Savjet potreban, sta kupit!!

Savjet potreban, sta kupit!!

Član
Pocetkom ljeta planiram da kupujem drugo "manje" auto :icon_rolleyes: , trebami nekoliko savjeta od strucnjaka :D koje od malih auta ima kvalitet, izdrzljivost, udobnost, potrosnju nisku, komfornost itd. da nije preko 7 hiljki i da se vrti oko 1998 pa do 2005 godine. Vazno isto da ima naravno klimu i da je 5 vrata. ;)

Gledao sam po oglasima Corse, Klio Punto peugeot 206 i cine mi se kao lijepa i kvalitetna auta :icon_smile: , ali opet zelim da cujem vase misljenje koje od navedenih ili ne navedenih auta bi bilo naj bolje kupit da udovolji uslove na nasim putevima. :icon_question:

Ne zelim da mi ovdje sad trazite auto koje da kupim, nego vise zelim da cujem mane i prednosti ovih auta. :icon_rolleyes: :cool:
 
evo ja cu ti iz iskustva reci za punta.po meni je odlican autic za omladinu,cijenom su prihvatljivi a i dijelovi nisu skupi kad se uzme u obzir da je to novije auto :)
kod mene je punto mk2b 1.3 MJet 2005.god i potrosnja je nekih 4 - 5 litara u prosjeku...sto se tice udobnosti ne znam sta bih ti rekao,nekome ne odgovaraju sjedista,nekome ne,sto se mene tice odlicna su hahah :D :D
 
Član
Moja preporuka posto vozim isto Punto Mk2,al svakako 1,9 JTD ili 1,3 Mjet.. neces pogrjesit. Samo gledaj da nadjes ocuvanog primjerka.. i redovan servis :)
 
Član
Kakav je taj Punto sa manama, nevjerujem da je Fiat napravio auto bez mana :icon_question:. Imal kakvih boljki itd.
 
Član
206-ica je mnogo zrelije auto. O ljepšem izgledu da ne pričam. Nije ni punto loš, al meni se ne sviđa nikako...
 
Član
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
evo ja cu ti iz iskustva reci za punta.po meni je odlican autic za omladinu,cijenom su prihvatljivi a i dijelovi nisu skupi kad se uzme u obzir da je to novije auto :)
kod mene je punto mk2b 1.3 MJet 2005.god i potrosnja je nekih 4 - 5 litara u prosjeku...sto se tice udobnosti ne znam sta bih ti rekao,nekome ne odgovaraju sjedista,nekome ne,sto se mene tice odlicna su hahah :D :D

Ma ljudi ocekuju u malim autima sjedista ko u A8, sjedista su u puntu za manje osobe ili zensko. Ja sam to i planirao zeni da kupim tako da sjedista ne predstavljaju problem. ;) a ja sa svojih 100 kilica ne ne :D

ZELA GTI je napisao(la):
206-ica je mnogo zrelije auto. O ljepšem izgledu da ne pričam. Nije ni punto loš, al meni se ne sviđa nikako...

Nezelim da vrijedam al od dosta mehanicara i dobrih majstora sam cuo da pezovi motori nisu za pohvalit, a iskreno receno sto se tice vanjskog izgleda i ja sam na strani pezoa.
 
Član
Pa zašto onda pitaš za 206-icu? Usput, motori su najbolja točka 206-ice. Ostatak je u rangu klase, osim možda izgleda koji je vanvremenski.

Nisam pug fanatik, 206 je odlično auto:icon_biggrin:
 
Član
druze 206-ica ti je pretjesna,sav je nekakav sprčen,i ja sam mislio uzet 206 al kad sam ih nekoliko vidio predomislio sam se i kupim a3,a za te pare najbolje ti je uzmi golfa 3, 95-97god ,dijelovi nisu skupi,malo trosi,nije ni tjesan;) a punto,pezo clio nemogu se porediti po kvaliteti sa golfom 3.:icon_smile: to je neko moje misljenje:icon_biggrin:
 
Član
idosa je napisao(la):
Kakav je taj Punto sa manama, nevjerujem da je Fiat napravio auto bez mana :icon_question:. Imal kakvih boljki itd.

Pa ovako sigurno si cuo o nekim manama na elektronici, ja ih jos nemam hvala bogu. Gledaj da odrzavas auto na vrijeme i kupuj provjerene zamjenske djelove za automobil. Registracija ti je negdje oko 400 KM, bar za moj motor.
Izbjegavaj loshe gorivo inace ces morat cistit dizne, ja sam ih samo jednom ocistio otkad sam kupio auto.
Inace samo sipaj i vozi... Nedavno sam promjenio termostat, neki je Njemacki bio sve skupa 30 KM sa zamjenom... Set kvacila koji sam stavio SACHS bez problema evo vrti vec skoro 15.000 km oko.. 130 KM placen ako se ne varam, mislim da je zemlja porjekla Njemacka.
Neki govore da samo sipas Seleniu, ja sam ih sipao razne, sipao sam Valvoline, Castrol, Seleniu i nije bilo problema nikakvih samo redovno mjenjaj.
Sjedista su malo tvrda za putovanja cca 300km.. al' ja sam bez problema prelazio i po 800 km.
Izbjegavaj kineske halogene sijalice na kojima pishe Xenon, samo pregrijavaju instalacije i crkavaju posle 2 mj upotrebe. Kupi Osram i miran si, godinu dana minimum traju a platis ih 8 KM jednu...

Sve u svemu jako zahvalno auto, bar meni... ne znam sta da ti jos kazem... eh da, jos su mu fabricki amortizeri...i super su.. :D
Potrosnja gradska prosjek 6 do 7 litara normalna - gasanje oko 8 do 9, otvorena 5L ...
Masina je 1.2 60 PS...8v
Komplet zubcasti,spaneri vodena itd.. 350 KM...
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
idosa je napisao(la):
Kakav je taj Punto sa manama, nevjerujem da je Fiat napravio auto bez mana :icon_question:. Imal kakvih boljki itd.

Pa ovako sigurno si cuo o nekim manama na elektronici, ja ih jos nemam hvala bogu. Gledaj da odrzavas auto na vrijeme i kupuj provjerene zamjenske djelove za automobil. Registracija ti je negdje oko 400 KM, bar za moj motor.
Izbjegavaj loshe gorivo inace ces morat cistit dizne, ja sam ih samo jednom ocistio otkad sam kupio auto.
Inace samo sipaj i vozi... Nedavno sam promjenio termostat, neki je Njemacki bio sve skupa 30 KM sa zamjenom... Set kvacila koji sam stavio SACHS bez problema evo vrti vec skoro 15.000 km oko.. 130 KM placen ako se ne varam, mislim da je zemlja porjekla Njemacka.
Neki govore da samo sipas Seleniu, ja sam ih sipao razne, sipao sam Valvoline, Castrol, Seleniu i nije bilo problema nikakvih samo redovno mjenjaj.
Sjedista su malo tvrda za putovanja cca 300km.. al' ja sam bez problema prelazio i po 800 km.
Izbjegavaj kineske halogene sijalice na kojima pishe Xenon, samo pregrijavaju instalacije i crkavaju posle 2 mj upotrebe. Kupi Osram i miran si, godinu dana minimum traju a platis ih 8 KM jednu...

Sve u svemu jako zahvalno auto, bar meni... ne znam sta da ti jos kazem... eh da, jos su mu fabricki amortizeri...i super su.. :D
Potrosnja gradska prosjek 6 do 7 litara normalna - gasanje oko 8 do 9, otvorena 5L ...
Masina je 1.2 60 PS...8v
Komplet zubcasti,spaneri vodena itd.. 350 KM...

Hvala na savjetima i korisnim informacijama, ne namjeravam da putujem negdje sa tim autom , auto je misljeno za moju zenu da nepali mi BMW-a radi pola kilometra do pekare i nazad. :D
 
Član
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
evo ja cu ti iz iskustva reci za punta.po meni je odlican autic za omladinu,cijenom su prihvatljivi a i dijelovi nisu skupi kad se uzme u obzir da je to novije auto :)
kod mene je punto mk2b 1.3 MJet 2005.god i potrosnja je nekih 4 - 5 litara u prosjeku...sto se tice udobnosti ne znam sta bih ti rekao,nekome ne odgovaraju sjedista,nekome ne,sto se mene tice odlicna su hahah :D :D

slazem se definitivno za oba motora za 1.9jtd pogotovo auto je fkt za te pare dobro
 
Član
Gledo sam 1.9jtd punto ima ih cak sa dig. dvozonskom klimom :lol: sto je meni smijesno u tako malom auto. Cijena prihvatljiva nije los izgled i prolazan je unutra samo je tesko nac sa 5 vrata. :icon_confused:

Nelle_G je napisao(la):
Jah moze ga i prevrnut nedo bog:D:D
Cudne su zene za volanom :123: :p


Ima i to :lol::lol::lol::lol:
 
Top