Savjet potreban, sta kupit!!

Savjet potreban, sta kupit!!

Ovih Fiatica stvarno ima puno, gledam u sebe po gradu, 90% su JTD, da su losi ne bi ih bilo toliko.. Normala, svaka marka radi greske, neki vise, neki manje.. Ukratko, njima se ne isplati napravit "savrseno" auto, mora se i na dijelovima zaradit...

Fiat ili Peugeot bi moj izbor bio.. Polo, Ibiza su stvarno na cijeni (al' zna se razlog tome).. Peugeot 1.4 HDI (zelenas :D) bi po meni dobar izbor za grada bio, al' punto 1.9 JTD nek ide :D.. Ja sam prosle godine Saxa imao, tu je ta klasa, jesi li razmisljao o njemu? 1.5 Dizel i ne trosi puno, imas i njih sa klimom, servom itd. po 5000-6000 nisu skupi za odrzavanje (doduse mene moj ispao puno jer sam kupio "istrosenog" no u to necu ulazit).. Dijelovi potrosni nisu skupi, jedino zglobove treba pregledat, jer ako ode mora se poluosovina citava zamijenit, a to je u ovlastenom nova oko 700 koliko sam saznao...
Isto i stari je sebi pored auta uzeo za grada i za zime Ford Ka, nisu losi, unutra nema neke buke, lijepo izolovani, nema lupkanja plastika, 1.3i ima klimu, servo, el. podizace, centralna, itd.. Solidan autic, 2003-2004 nisam siguran tacno, sa velikim servisom i godinu rege ga ispao oko 6000........
 
Član
Bjezi od tog Forda Ka, to je najvece svece koje su mogli skonti, crkavaju im procesori, desi se da probije tj crkne bombina i ode jedno kolce u procesoru i nerade 2 klipa neam varnice, a cpu je zara za njih!
 
Član
Kad sam tek otvarao ovu temu ubijeden sam bio da cu kupit 206, al malo pomalo mi i punto zapao za oci, kao sto si rekao VW-ova auta su skupa sa razlogom i to je meni jasno i da mi je to prvo auto ja bi mozda i bez razmisljanja kupovo ta kvalitetnija pa neka su i koju hiljadu skuplja stim da ovo auto nece u mjesecu ni 50 kilometara prelazit time odma dolazimo na to da kupim nesto sto jeftinije sa sto jacom opremm sto se nudi. A za Saxa moracu sad malo da prerovim autopijace bas iz ovog razloga sam i otvorio temu da me podsjetite kakve opcije mi se nude. ;)

Dejan 16v je napisao(la):
Bjezi od tog Forda Ka, to je najvece svece koje su mogli skonti, crkavaju im procesori, desi se da probije tj crkne bombina i ode jedno kolce u procesoru i nerade 2 klipa neam varnice, a cpu je zara za njih!

Nesikiraj se nevolim Forda ... :icon_smile:
 
Član
Ja ga nikako ne mogu, aj Fijata i respektujem, a mozda Fiata Bravo!
fiat%20bravo%20niot.net.jpg

Vidi ga ko lutka, a imas i malih kubikaza, ima i klimu to meni obzar auto za male pare!
 
Član
fiat bravo,1,2 16v,nije los autek,ni ne trosi nesto previse,a relativno niska cijena
manje-vise standard je klima,jastuci,servo,abs...
 
Član
Ja bih za te pare trazioo Astru,,nije mala ko Puntoo i ostali ali po meni je za 10 autoo..., i isto ima mi jaran Opel Corsu 1.0 mali potrosac i extra ga sluzi ..
 
Član
Brava i Astra su malo veca auta necu da mi zena umisli sebi nesto pa da kasnije jaguara trazi :lol::lol::lol: nego nesto malo sto se lijepo krece i malo trosi ;) corsa recimo nije lose auto ima ih cak sa komandama na volanu :icon_eek:
 
Član
na kraju ces kupiti auto koji si hteo u pocetku, napisane stvari su sa subjektivnog stanovista, uporedi avatar i savet clana.

Svaki auto je prevozno sredstvo od tacke A do tacke B, i nema puno filozofije... klasa automobila za koju si zaintersovan ne moze ti ponuditi neke revolucionarne razlike izmedju modela, vecinom su vozila pravljena u saradnji i dele veliki broj delova. Cena je odlucujuci faktor, a ako se stvarno ne mozes odluciti izmedju VW-a, renaulta ili peugeota onda si na pogresnom forumu jer potvrdjujes da ti nedostaje ljubav prema odredjenom proizvodjacu, odnosno upucenost u svet automobila.

Ja vozim Peugeot 206, kupio sam ga jer sam ga nasao jako povoljno sa 90.000km a trosi zabrinjavajuce malo, da sam nasao Clia pod istim okolnostima sada bih ga vozio. Da mogu da priustim, vozio bih Mercedesa.


zato, uzmi sta se tebi ili lepsoj polovini svidja!
 
Član
deez je napisao(la):
na kraju ces kupiti auto koji si hteo u pocetku, napisane stvari su sa subjektivnog stanovista, uporedi avatar i savet clana.

Svaki auto je prevozno sredstvo od tacke A do tacke B, i nema puno filozofije... klasa automobila za koju si zaintersovan ne moze ti ponuditi neke revolucionarne razlike izmedju modela, vecinom su vozila pravljena u saradnji i dele veliki broj delova. Cena je odlucujuci faktor, a ako se stvarno ne mozes odluciti izmedju VW-a, renaulta ili peugeota onda si na pogresnom forumu jer potvrdjujes da ti nedostaje ljubav prema odredjenom proizvodjacu, odnosno upucenost u svet automobila.

Ja vozim Peugeot 206, kupio sam ga jer sam ga nasao jako povoljno sa 90.000km a trosi zabrinjavajuce malo, da sam nasao Clia pod istim okolnostima sada bih ga vozio. Da mogu da priustim, vozio bih Mercedesa.


zato, uzmi sta se tebi ili lepsoj polovini svidja!

Meni sve svida BMW i zato ga i vozam zadnjih 15 godina, :D a ovo drugo auto ce kao sto si rekao ljepsa polovina da odabere uz naravno moju pomoc i vase savjete. :icon_smile: Jer ona je ta kojoj sluzi auto samo da ide sa tacke A na tacku B i ne interesuje nju mnogo nit se razumije oko krajnica TDI-a JTD-a itd... u tom ja uskacem u igro koji nikad uzivotu nije razmisljao niti pomisljao da kupi malo auto.
;)



Death_beat je napisao(la):
pital se kod tebe zena sta se njoj svidja :D

Naravno da pita al ona samo digne ramenima i kaze "pa et neznam ja neizgledaju lose", njoj je vazno da nisu bijela, da ima klima i 4 vrata. Meni je vazno da me nezovne na mob i da kaze ja ostala u kvaru tu i tu il da zdere gorivo :D
 
Član
Dobro je tebi,moja hoće samo brije,G60,VR6,AMG,OPC:lol:

Moj prijedlog ti je neki mali gradski autić,Corsa,Clio,Peugeot 206,306..
 
Top