savjet oko lizinga

savjet oko lizinga

Član
c0d14c je napisao(la):
ma ak ces iskreno ja ne bi na lizing nijedno ;) kredit uzmes i kupis, oba kljuca kod tb ti vlasnik a ne lizing, nema ucesca ....

kakve veze sto je vlasnik auta leasing kuca s kojom radis??
sto je kod njih 1 kljuc??
kad se isplati leasing onda saobracajna ide na tebe....
Prvo auto koje sam uzeo na leasing nije uopste pisalo da su oni vlasnici,nego moji ukucani...Sad drugo kad sam uzeo pise Leasing ....

pa ti digni kredit pa ces da vidis koliko vracas :D:D

25-30 % ucesca a to je oko 3.000-4.000 i ostalo oko 250KM dajes....

Ja vec 2 vozila uzimam na leasing i miran sam,jedan kljuc kod njih 2 kod mene i nigdje ne vidim problem....

Drugo da sam ja mulac neki i da ne placam 3-4 rate leasinga,ljudi bi dosli uzeli auto dok se ne plati i to je to....
 

Fap

Član
Narode jutros sam zvao ovu leasing kucu gdje je ova alfica i rece mi covjek da je alfa prodata. Da mi je kako u zemlju prospast :(
 
Član
Got2b je napisao(la):
c0d14c je napisao(la):
ma ak ces iskreno ja ne bi na lizing nijedno ;) kredit uzmes i kupis, oba kljuca kod tb ti vlasnik a ne lizing, nema ucesca ....

kakve veze sto je vlasnik auta leasing kuca s kojom radis??
sto je kod njih 1 kljuc??
kad se isplati leasing onda saobracajna ide na tebe....
Prvo auto koje sam uzeo na leasing nije uopste pisalo da su oni vlasnici,nego moji ukucani...Sad drugo kad sam uzeo pise Leasing ....

pa ti digni kredit pa ces da vidis koliko vracas :D:D

25-30 % ucesca a to je oko 3.000-4.000 i ostalo oko 250KM dajes....

Ja vec 2 vozila uzimam na leasing i miran sam,jedan kljuc kod njih 2 kod mene i nigdje ne vidim problem....

Drugo da sam ja mulac neki i da ne placam 3-4 rate leasinga,ljudi bi dosli uzeli auto dok se ne plati i to je to....

ima nesto u tome sto mtr rece :cool:

ne moze kamata lizinga nikad biti povoljnija od kamate kredita. jedino sto te malo "zavara" jeste to ucesce koje odma dajes i zbog kojeg ti se cini da je povoljnije od kredita.
i najbitnija razlika, sa kreditom je auto odma tvoje, sta znas sta se kasnije moze desiti, auto u svakom slucaju mozes prodati ako je na kredit, ovako sa lizingom si vezan i moras placati...
 
Član
neke leasing kuce vezu sa kilometrima (npr 15 - 20 000km godisnje, ako predjes preko vrijednost auta pada itd itd) no valjda se raspitao i zna sta i kako kad vec bira mogucnost leasing kupovine. uglavnom.. sretno, nace se jos jedna lijepa alfa..
 
Top