Road Rage ili vam ga "Bijes na cesti"

Road Rage ili vam ga "Bijes na cesti"

Član
sto se tice prvog posta ja mislim da si se ti tu usro ko foka:icon_biggrin:

on topic: tolerantan sam i nema teorije da bi se s nekim udarao ili napadao ga zbog greske u saobracaju (ako nije zavrsila tragicno), moj road rage je eventualno par blagih psovki ( cesce masem rukama i sl.) cisto da dam do znanja liku da je mogo sjebati nas obojicu, vjerujem da je to dovoljan nacin da se neko fokusira ubuduce vise na voznju

a strasno me nerviraju likovi sa totalnim krsevima i mrtvim dizelima/benzincima koji se vade dusu autu i preticu na putu kad je brzina ostalih auta i vise nego dovoljna da je prate, ili kad lik cijelo vrijeme pretice kolonu (recimo 7-8 auta) i dok to sve obavi vec treba da skrene ili stigne na svoje odrediste taman kad je prtekao cijelu kolonu i izlagao se riziku
 
Član
Pa moj bijes na cesti je kad prevelik kad vidim da ne je neko ugrozio moj zivot za volanom, znaci situacija od subote idem iz prijedora normalnom brzinom 80kmh i odjednom lik me stize priblizio mi se znaci toliko da mu farove nisam mogao vidjeti na retrovizoru ,i ja lagano popustam gas i on al i dalje mi je bas za guzicom auta upalim zadnju maglenku isto sve ,malo ubrzam i dalje isto..i na kraju poslije 10min takve voznje prelazi me i uporedjiva se samnom i jebe mi mater eto ..poslije toga kad me je presao znaci bukvalno sam isao da ga izguram s ceste,priljepio sam mu se a brzina je bila dosta veca ,samo da vidi kako je meni bilo jebiga ..


A inace uvijek uvijek uvijek uvijek i uvijek kad me neko pretice ili ima auto iza mene ,pratim na retrovizore i kad krene preticanje pustam gas ili zakocim cisto da i on vidi da sam zakocio ili da sam usporio. . to mi je nekako ono u krvi i navece kad ja preticem , prije preticanja blicnem ,zmigavac i gas ..
 
Član
Imao sam i ja jednu "zanimljivu" situaciju skoro. Vozim se ja sa curom,subota vece,ulazim u jednosmjernu ulicu i prilazim jednom autu koje se zaustavilo ispred mene. U autu dva lika koji pricaju "kroz prozor" sa trojicom likova koji stoje pored auta,na sred ulice. Vidim da su ortaci neki,znaju se... Zaobisao bi ja njih al nema mjesta,parkirana auta u desnoj traci. Svirnem ja jednom,oni ne reaguju,i dalje pricaju...I sta cu,moram cekat,ajd reko pomjerice se. Posle jedno 20 sekundi, moja luda cura se do'vati volana i opali po svireni,ne znajuci da bi to moglo rezultovati mojim slomljenim rebrima. Samo vidis njih 5 krece prema nama,a svi krupni. Ja brze-bolje glavu kroz prozor,reko nista nista ljudino, izvini, uredu je :lol: :lol:
Ja licno izbjegavam da do takvog sranja uopste dodje,ali ako dodje branim se normalno... :cool:
 
Član
Uskoro ćemo morat ko rusi postavit kamere u auto i svo vrijeme snimat, da u slučaju prekršaja ili, šta više, fizičkog obračuna imaš dokaz crno na bijelo. :icon_smile:
 
Član
allex je napisao(la):
Posle jedno 20 sekundi, moja luda cura se do'vati volana i opali po svireni,ne znajuci da bi to moglo rezultovati mojim slomljenim rebrima.

Dakle ne dešava se to samo meni, tačno bi trebo izvući osigurač svirene .. :lol:
 
Član
treba covjek imati sabura,jedna sekunda i moze da se sjebe zivot za sva vremena.
nekad nisam obracao paznju previse kome psujem,mlataram rukama i slicno pa se znalo desavati da kad se pogled izbistri vidim starijeg covjeka ili nekog mladjeg sa kojim se vozi zena i malo dijete pa bi onda sam sebi najradije samar opalio.

ovo je vise rage after road :icon_biggrin:
prije nekih 6-7 godina na dijelu autoputa ka gradu piramida svojim slabasnim autom sam pokusao dva puta obici vw kombi vojske federacije jer su se kretali citavih 60km/h i svaki put kad se uporedim naravno po gasu uz cerekanje mladih i krezavih vojnika.
posto sam u tom trenutku bio nadjacan i konjima pod haubom i konjima unutar kabine,zapisem tablice i zapamtim ih,posto sam inace zlopamtilo tesko.
VF517 i sad ih se sjecam i onda nakon mozda pola godine ili malo vise u povratku iz nekog malo razuzdanijeg izlaska primjetim vozilo sa tim registracijama na Bistriku kod kasarne i par klipaca je testiralo cvrstinu staklenih povrsina na vozilu.

u zadnje vrijeme jedino kad primjenujem "silu" je odgovor na neku standardnu i mnogim svadbama unistenu sirenu u vidu fanfare od jedno 300db :lol:
obicno i onaj koji je bijesan svirao nasmije se,kamiondzije pogotovo,valjda me smatraju malim rodjakom
:123:
 
Top