Reklamiranje automobila kupljenog na auto-placu u BiH

Reklamiranje automobila kupljenog na auto-placu u BiH

Član
a vecinom ti dodje levat koji kupuje auto od 5-6 000km i hoce tacnu kilometrazu i da nije nikad farbano i hoce garanciju

S obzirom kakve skule ti prodajes uopste me ne iznenadjuje ovaj morbidni vid tvog ponasanja.

Svacije je pravo za svoje novce traziti ono sto zeli, bez da mu neki kvazi sverceri sole pamet i prave ga budalom jer zeli nesto za svoje pare.

Sramota treba biti svakoga ko necije tesko stecene pare smatra samo plijenom kojeg treba "jamiti", te nekome skinuti gaće i zaĆerat mu.

Ne mogu da vjerujem sta citam ali me ovo ne iznenadjuje ni najmanje.
 
Član
Sto se tice nasih svercera, ja ne znam da ijedan uvozi ispravno auto, uradi servis i prodaje ga recimo za 2000km vise nego ga je izasao, ap da ima zarade nekih 2000km... Svaki svercer ako nema bar duplu zaradu na autu, on ga nece kupiti niti prodavati, vecina uveze slupanog za 500 eura, popravi, usminnka, airbag i slicno samo ponisti a ustvari ih ni nema i izadje ga 3000km dk to sve napravi i onda ga prodaje za 7000km, a auto fakticki neispravno i usukano. To sma gledao milion puta kod svercera.... Zato koji god prodaje recimo megane, golf i slicno za 6-7000km i kaze top stanje, znaj da ga je tamo platio 1500-2000km sa 500 000km na satu i u katastrofa stanju i dovezao ovamo, usminkao, lak ispolirao, oprao unutra i vani dobro, motor oprao, vrate se kilometri i u vecini slucajeva falcifikuje se servisna knjiga, zamijene se rucica mjenjaca ako je potrosena i volan ako je potrosen, i eto ga k'o nov, redovno servisiran sa malom kilometrazom (a dosao iz zemlje u kojoj se u prodavnicu po kruh ide autoputom), ful fulova osim koze...

Sto se tice toga za 5-6000 km trazi tacnu kilometrazu i da nije lupano i slicno... Je li tu ima nesto lose, znaci ja ako imam 6000km ja sam svestan da cu baciti pare u vodu i kupiti les auto sa 600 000km predjenih a na 400 000 zadnji put servis radjen? koji ce mi zadavati glavobolju? pa zar nije to sramota reci da je 6000km mala para i da se za to ne moze kupiti nista nego samo les? da moras izdvojiti 20 000 pa kupiti auto neko pa reci eh sad sam miran? mislim to je samo u nasoj dragoj napacenoj Bosni gdje se na grbaci sirotinje zivi i pljacka se sirotinja...
 
Član
samo mi nije jasno sta ste to vi bolji od mene, vi koji vozate auto pa ga nekad malo razbijete, pa ga ofarbate, pa mu sipate ulje od 6 km po litru. I kad prodajete i u vas je veliki servis tek uradjen itd... Znam uzimao sam auta i takva dok se nije radilo s ovim uvozom, visio sam po sarajevu po autopijaci, u mostar 3 put sedmicno isao na oglase i kupovao auta od nekih doktora, firmasa sve go lopov . Tako da ne dizte se na nebesa svi ste vi isti
 
Član
Dobro, pozitivno je bar to sto ne bjezis od toga da ste svi takvi...mene bi bilo sramota, vidim tebe nije, al ajd, nek vam ide na dusu, doce to na svoje sve polako...
A ja sam bolji od vas po tome sto nisam lopov i fukara, kad prodajem auto onda kazem sta prodajem a ne mazem nikom oci i ne prodajem maglu :)
 
Član
samo mi nije jasno sta ste to vi bolji od mene, vi koji vozate auto pa ga nekad malo razbijete, pa ga ofarbate, pa mu sipate ulje od 6 km po litru. I kad prodajete i u vas je veliki servis tek uradjen itd... Znam uzimao sam auta i takva dok se nije radilo s ovim uvozom, visio sam po sarajevu po autopijaci, u mostar 3 put sedmicno isao na oglase i kupovao auta od nekih doktora, firmasa sve go lopov . Tako da ne dizte se na nebesa svi ste vi isti

dzesi vidovita dzemila...
 
Član
samo mi nije jasno sta ste to vi bolji od mene, vi koji vozate auto pa ga nekad malo razbijete, pa ga ofarbate, pa mu sipate ulje od 6 km po litru. I kad prodajete i u vas je veliki servis tek uradjen itd... Znam uzimao sam auta i takva dok se nije radilo s ovim uvozom, visio sam po sarajevu po autopijaci, u mostar 3 put sedmicno isao na oglase i kupovao auta od nekih doktora, firmasa sve go lopov . Tako da ne dizte se na nebesa svi ste vi isti

Ko je bolan isti?? Prodao sam auto staro 21. godinu za hiljadu maraka i uredno napisao čovjeku šta je kada mijenjano i šta bi se kad trebalo zamijeniti... Poslije par mjeseci vidim čovjeka prilazi mi da se maksuz pozdravi, kaže da je zadovoljan autom!

A sa svojim nastupom možeš žene i neupućene vaćarit...ozbiljan servis ti je već nepremostiva prepreka, ali to već govori o tebi, ne o nekom drugom.
 
Legend
Vala mom Fordu je 7 godina nije nikad niti ce ikad u njega ulje od 6 KM, Octaviji mi je 8 godina 505-01 vw spec 5w30 i nepada mi napamet da ikad ista sipam drugo u svoja kola, isto vazi i za filtere
 
Član
ok onda kad budete prodavali svoja auta javite se da i ja nekad u zivotu provozam ispravno auto , sa 160 xxx na satu i do 6000 km
 
Član
Mislim da sam dobro zapoceo temu. Ne radi se o tome ko i kako vara, vec o mom pravu da ne budem prevaren. To i zakon kaze. To pod prevaren mislim da je prodavac znao za kvar i nije mi ga rekao ili ga je prikrio. Mada se kaze i ako prodavac nije znao. Znaci ja iako kupujem polovnu stvar zagarantovano mi je pravo da tu stvar kupim u tehnicki ispravnom stanju. To je moje pravo, sve ostalo je prevara. Zato sam i naveo zakon koji to kaze. Ja pitam, da li je iko tuzio ovlasteni prodajni salon jer je kupio neispravno vozilo? E sada, ako se radi o kvaru koji je mozda par stotina KM, na vozilo koje kosta 12-13.000, nekako se covjek i moze stisnuti sa gorkim okusom da je prevaren. Ali ako neko otkrije kvar cija popravka kosta preko 1-1500 KM, logicno je da zatrazi pomoc. Ako nista, barem opomenom pred tuzbu. I mislim da je apsolutno zasticen zakonom i da ima ima apsolutnu zastitu. I sto se tice troskova, svi troskovi ce kasnije biti nadoknadjeni po dobijenoj presudi. I vjerujem da ce svaka presuda biti u korist tuzenog jer kao kupac imas sva prava, a posebno pravo da ne budes prevaren.

I ne bi bilo lose da se pokrene jedna inicijativa, da se ucine dostupnim forme tuzbi, procedure itd, ako nista, da se barem prodavaci "pritisnu" da odgovorno rade svoj posao. To moze i ovdje preko foruma, moze i preko Udruzenja za zastitu potrosaca (oni imaju svoje pravnike). Vazna je volja.
 
Član
ok onda kad budete prodavali svoja auta javite se da i ja nekad u zivotu provozam ispravno auto , sa 160 xxx na satu i do 6000 km

dodji da ti dam krug....

danas bio na tehnickom i izdominirao:
1% razlika u sili kocenja napred
nazad 240/240 RAVNO, test amortizera prosao svi "zeleni" nista ne lupa, ne kucka ne curi ne slini
kompresija na motoru 90% fabricke
ono sto nevalja to je lak mi drugi kozmeticki nedostatci i to se vidi
klima, tempomat, grijaci, podizaci sve radi i nista ne treba SAMO NAPUNITI ili spojiti.
26god star sa 400 000km prednjenih

Kad dodjes na plac sve je ispravno i sve je zamjenjeno a kad kupis sve je pri kraju.

Zato prevarante i hostaplere necu ni da pitam o stanju o autu nego ga zamolim da se odmakne i da mi nemedi dok ga gledam jer od toga dobijem proljev.
ako sta primijetim primijetim ako ne onda se pomirim sa tim...

a postoji i jedna klauzula koja glasi odprilike ovako " prodavac garantuje da vozilo nema vece skrivene nedostatke.... "
 
Legend
dodji da ti dam krug....

danas bio na tehnickom i izdominirao:
1% razlika u sili kocenja napred
nazad 240/240 RAVNO, test amortizera prosao svi "zeleni" nista ne lupa, ne kucka ne curi ne slini
kompresija na motoru 90% fabricke
ono sto nevalja to je lak mi drugi kozmeticki nedostatci i to se vidi
klima, tempomat, grijaci, podizaci sve radi i nista ne treba SAMO NAPUNITI ili spojiti.
26god star sa 400 000km prednjenih

Kad dodjes na plac sve je ispravno i sve je zamjenjeno a kad kupis sve je pri kraju.

Zato prevarante i hostaplere necu ni da pitam o stanju o autu nego ga zamolim da se odmakne i da mi nemedi dok ga gledam jer od toga dobijem proljev.
ako sta primijetim primijetim ako ne onda se pomirim sa tim...

a postoji i jedna klauzula koja glasi odprilike ovako " prodavac garantuje da vozilo nema vece skrivene nedostatke.... "



Hahahhahahha, samo manje hahahhahha
 
Član
Mislim da sam dobro zapoceo temu. Ne radi se o tome ko i kako vara, vec o mom pravu da ne budem prevaren. To i zakon kaze. To pod prevaren mislim da je prodavac znao za kvar i nije mi ga rekao ili ga je prikrio. Mada se kaze i ako prodavac nije znao. Znaci ja iako kupujem polovnu stvar zagarantovano mi je pravo da tu stvar kupim u tehnicki ispravnom stanju. To je moje pravo, sve ostalo je prevara. Zato sam i naveo zakon koji to kaze. Ja pitam, da li je iko tuzio ovlasteni prodajni salon jer je kupio neispravno vozilo? E sada, ako se radi o kvaru koji je mozda par stotina KM, na vozilo koje kosta 12-13.000, nekako se covjek i moze stisnuti sa gorkim okusom da je prevaren. Ali ako neko otkrije kvar cija popravka kosta preko 1-1500 KM, logicno je da zatrazi pomoc. Ako nista, barem opomenom pred tuzbu. I mislim da je apsolutno zasticen zakonom i da ima ima apsolutnu zastitu. I sto se tice troskova, svi troskovi ce kasnije biti nadoknadjeni po dobijenoj presudi. I vjerujem da ce svaka presuda biti u korist tuzenog jer kao kupac imas sva prava, a posebno pravo da ne budes prevaren.

I ne bi bilo lose da se pokrene jedna inicijativa, da se ucine dostupnim forme tuzbi, procedure itd, ako nista, da se barem prodavaci "pritisnu" da odgovorno rade svoj posao. To moze i ovdje preko foruma, moze i preko Udruzenja za zastitu potrosaca (oni imaju svoje pravnike). Vazna je volja.

malo su svi otisli presiroko, ajde ti garantuj da ti na tvom autu sutra nece crknuti turbina, kvacilo itd....nema sanse nikad se nezna
ali auta sjecena kasapljena, iz dva tri dijela, zablindirani airbazi, keramika i aditivi u motoru pa kad promjenes ulje motor umre...vracena kilometraza, to su vec
krivicna djela i prodavci nek mole boga da ne nalete na budalu koji ce skinut i gace sa njih, nek ne misle da se nezna tko im krpi aute pa da nece
i njima neko pokucati na vrata gdje ce morati priznati sta i kad su radili na autu...
 
Legend
malo su svi otisli presiroko, ajde ti garantuj da ti na tvom autu sutra nece crknuti turbina, kvacilo itd....nema sanse nikad se nezna
ali auta sjecena kasapljena, iz dva tri dijela, zablindirani airbazi, keramika i aditivi u motoru pa kad promjenes ulje motor umre...vracena kilometraza, to su vec
krivicna djela i prodavci nek mole boga da ne nalete na budalu koji ce skinut i gace sa njih, nek ne misle da se nezna tko im krpi aute pa da nece
i njima neko pokucati na vrata gdje ce morati priznati sta i kad su radili na autu...


A piljevine u diferencijal malo :D
 
Član
a gle ima i kupaca kretena, reklamirao bi crknut xenon nakon mjesec dana jer gle DSII je skup...ili istrosene plocice i slicno.
na potrosni materijal se nemas sta zaliti.
 
Član
dodji da ti dam krug....

danas bio na tehnickom i izdominirao:
1% razlika u sili kocenja napred
nazad 240/240 RAVNO, test amortizera prosao svi "zeleni" nista ne lupa, ne kucka ne curi ne slini
kompresija na motoru 90% fabricke
ono sto nevalja to je lak mi drugi kozmeticki nedostatci i to se vidi
klima, tempomat, grijaci, podizaci sve radi i nista ne treba SAMO NAPUNITI ili spojiti.
26god star sa 400 000km prednjenih

Kad dodjes na plac sve je ispravno i sve je zamjenjeno a kad kupis sve je pri kraju.

Zato prevarante i hostaplere necu ni da pitam o stanju o autu nego ga zamolim da se odmakne i da mi nemedi dok ga gledam jer od toga dobijem proljev.
ako sta primijetim primijetim ako ne onda se pomirim sa tim...

a postoji i jedna klauzula koja glasi odprilike ovako " prodavac garantuje da vozilo nema vece skrivene nedostatke.... "

eh bravoo ! :) zamisli sad ti prodajes auto cijenis naprimjer 5000 KM
a kako bi se ti osjećao sad da ti dođe neko i kaže eto lak ti se operuto to bi bilo odma " šta operuto se, ma bio na krovu pa loše ofarban i urađen " , takvi se " bemveji " na piku krecu po 2000 km i to dizeli

a gle ima i kupaca kretena, reklamirao bi crknut xenon nakon mjesec dana jer gle DSII je skup...ili istrosene plocice i slicno.
na potrosni materijal se nemas sta zaliti.

to ja pokušavam ovde pokazat ljudima, da je 90 % tih koji bi ti reklamirali sijalicu i disk pločicu ili sajlu od ručne, to su samo dvije banalne stvari koje su sad spomenute, a da ne pričam ostale sitnice poput jednog ključa, prve pomoći u autu. i ja odma lopov tu ispadam i najgori .
a što se tiče tih većih kvarova poput turbine, ili zamajca, pa čak i dizna ako je u pitanju, tad bi čovjeku i pomogao ako bi ljudski došao i popričao a ne ovaj lopov uvalio mi itd.. ko što neki ovde pričaju, a uopšte me i ne poznaju, a mene ne možete oljagat ni u 100 država ni sa 100 advokata .
evo jedan mali prilog da dječaci vide da znam prodat i fino auto a ne samo krš ;)

1898743_702846093071927_1793763889_o.jpg
 
Top