Ron Dennis Bugatti Veyron Je Obicno Smece

Ron Dennis Bugatti Veyron Je Obicno Smece

Član
ja sam za Bugatti a od Denisa nisam ni ocekivao nista drugo..iako je i za njega to previse...reci tako nest za auto od 1mil.eura...ipak je mclaren starija masina i sporiji sigurno od bugattija
 

BiT

Član
Mene bas briga sta je on rekao. :D

Obadva ova auta su samo istorija. Nekad su bili najbrzi, ali sad vec ima nekoliko auta koji su brzi.

A ne razumem kako je Veyron uspeo uzeti Mclarena na stazi, jer ja koliko sam gledao i citao Veyron ima upravljivost ko tenk.:lol: Jeste da nisam siguran kakav je Mclaren, ali ipak Mclaren je Mclaren.;)
 
Član
nisam ga još vozio tako da....:lol: da mi ga je vidjeti:icon_sad: jedino ako ga Osmanović kupi:D
 
Veyron je auto na kojeg su ulozene velike pare, koje se nikada nece isplatiti, koje su bacena investicija, ali i to je za neke dobar posao. Hocu reci, Veyron je auto napravljen samo da bi par osoba pokazalo kako su jaki i da malo prodrmaju auto-industriju, nista vise... Kakav super-car, kakvi bakraci...
 
Član
Sta me boli q sta je on rekao i sta on misli isto tako smjesno je pricati da meklaren ma koliko legendaran bio uzima 1001ks jakog veyrona
Mclaren :
0–60 mph (97 km/h): 3.2 s
Veyron:
0–100 km/h (0.0–62.1 mph) 2.5 s
__________________________________-
Mclaren:
0–150 mph (240 km/h): 12.8 s
Veyron:
0–240 km/h (0.0–149.1 mph) 9.8 s
____________________________________
Veyron:0–400 km/h (0.0–248.5 mph) 50 seconds
Mclaren:TOP SPEED:
With rev limiter on: 231 mph (372 km/h)
With rev limiter removed: 243 mph (391 km/h)

Ruzan je za qrca ali kao inzinjerski poduhvat je odlican!
 

MTR

Član
eeee ipak su to 4 motora sa 4 bregaste i 64 ventila i 4 turba :D

ma kazem ja vama 4 x 2,0 16 V iz golfa dvice :D
 
Član
ruzan al brutalno jak, dzaba da imam para prisutio bih sebi jednog al definitivno bi mu skinuo prednu masku i malkice ga preoblikovao al malkice samo al 1000 konja se mora POSTOVATI
 
Član
MTR je napisao(la):
eeee ipak su to 4 motora sa 4 bregaste i 64 ventila i 4 turba :D

ma kazem ja vama 4 x 2,0 16 V iz golfa dvice :D

jarane nisi upravu, u vayeronu su 2 motora... ;)

Veyron pokreće Volkswagenov motor od 16 cilindara (dva motora od 8 cilindara spojena u jedan), 64 ventila i 1001 konjsku snagu. Motor hladi čak 10 hladnjaka. Mjenjač je Volkswagenov sedmerostupanjski poluautomatski DSG i omogućuje promjenu brzine za vrijeme od 8 milisekundi. Koristi i specijalne Michelin gume koje mogu podnijeti velike brzine. Pri maksimalnoj brzini u jednoj sekundi u motor uđe zraka koliko prosječan čovjek udahne u četiri dana i puni spremnik goriva od 100 litara potroši za 12 minuta, dok bi se gume nakon 15 minuta potpuno rastopile.


a sto se rasprave tice, bolje da ne raspravljamo o stvarima u koje nismo toliko upuceni, jer 99,99% nas sa foruma niti jedno od ova dva auta nismo vidjeli uzivo, a kamo li nesto vise... ;)
 

MTR

Član
4 motora po 4 cilindra , mjenjac je Rikard / Engleska , ( DSG je Borg Warnerov a ne VW-ov ) , ima 4 hladnjaka motora , 2 od klime , i po jedan hladnjak ulja mjenjaca, diferencijala i motornog ulja.

zamisli sad ako mozes tehnicki kako bi izgledalo auto koje ima spojena da V8 motora u jednom redu , pa bio bi mu rep 1,80 metara dug .

i da , mislim da spadam u onih 0,01 % koji su ga vidjeli / sjedali

PS. ovo nije V16 vec W16 motor
 
Član
The sports car, capable of more than 400 km/h, is driven by a 16-cylinder mid-engine, that at 710 mm
long is no larger than a conventional V12 unit, and due to its lightweight construction weighs only
about 400 kilos. Its compact dimensions are due to the unique arrangement of its cylinder banks in
a W configuration. Two VR8 blocks, each with a fifteen degree bank angle, are joined in the crankcase
to form one engine. Both eight cylinders are set at an angle of ninety degrees to each other and are
aspirated by a total of four exhaust gas turbochargers. The engine delivers 1001 HP at 6,000 r.p.m.
and provides a maximum torque of 1250 Newtonmetres at between 2,200 and 5,500 r.p.m.

To apply the power of the 64-valve unit to achieve satisfactory driving dynamics both in everyday traffic
and on the racetrack, the Bugatti development team of Dr. Franz-Joseph Paefgen and Dr. Wolfgang
Schreiber has realized a propulsion unit that is without parallel in its complexity. If the extreme
engine power is a master stroke of genius, its conversion for road use is an equally tough challenge.
As Dr. Schreiber says “For 1000 HP propulsion power, the system demands approximately 2000 HP
to be additionally generated as heat energy during combustion. Half in each case is dissipated in
the exhaust gas and cooling water”.

a na pocetku teksta pise "from Bugatti Press Release". ako ti znas vise od njih, onda ti svaka cast... ;)

MTR je napisao(la):
4 motora po 4 cilindra , mjenjac je Rikard / Engleska , ( DSG je Borg Warnerov a ne VW-ov ) , ima 4 hladnjaka motora , 2 od klime , i po jedan hladnjak ulja mjenjaca, diferencijala i motornog ulja.

zamisli sad ako mozes tehnicki kako bi izgledalo auto koje ima spojena da V8 motora u jednom redu , pa bio bi mu rep 1,80 metara dug .

i da , mislim da spadam u onih 0,01 % koji su ga vidjeli / sjedali

PS. ovo nije V16 vec W16 motor



ne kontam ti ovo... :icon_question:
 
emir_89 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
eeee ipak su to 4 motora sa 4 bregaste i 64 ventila i 4 turba :D

ma kazem ja vama 4 x 2,0 16 V iz golfa dvice :D

jarane nisi upravu, u vayeronu su 2 motora... ;)

Veyron pokreće Volkswagenov motor od 16 cilindara (dva motora od 8 cilindara spojena u jedan), 64 ventila i 1001 konjsku snagu. Motor hladi čak 10 hladnjaka. Mjenjač je Volkswagenov sedmerostupanjski poluautomatski DSG i omogućuje promjenu brzine za vrijeme od 8 milisekundi. Koristi i specijalne Michelin gume koje mogu podnijeti velike brzine. Pri maksimalnoj brzini u jednoj sekundi u motor uđe zraka koliko prosječan čovjek udahne u četiri dana i puni spremnik goriva od 100 litara potroši za 12 minuta, dok bi se gume nakon 15 minuta potpuno rastopile.


a sto se rasprave tice, bolje da ne raspravljamo o stvarima u koje nismo toliko upuceni, jer 99,99% nas sa foruma niti jedno od ova dva auta nismo vidjeli uzivo, a kamo li nesto vise... ;)

tako je druze....
neznam za vas ljudi al meni se vise svidja Veyron od McLarena,nikada nisam volio McLarena...ja znam da je McLaren za nijanse imao bolje performanse od Bugatti EB110 koji je preko 100ks bio slabiji....veyron je veyron,pricajte vi sta god hocete.......Bugatti ima dusu,a Mclaren nema.....
 

MTR

Član
da , baza za W8 su dva VR4 motora , a ovaj nije spojen doslovno od dva W8 motora vec je izveden iz W12 kojem su baza dva VR6 motora , a ugao je povecan sa 72 stepena na 90 i dobili su motor dug oko 75 centimetara
 
Član
MTR je napisao(la):
da , baza za W8 su dva VR4 motora , a ovaj nije spojen doslovno od dva W8 motora vec je izveden iz W12 kojem su baza dva VR6 motora , a ugao je povecan sa 72 stepena na 90 i dobili su motor dug oko 75 centimetara

ako ti tako kazes... ;)

opet kazem, rijetko ko od nas je upucen da moze komentarisati. jedino znam da mclaren je nemoguce voziti bez slusalica koje dolaze u njemu. buka je ogromna...
 
Top