wize auto shop tuj ima servis odi kad budes mogla i naces adu i kenu 2 majstora reci slobodno da sam te ja poslo sema sa bjelom 4 kom i oni ce ti to sve napraviti nemoras se sikirati objasni im sta kako reaguje i to je to oni imaju tu i djelova pa neka ti vide haj pa sretno

evo ti broj od ade majstora reci mu da sam te ja preporucio 061365518

Hvala to puno promijenjen je i filter nafte:icon_cry:ali nista opet:icon_cry:
Ali u svakom slucaju oticu i do njih mada mi ni godinsj plata nece vise moci pomoci kako je krenulo:icon_confused:
Kako je krenulo odvajam od djecijih usta za j...auto:icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

reci da sam te ja poslo pregledace ti auto samo mi javi kad ces ici ja cu ih nazvati nek ti to pregledaju dzabe pa nek vide gdje je kvar oni meni odrzavaju auto pa sam zadovoljan sa cjenom i kako rade
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Semaitalian je napisao(la):
reci da sam te ja poslo pregledace ti auto samo mi javi kad ces ici ja cu ih nazvati nek ti to pregledaju dzabe pa nek vide gdje je kvar oni meni odrzavaju auto pa sam zadovoljan sa cjenom i kako rade
Svaka ti cast. Javim ti obavezno kad budem sila. Auto mi je trenutno u Renault servisu i oni jadni ceprkaju. Bruku stvari su mu zamijenili dzabe (sreca pa mi nece naplatiti) a i dalje isti probelm. Ne daju mi da gledam turbinu jer su ubjedjeni da nije do nje jer i kad se upali zvuk joj je uredu, ne trosi ulje prekomjerno, crni dim se pojavi samo pri najjacem gasu jednom i onda se vise ne javlja, ali ja nesto ubijedjena da je turbina:)ali vidjecemo. Hvala ti do neba!
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Deyo je napisao(la):
Dizne ? Može i turbina da zeza ali s obzirom da je rađeno u Užicama ne bi trebalo... i nemoj ići 30km/h u prvoj :D


hahahahah...ma necu ali cisto primjer je bio, da jedino nesmetano je isao u prvoj a uz Bjeasnicu je najveca brzina i drugom i trecom bila 30km/h:icon_cry::icon_confused:
Ali te dizne nisma gledala i ne znam jesu li ovi majstori gledali :icon_confused:
Ima li jos kakav simptom tih dizni:)

Semaitalian je napisao(la):
tuj smo
da se pomazemo:cool:
Ovo je prvi put pored moja ringerajue (zenskog/majcinskog foruma) da sma nasla na ovakvu podrsku. :cool::cool:
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

Deyo je napisao(la):
Nemoj voziti 30km/h u trećoj :D Šalim se, nema snage, ja tipujem na dizne :D Sačekaj malo javiće se neko ko je imao iskustva sa time.
Hvala svakako, svi savjeti su mi dobrodosli. Ako Bog da ovo napravim vodim Vas na slatku jer kao prvo dajete extra podrsku a i pomoc!

Semaitalian je napisao(la):
vidis da mi trkaci nismo losi ko sto ljudi govore
Moram biti iskrena da sam i ja volila pravo trke i volila sam gasirati auto ali otkad sma rodila dijete nesto se u mojoj glavi promijenilo i nikako mi se ne da brzo voziti. Nesto je jace u meni. Trkace cijenim i nemam nista protiv njih ali u pravo vrijeme. Znaci kada nikoga ne mogu povrijediti ali isto tako vjerujem da pravi pobornici trke i sami ne vole trku u opsanim situacijama jer vam je zivot jednako vrijedna kao i meni:)
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

izvini u kojem si renolovom servisu ostavila auto
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

mislim da je neuron fula govorim ti iz svog iskustva ne reklamiram nego probaj kod halilovica cisto informativno porazgovaraj
ipak je "cika" ismet stari majstor koji ima iskustvo preko 40 g sa renolom 033/218-356 jukiceva
a mozes vidjeti i sa edvinom momak je sef u servisu kod bunje radi kuci privatno auta a nalazi se na tranzitu iznad zeljinog stadiona 061/259-784
 
Član
RE: Scenic ne vuce i padaju mu obrtaji

niksa je napisao(la):
mislim da je neuron fula govorim ti iz svog iskustva ne reklamiram nego probaj kod halilovica cisto informativno porazgovaraj
ipak je "cika" ismet stari majstor koji ima iskustvo preko 40 g sa renolom 033/218-356 jukiceva
a mozes vidjeti i sa edvinom momak je sef u servisu kod bunje radi kuci privatno auta a nalazi se na tranzitu iznad zeljinog stadiona 061/259-784
Kod ovog lika me uputio bas lik koji je radio kod Cika Ismeta koji je opet rekao da se samo ocisti EGR ventil. Mi ocistili, tacnije njegov bivsi radnik i opet nista. On opet imao super jarana u Neuronu i tako tamo zavrsismo a cula sma i za tog Edvina. Ako ovi ne rijese problem probacu i kod njega. Bitno mi je samo da skupim sve te dobre majstore pa valjda cu vise stati u kraj ovom problemu. Hvala ti puno na savjetu i ja sam cula da je Neuron totalna fula ali eto jaran me posla kod svog jarana. Ono sto je sigurno da ga lik vec tri dana gleda i to samo njega i trazi gresku pa vidjecemo sta ce biti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top