Road Rage ili vam ga "Bijes na cesti"

Road Rage ili vam ga "Bijes na cesti"

nec

Član
Potaknut komentarima na temu koju sam otvorio u ovom podforumu pod naslovom "Trebam vase misljenje" na sljedecem linku: http://www.bhtuning.com/trebam-vase-misljenje-t-84815.html - odlucio sam opet otvoriti temu, samo jedan mali osvrt na sve ove "opasne tipove" s bhtuninga, ali i da cujem misljenje ostalih forumasa kada je u pitanju "road rage", odnosno situacija kada se vozaci potuku na cesti, jedan drugog nasilno izvlace iz auta i sl.

Buduci da nisam bio online bas u vrijeme kada su nastali svi ovi komentari, samo mali osvrt:

ArminM

ti si ti ubrzavanjem ucinio prekrsaj, po meni jako velik ( necemo ulazit u to je li bilo svjesno ili ne ). Ugrozio si vozilo koje te pretice, vozilo koje ti dolazi u susret kao i sam sebe. Dobar ti je rodjak neki, ja bi te prebio poslije


niksa

Doživio sam da lik ubrzava i zamalo platio glavom na ulazu u Konjic Guslo je cijelo vrijeme dok nismo krenuli da ga obiđemo Vozio je lik ljutu četvorku a mi smo vozili tricu koja je bila puno slabija... Sreli smo se u Ostrošcu, nije htjeo na vrata pa je morao izaći kroz prozor
Jasno je definisano Čak i u testovima piše Ne znam šta ovdje nije jasno KRIV SI


opet ArminM

on jednostavno nije mogao da izdrzi da ga pretice rodjak sa SDI cetvorkom i zato je to uradio, moze pricat kolio hoce ali namjerno ga nije htio pustit. zato je zasluzio da ga rodjak nalupa pa nece vise


GOLF TZ

trebao te rodjak isamarati da dodjes pameti...


ArminM po treci put

svak normalan bi ga isamarao, ja sam mu to napisao u prvom postu. Ko god je dozivio bilo kad ovu situaciju napisat ce mu isto. I treba ga isamarat, da mu je brat rodjeni!

sutra ce ubit nekog tako, sta vrijedi zakon kad covjeka sahrane,jebo zakon


Molim moderatore da ne brisu, jer nisam pokrenuo ovu temu da bih opet zapoceo pricu "tko je kriv". I namjerno sam koristio neke citate da vide ostali forumasi ali i da diskutujemo o nasilju po cesti. Jos da dodam, hvala svima na odgovorima iz prosle teme.

Prije nekih 7 ili cak 8 godina, uzeo sam prednost jednom gospodinu, tj. nisam dobro procijenio situaciju i izletio mu, a on se kretao dosta velikom brzinom, i kako sam ja izletio ispred nega, covjek je naravno poceo da koci i da ne udari u moj auto, nekako jedva izbjegne, udje na suprotnu traku i tek se tu zaustavi. Sva sreca, nije nikoga bilo, niti auta niti pjesaka, ja sam 100% kriv i mozemo se samo zahvaliti Bogu sto se nista nije desilo. Naravno ovaj covjek je jako ljut, otvara prozor i psuje, galami i vice i svatko bi bio na njegovom mjestu. Ja sam vec bio stao, jos uvijek sjedim u autu i dajem gestu rukama da mi je zao. Medjutim, ovaj gospodin izlazi iz auta, brzo dolazi do moga i kako je meni bio prozor malo otvoren, prvo me hvata za ruke, a onda i otvara vrata pokusavajuci da me izbaci iz auta. Naravno da necu pustiti budali da me tuce, buduci da je stariji od mene, odgurnem ga rukama i automatski uzimam metalnu sipku ispod prednjeg sjedista (ona sto dodje u Goflu 2 GTI u vratima :D ). Kada je vidio sipku, poceo je da se udaljava od mog auta usput psovajuci mi sve po spisku. Ulazi u svoj auto koji je ostavio na sred ceste i odlazi.

Ok, jesam kriv. Svi mi svakodnevno grijesimo, na poslu, u prometu kao uostalom i u zivotu. Nije se nista desilo i zato se pitam ima li potrebe za takvim reakcijama. Ok sto psuje, ali fizicki napasti nekoga? Dodji vamo pajdo da vidis sta radi sipka od GTI-a!!! Ali i da je izbio sudar, opet nema potrebe za "road rage-om" jer ima policija i gotova stvar. Dakle, odlucno sam protiv svakog nasilja, a isto tako i protiv nasilja na cesti. I zato sam namjerno kopirao ove gore citate samo da vidite reakcije nekih vasih kolega sa foruma koji bi "prebili" i "samarali" pa cak i da se nije nista desilo, kao sto je bio slucaj samnom i sa rodjakom. Otkako vozim auto, imam uvijek neku "stvarcicu" ispod sjedista za odbranu, a posebno od toga dana. Eh sada da vidimo, postovani forumasi, sta vi mislite opcenito o nasilju na cesti? Kako vi reagirate kada vas netko ugrozi u prometu? Pozdrav ;)
 
Član
jedno je uraditi nesto slucajno, svima se moze desiti jbg, a drugo je uraditi nesto namjerno (npr. namjerno ubrzati kad te neko pretice - i odma da se razjasni, ne mislim na tebe konkretno, nego generalno kazem). u prvom slucaju naravno nije imao nikakve lose namjere, i ne bih podrzavao bilo kakvo nasilje, jbg svima se moze omaknuti psovka. ali u drugom slucaju, ja prvi bih pomogao nekome da prebije takvog debila, jer nepotrebnom gluposcu rizikuje tudji zivot... ;)
 
Član
leon1p je napisao(la):
Gdje je to groblje sa zrtvama ovih snagatora i rejsera forumskih ?
Dobra stara :"Gdje su ta groblja i ti mrtvi ljudi"
A iskreno dobro su ti i rekli kad trazis guzici cepa i trebas koju sljagu pokupiti
 
Član
Sve zavisi od situacije kad vidis da stvarno netko ne namjerno prouzrocio nesreću šta ćeš mu čovječe još ga istuć, pa normalno da ne!!!
Al postoje kreteni koji se na javnim prometnicama tu i tamo okrenu pod ručnom ili (boče) guzicom i samim tim ugrožavaju druge vozače i pješake! E takve treba degenečit nema se tu šta raspravljat nego odma direkcione!!!!!
ja sam imao dosta takvih slučajeva jer bože moj ovdje gdje živim hajvana ima više nego normalnih, čak sam se i po sudovima gonjao jer su me dotični (bočnici) tužili... al neka nije mi žao i opet bi tako postupio ;)
 
Član
Prije par dana vraćam se s posla i u Hrasnom kod AS pekare vidim dva auta stoje na sred ulice i iz jednog izlaze dvojica "faca" (mlađi likovi, izbrijani, trenerke) a iz drugog neki lik (dosta manji od obojice, mogu reći i dosta stariji) i naravno odmah je jasno šta će se desiti, ova dvojica se zaletiše i počeše ga udarati...
U tih nekoliko sekundi uspio sam skontati da je on njima slučajno ili ne oduzeo prvenstvo i ovi odlučili da ga propuste kroz ruke i kroz noge. Naravno puna trolejbuska stanica, niko ni uhom da mrdne, ja gledam iz auta i razmišljam ako ga obore na zemlju moram izaći jer će razvaliti frajera, kad odjednom trči lik iz jedne obližnje picerije i uključuje se u tuču ničim izazvan te izjednačava odnos snaga na 2 na 2. U tom trenutku i ovaj mali dolazi sebi i počinje uzvraćati udarce. I tako pošaketaše se oni i polako svi u svoja auta/piceriju i odoše svojim putem...
E sad ja ne znam kako bih reagovao kad bi vidio da su dvojica i da će me najvjerovatnije prebiti, vjerovatno bih i ja izvukao ili ključ ispod sjedišta ili možda čak i nešto vatrenije, ali poenta je u tome da vjerovatno u tom nekom naletu bijesa čovjek ne razmišlja baš 100% svojom glavom i može napraviti glupost, pa se kajati do kraja života, pa tako i ova dvojica da su naletili na lika sa crnim pojasom ili pištoljem ne bi se baš tako sjajno proveli, a sve zbog usranog prvenstva prolaza...
 
Član
Inače su svi face preko tastature... Ne tezim nasilju, pogotovo ne u saobracaju, a obzirom da vozim skuter po guzvi, znam da dobijem svakavih psovki... Za sad je sve ostajalo na verbalnom ispoljavanju...
Jednom smo se potegli sa nekim TDI-jem po gradu, i obzirom da je ispusio, poceo je granat rukama.. Kad smo stali na semaforu, izletio je iz auta i krenuo prema nama. Auto je bilo zatamnjeno, tako da nije vidio da nas je trojica bilo unutra... Kad smo izasli svi iz auta, rekao je "Dobro ide bmw" i vratio se u svog golfa :lol:
U principu, u svakom gradu imas onih koji su "iznad ostalih" i kojima "ne smijes" oduzet prvenstvo... Pa, na koga naletis
 
Nije da sam neki snagator:lol: ali pop.... svaki dan bar jednom...nije zbog nekog sitnog prekrsaja,nego sto danas ima previse vozaca na cesti koji nemaju pojma niti o voznji niti o prometu....
 
Član
nookey je napisao(la):
Prije par dana vraćam se s posla i u Hrasnom kod AS pekare vidim dva auta stoje na sred ulice i iz jednog izlaze dvojica "faca" (mlađi likovi, izbrijani, trenerke) a iz drugog neki lik (dosta manji od obojice, mogu reći i dosta stariji) i naravno odmah je jasno šta će se desiti, ova dvojica se zaletiše i počeše ga udarati...
U tih nekoliko sekundi uspio sam skontati da je on njima slučajno ili ne oduzeo prvenstvo i ovi odlučili da ga propuste kroz ruke i kroz noge. Naravno puna trolejbuska stanica, niko ni uhom da mrdne, ja gledam iz auta i razmišljam ako ga obore na zemlju moram izaći jer će razvaliti frajera, kad odjednom trči lik iz jedne obližnje picerije i uključuje se u tuču ničim izazvan te izjednačava odnos snaga na 2 na 2. U tom trenutku i ovaj mali dolazi sebi i počinje uzvraćati udarce. I tako pošaketaše se oni i polako svi u svoja auta/piceriju i odoše svojim putem...
Svaka cast tome liku iz picerije,rijetki su takvi ljudi ;) vecina ce se kloniti belaja budimo realni nazalost. ;)
 

nec

Član
leon1p je napisao(la):
Gdje je to groblje sa zrtvama ovih snagatora i rejsera forumskih ?

Upravo to. I ja licno burno reagiram kada me netko ugrozi u prometu. Vicem, psujem, galamim, ali nikada, ali bas nikada mi nije palo da pamet da nekoga cupam iz auta i da uzmem "pravdu" u svoje ruke. Nikada necu napasti prvi, ali umijem itekako da se branim. Osjetili bi oni svaku promjenu vremena na svojim ledjima do kraja zivota! Imali bi bolju vremensku prognozu od Federalne TV. :D
 
Legend
Ja jedne prilike isto gledam situaciju gdje dvoica izvlace frajera iz auta i mlate ga, pa kontam bil priletio:icon_question:
il da se ne mjesam... pa opet bil :icon_question: ma reko ko ga j**e ja priletim.......





























i razbijemo ga ko budalu... :lol: :lol: :lol: :lol:


p.s.
ja ne vidim gdje ova tema vodi, al neka Vas jos malo... ;)
 
Član
tesko je vrijeme u kojem zivimo, ljudi u brigama, problemima, kreditima, neke to dovede u smutnju da ne zna jel posao ili dosao pa pravi probleme po cesti a drugi opet osjete neku jedinu priliku da budu sefovi, a to je obicno iza volana.
ja za zivot izmedju ostalog vozim, vidjam svasta po cesti, nikad se ne nalazim isprovociranim sto je neko brzi od mene ili na sitne prekrsaje, ali isto tako vidim da je velika vecina ovih sto svoju poziciju za volanom dozivljavaju kao fotelju predsjednika omanje komunisticki nastrojene zemlje.
i sudije i kadije, nema, aman, ali jos nikoga nisam vidio da se udostojio da stane pa muski "porazgovara" o zivotnim stavovima;)
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
nookey je napisao(la):
Prije par dana vraćam se s posla i u Hrasnom kod AS pekare vidim dva auta stoje na sred ulice i iz jednog izlaze dvojica "faca" (mlađi likovi, izbrijani, trenerke) a iz drugog neki lik (dosta manji od obojice, mogu reći i dosta stariji) i naravno odmah je jasno šta će se desiti, ova dvojica se zaletiše i počeše ga udarati...
U tih nekoliko sekundi uspio sam skontati da je on njima slučajno ili ne oduzeo prvenstvo i ovi odlučili da ga propuste kroz ruke i kroz noge. Naravno puna trolejbuska stanica, niko ni uhom da mrdne, ja gledam iz auta i razmišljam ako ga obore na zemlju moram izaći jer će razvaliti frajera, kad odjednom trči lik iz jedne obližnje picerije i uključuje se u tuču ničim izazvan te izjednačava odnos snaga na 2 na 2. U tom trenutku i ovaj mali dolazi sebi i počinje uzvraćati udarce. I tako pošaketaše se oni i polako svi u svoja auta/piceriju i odoše svojim putem...
Svaka cast tome liku iz picerije,rijetki su takvi ljudi ;) vecina ce se kloniti belaja budimo realni nazalost. ;)

vjeruj mi 99% bi pustilo da lika natabaju
 
Član
Burazeru nisam ti ja opasan, pogrešno si me protumačio, kao i ono što sam napisao, godine mi to ne dozvoljavaju ;)
Ponavljam, lik mi je ugrozio život svjesno i namjerno Trebao sam ga odvesti na večeru možda :icon_question:
 
Član
kakvo je to jadno preticanje kad ti sa malo gasa dovedes sviju u mat poziciju?
rođak bi trebao ocijeniti da li je sigurno preteci ili ne, i da nisi dao gas cinjenica je da vozilo dolazi u suprot.

neznam tacno kako je bilo ali eto pretpostavimo da je bilo kako kazes.... i da istina je da covjek moze se zamisliti i odluciti da malo ubrza bez nekog određenog razloga i pri tome NIJE duzan gledati na retrovizore, kroz prozore i siber.....

No istina je da ljudi jako cesto svjesno ili nesvjesno dodaju gas kad ih se pretice, cesto primijetim kad sam u putovanju sa suprugom i klincem, tada preticanja pocinjem u 5-oj brzini, nista nasilno ili slicno ali odjednom ponekad (cesce nego sto bi to bilo za ocekivati) primijetim kako se nakon sto ja pocnem preticati, brzina mog i vozila ispred mene ustvari izjednacava ( da se razumijemo vuče moj auto solidno i u petoj)..sto znaci samo jedno, da ovaj ispred dodaje gas...ako sam vec potrosio neki siguran komad ceste, odustajem vracam se iza ali onda cekam priliku u trecoj brzini na 5000RPM i tada se preticanje ustvari pretvori u izivljavanje na cesti sa sve srednjim prstom kroz siber/prozor.

sto se tice fizickog nasilja i mene je lako revoltirati ali bijem/tučem se SAMO ako je i druga strana raspolozena, nikad ne bi vukao nekog van auta ako taj gestikulira da mu je zao i ako nije neki fajterski tip, ustvari obicno sam taj koji izlazi iz vozila TEK onda kad je onaj drugi izasao i jasno daje do znanja da zeli da malo jačamo tijelo i duh na stari dobri nacin golim šakama.


Super je potuci se malo 1na1, kao sto sam rekao, to jača tijelo i duh ali SAMO kad su oba ucesnika ZA... udarati nekog tko ne zeli uzvracati i tko nije takav tip je JADNO.

Mislim da svi trebamo biti vise tolerantni nego sto jesmo.
 
Top