savjet oko alfe 147

savjet oko alfe 147

Član
Iskreno da ti kazem nisam probao tu selespeed, probao sam manuelca i razocarao se kako slabo ide, a on je cak brzi. Da se razumemo probao sam je posle xsare vts, nisam posle punta pa da kazem da ubija. Naravno, svako ima svoj ukus i ja to postujem ;)
 
Prije svega, dosta ste naveli dezinformacija. Ja sam imao Selespeed i to bi bila jedina Alfa koju bih uzeo ponovo od 147 modela. Prije svega iz više razloga, a prvi i osnovni je užitak vožnje iste. Normalno je da je problematično jer ljudi ne mjenjaju ulje u motoru kad treba a kamo li u mjenjaču, pa pitam Vas kad ste sebi ulje u mjenjaču promjenili posebno kod automata??? Motor je konstrukcijski vrlo dobro osmišljen samo što su dijelovi kad sam je ja imao bili poskupi, zbog TS varijante koji su svi benzinci, svječiće poskupe a i dizne. Selespeed je mehanički mjenjač s elektronskom glavom šaltanja koji ima vlastitu kalibraciju koja se vrši preko originalnog Alfa softwere, dok clon to ne može i upravo ovaj detalj čini ovaj mjenjač tako jedinstvenim, da kad i ako počne da škrga uradi se kalibracija i radi savršeno bez natezanja kakvih sajli, poluga i ostalih sranja. Dalje, ulje u ovom mjenjaču se mjenja na svakih 50.000 km pređenih i kosristi se CS Speed 5o Km sam plaćao po litri a ide 2,3 lit u potpuno prazan sistem, jeste da je poskupo ali upravo ono djeluje na dugovječnost ovog mjenjača, i dokaz tome da sam u Bihaću kad sam je vozio na servis ljudi prvi put naručili ovakvo ulje, što govori o alfistima!

Motor troši koliko sam ja najmanje imao 7, 8 do 14, 5 lit/100km i vozio sam je sve i mrvu što stoji na satu, ECU savrešno funkcioniše jer ima safe mode ukoliko primjeti da na motoru ne štima nešto ograniči brzinu na 100 km/h odnosno 20 Km/h po brzini, ovo je bio slučaj u mene, jer je otišao senzor okretaja radilice. Spominje se ležaj radilice koji zna biti problem ali zbog neadekvatnog održavanja i viskih temperatura a lošeg ulja, Alfe isključivo traže Seleniu, a ko želi da goni ima Selenia race koji košta 27km litra i može u crvenom da je drži ne smije da popusti motor.

Mana je osjetljiva elektronika airbagova, i prednji desni poklopac airbaga koji zna jednostavno otpasti jer se ljepilo osuši a nema fizičkog držača poklopca. Maske nisu od plastike već od određene vrste gume i po meni vrlo lijepog dizajna i specifičnog izgleda.

Limarija po meni dosta dobra, jer odavno nisam vidio trule alfe za razilku od švabi, i preporučuio bih ti pažnju na prednja ramena koja su 270 KM po komadu i ako ode recimo kugla, mora čitavo rame ići, ali isto sam vrlo malo sreo da im je ovo otišlo. Svi Selespeed su skoro pa max opremljeni: komande na volanu, veliki ekran putno računalo, dvozonska klima, abs, esp, tempomat, 12 airbag, BOSE, Koža siva i crn s crvenim koncem....

Prodao sam jer sam dobio dobru ponudu koju više ne bih dobivao, ali i dan danas žalim za njom. Ko voli potpun sportski ugođaj za manje para ovo je auto po meni vrh.
Odluka je pala, naravno selespeed :)
 
Ukoliko ces se nastaviti brinuti za nju, ustupim ti ja svoju.
1.9 jtd 8v 3vrata
Trebam vise vrata i gepeka :)
yjy6yqy8.jpg
odluka je pala, selespeed
 
Član
Tvoja alfa nije za poredjenje sa 2.0selespeed modelom, taj mjet kad se cipuje ubija kako ide, jos je fl model. Ja ne bih razmisljao ;)
 
Super Moderator
Ma na autu je sve uradjeno uglavnom tako da ako je ne prodam miran sam najmanje 5 godina sto se tice svega :)

A eto kod mene nije chipovan al ide fino, zna @.nOKe vozamo se cesto, sinoc smo se probavali sa nekim A4 B8 1.8TFSI pa eto :p
 
Top