Sarajevo: Psi lutalice rastrgali automobil

Sarajevo: Psi lutalice rastrgali automobil

Član
Prije 2 godine sam u Lužanim- Ilidža bio prisutan kad čopor lutalica ganja curicu od jedno 10 godina. Nije mi bilo žao auta zaletio sam se među njih i par povaljao. Na žalost samo sam ih povrijedio, nisam smio prebrzo manevrisati da me ne odnese na malu. Dijete je uspjelo pobjeći.
Neke od tih lutalica još krstare po Ilidži i još prave probleme.

Ne znam šta bi bilo od curice da se nisam umješao.
 
Početnik
Treba uzet auto gdje motor pogoni ventilator ,pa naopravit rupu u masci i ubacit macu,pa kad dodje govno samo upalit auto,jebo teksaski maskar :D
 
Ono jest glupo reci ali sve te lutalice treba pohvatati i uspavati! I da malo postroze zakon o cipovanju, to jest, da veterinari idu od kuce do kuce da cipuju pse! Samo tako se moze stati u kraj, pa ti onda ostavi psa negdje, ako ga nadju da oderu gazdu po dzepu! Obicno te lutalice nisu opasne, opasniji su psi koji cuvaju dvoriste! Ali nista nije sigurno! A sto tice stete, skoro moj stric je zapucao dzukelu, odvalio naprijed karambolke na A6! I jbg sam morao snositi stetu! Ali stetu mogu da nanesu i domace zivotinje kao sto je jarac:lol::lol::lol: Kad je jednom momku jarac izlupao skoro citavu lijevu stranu, vidjeo valjda odraz, a fala bogu auto novije, sjaji se:), ne znam tacno koje je auto u pitanju:) Naravno jarac je zavrsio na raznju:)
 
Ma šta uspavati, ovo treba njima..... :D :icon_smile:

shotgun-information-deer-hunting-800x800.jpg
 
Član
Ma ima neki zakon nest, napr . moj pas pelcovan neki dan .. znaci ima das mu bocu i nakon godinu dvije ponovo pelcovanje ...


Posto je kao stene pelcovano redovano , dobio sam znacku neku BH pas i br. neki na njoj ... Rekose mi to kao svaki pelcovani pas uvodi se u evidenciju neku bla bla bla ...



zbilja ovdje su jedno vrijeme pohvatali sve te pse , kao napravili mjesto za njih , medjutim mjesto je bilo ogradjeno zicom na nekom brdu , i sakupili previse pasa i na kraju pustili ih .. .


Pa mozete misliti kakva je scena kad idete glavnom ulicom , vise pasa nego ljudi , a osim tog prije dana momak iz pekare izlazio i pocupase mu kesu ,hlace ... i jedna zanimljiva vijest je sto uvijek kad slabije ima raje u kasne sate izlaze iz svakog coska ,dok ovak dok raja seta gradom oni leze s strane ...:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 

MTR

Član
najveci problem je u djiberima ( citaj SELJACINAMA ) koji kad god "salaze" sa sela u gepek potrpaju sve iz okota i pustaju u gradu i onda ih imas milion .
Po Zenici u zadnje vrijeme sam vidjeo par copora od po 14-15 kerova od najmanjeg do najveceg , ima tu haskija,rotova,cak ima i skotskih ovcara , i bez obzira sto se kastriraju da se onemoguci mnozenje mogu napraviti jako velike probleme .
 
Član
Badboy nemaš se pravo žaliti. U sanskom mostu su uglavnom lutalice potomci nekih manjih rasa. Ovdje oko Sarajeva možeš naći mješance i šarplaninca.
 
Član
Oggy je napisao(la):
A oni njih kastrirali da ne je*u, a sto ujedaju to je nebitno..
:lol::lol::lol: najača!!!

joj meni je jaka kad se prevrnuo negdje u bosni kamion masti i ćuko satra se ližuć s asfalta hehe kaže mali neki babo babo vidi cuko izišo iz posta :lol: zaboravio sam kako se kaže kod muslimana
 
u mom selu :D su redovno ubijali cuke, pa nije bilo nikakvih problema, i onda se neki seratori nasli pa se poceli brinuti za prava tih zivotinja, i vise ih ne ubijaju. pa su sada ulice pune lutalica, svako malo djecu napadaju i ujedaju, a oni seratori (sa pocetka price) se vise nimalo ne brinu za prava te djece. :icon_mad: :icon_mad:
 
Član
sintore su svugdje zabranili, jer hocemo u eu, dakle odmah se brini za prava zivotinja i ove udruge za za zastitu lutalica, sapa, hapa i sl. nosi ih sebi kuci, udomi pasce ako ti je drag :D ... ok to, da mi imamo azile, pa ih hvataju i trpaju u azil... naravno sredstva za azil u ovakvoj drzavi nema, zato su copori rasporedeni po mahalama i cuvaju kontenjere na svom teritoriju. sad sto napadaju ljude redovno, nikog briga :icon_mad:

a ovo sto armin kaze, ze je jedna od najktriticnijih definitivno... upravo radi sape, zamahnes na pasce hoce da tuze, ispadnes gori od zlocinca :icon_mad:
 
Top