savjet oko alfe 147

savjet oko alfe 147

Član
Mislim da i danas taj racun imam sta su mjenjali ako nike otisao uz auto jer sam to placao. Ali generalno pljuvate auto koji je imao malo ko provozati. Prodao sam ga 2009 i govorim cijene od tad...
Ti mene ama bas nisi skontao.Ja imao dvije 147 selespeed 2.0 16v i odrzavao.I sad vozim 147 ali jtd.
Na jednoj sam jedva nasao mjenjac a na drugoj na kraju balade ugradio manuelni mjenjac.Nedavno sam imao ponudu 147 selespeed mjenjac crkao za 3000 km i nisam htjeo uzet jer nemam vise zivaca da se borim sa tim njihovim proleterskim mjenjacima.Taj mjenjac nakon remonta moze prece max 50 000 i opet isto.Nepljujem po autu nego po mjenjacu.
 
Super Moderator
pa taman imas para da moju kupis a kod mene sve izmjenjano prije 3000km, od kocnica, lafeta, zamajca, turbine, dizni itd itd :)
ne mislim na crvenu, bila je jedna bijela extra dobra al se brzo prodala
 
Član
Ajdine,
šta konkretno ode, rikne, crkne na tom mjenjaču? Mislim, kakav je to neozbiljan mjenjač da traje 40 ili 50 hiljada km kako ti kažeš, pa da mora na remont od 400 - 500 eura? I na mnogo slabijim, nekvalitetnijim autima mjenjači duže traje, ne zahtjevaju jednom godišnje skupe remonte.
 
Super Moderator
Meni je majstor koji mi radi alfu reko da se ljudi boje tih selespeed mjenjaca al da uvijek zezaju neke sitnice koje on vrlo lako odstrani i napravi i on kaze da su ok, pa sad ne znam jel suplja al je dobar majstor. to u biti nije automatic mjenjac, tako da sto se tice mehanickog sklopa mislim da nije nista komplikovan. eh sad oko elektronike i to ne znam ko ce znati
 
Ti mene ama bas nisi skontao.Ja imao dvije 147 selespeed 2.0 16v i odrzavao.I sad vozim 147 ali jtd.
Na jednoj sam jedva nasao mjenjac a na drugoj na kraju balade ugradio manuelni mjenjac.Nedavno sam imao ponudu 147 selespeed mjenjac crkao za 3000 km i nisam htjeo uzet jer nemam vise zivaca da se borim sa tim njihovim proleterskim mjenjacima.Taj mjenjac nakon remonta moze prece max 50 000 i opet isto.Nepljujem po autu nego po mjenjacu.

Onda ja u svom slučaju sam imao sreće, mene je služio.
 
Član
Druze koji sportski ugodjaj kad je 2.0 selespeed klasican mrtvak? Sportski je to sto menjas brzine na volanu, ali te cipovani 1.6 dizeli deru, jbm ti sportistu, da ne pominjem hot hatch konkurenciju sa 150-60ks i manuelcima. Lep auto, ali bih ga ja iz vise razloga izbegao.
 
Član
Neki dan mi je jedna bila na čuvanju u garaži, takvo auto se ne ostavlja svugdje, hehe

333wffa.jpg


Koliko znam prijatelj s njom nema nikakvih problema, mjenjac radi kao singerica,već je par godina kod njega. Oprema boli glava, parking senzori, šiber, koža komplet zajedno sa tapacirungom vrata, savršenstvo. Istina kaže da mu troši oko 12,ali svaki gušt se plaća...
 
Član
Druze koji sportski ugodjaj kad je 2.0 selespeed klasican mrtvak? Sportski je to sto menjas brzine na volanu, ali te cipovani 1.6 dizeli deru, jbm ti sportistu, da ne pominjem hot hatch konkurenciju sa 150-60ks i manuelcima. Lep auto, ali bih ga ja iz vise razloga izbegao.
Ja ne bih bas rekao da je mrtvak ali eto.
Vozio sam 164 sa 2.0TS 150ks, krstarica koja je teza od 147 i auto ide odlično,da ne kažem leti. A ja vozim dizela, ide to ali hebem ti dizela...
 
Član
Ukoliko ces se nastaviti brinuti za nju, ustupim ti ja svoju.
1.9 jtd 8v 3vrata
Trebam vise vrata i gepeka :)
yjy6yqy8.jpg
 
Druze koji sportski ugodjaj kad je 2.0 selespeed klasican mrtvak? Sportski je to sto menjas brzine na volanu, ali te cipovani 1.6 dizeli deru, jbm ti sportistu, da ne pominjem hot hatch konkurenciju sa 150-60ks i manuelcima. Lep auto, ali bih ga ja iz vise razloga izbegao.
Teško ćemo se razumjeti ako nisi probao to, nije sad da ide woooow, ali je pravi ugođaj s tim...a i na kraju o ukusima se ne raspravlja, zar ne?
 
Top