savjet oko lizinga

savjet oko lizinga

Fap

Član
Zanima me šta bi vi prije uzeli npr ima vidio sam alfa romeo 159 presao negdje 100 000 kilometara ili novu dacio stepwAY ?
 
Član
novo je novo;)
mada i alfa 159 je predobar auto
u zadnje vrijeme sve vise stepway-a na putevima, valjda isplatni;)
 

Fap

Član
ArminM je napisao(la):
novo je novo;)
mada i alfa 159 je predobar auto
u zadnje vrijeme sve vise stepway-a na putevima, valjda isplatni;)

menis evise svidja alfa od dacie al nez sada kako je predhodni vlasnik vozio
evo link od alfice

http://www.unicreditleasing.ba/opencms/site/bosnia/ba/main/SpecialOffers/asset_management/cars/Alfa.html
 
Član
jbt zivot kooliko je dobra, ovdje kod mene u gradu dodje siva, iz italije
svaki put iscasim vrat okretajuci se za njom, odlican auto svegami, ako si u mogucnosti uzimaj je, jebote dacia
jake su alfe, nije to lako poderat;)
 
Član
licno, meni je dosta talijana, a i ova 159 izgledom extra :cool: ima jedna srebrena u ze, bas "pojava", izgledom super... al ova boja mi jos bolja :icon_biggrin:

eh sada kakva je za odzavanje, imal mana, pojma nemam, to nek ti iskusniji kazu...

novo jeste novo, al opet dacia i sl, vise za nekog tko zeli auto na nekih 6 godina, nije vazno bas kako izgleda, dal mami poglede i sl... novo i da bude miran, samo da sipa i recimo godisnje radi servis ulja, filtera i to jeftino...
 
Član
bogami da mogu da biram ne bih se premisljao, alfa mi je ova jedna od najljepsih definitivno
i ova kod nas u gradu je srebrena, kak je samo mocna majko mila, ludi su joj ovi farovi pravo, ima masivan izgled, bjezis s ceste kada ide u susret
sto limpi kaze ova je puno ljepsa bojom, ljepse joj stoji
a vidi unutrasnjosti majko mila
lud si ako se premisljas, et da znas
da je 10 dacia;)
 

Fap

Član
hvala vam na podrsci mnogo sam citao imam vec jednu alfu tj babo mi vozi alfu 156 2.0 benzin i kad sam je kupio malo poslje toga mi majstor jedan kojis amo italijanska auta radi rece da su 1.9 JTD motori nepoderivi pa me malo i to zanima ako ko zna tj ima iskustva sa 1.9 JTD motorima nek malo savjetuje ;)
 
ma uzmi bolan alfu, kakva dacia. bit ce ti zao kad u penziji budes razmisljao o propustima iz svoje mladosti :D
 
Član
Dobro ti je rekao majstor JTD je dobar motor uz redovan servis neces imati problema,s tim da je ovo jos novija generacija motora JTDm nisam cuo da se neko zalio na njega,jedino sto se zale to je trap na alfi standardno! E sad za ovu 159 jos i nema nekih puno komentara na netu,ali je jedna od najboljih alfi koje su napravili to je sigurno! ;)
 
Član
Totalno 2 drugačija auta, 2 klase, 2 pojma, 2,...

Ako hoćeš novo i pouzdano, uzmi Daciu, ako hoćeš da budeš faca, kupi Alfu.

Ne znam, glupo je porediti ova 2 auta, fazon je šta tebi više odgovara.
 
Član
ovo sto pitas je do tebe najvise tj. sta zelis od auta ? hoces da budes u trendu i da vozis 'bijesna kola' , ono da se kurcis (auto za prave alfiste, zaljubljenike) :D
ili ces tek da imas auto koje ti nece uzimati puno novaca i koje nece primjetiti niko osim tebe...
men se cini da ti hoces alfu cim si je stavio u poredjenje s novim autom, tako da ne omisljaj se vise :cool:

alfa je sminka, dizajn, luxuz, sport, ekskluziva, enuzijazam, brand...dacia je tek prevozno sredstvo koje je dobro za taksiste i ostale koji od auta ne traze nista vise nego da ih preveze od tacke A do tacke B (neprimjetno) , odlicno za penzionere (cak i novu kad vidis izgleda nekako neutegnuto);)

sram te bilo stavljas daciu i alfu u istu recenicu , dao bi rodjenu tetku za ovo 159ku:D:icon_biggrin:
 
Top