Razvlacenje gume

Razvlacenje gume

Član
ete.png
Kumho Ecsta SPT KU31

245/50 ZR16 97W 4PR Na nekoj stranici u HR 762kn
 
Član
Pozdrav, novi sam ovdje pa ne znam jesam li na pravom mjestu.
Na golfu4, trenutno 195/65 r15 gume, na celicnim felgama.
Posto vrlo povoljno imam uzeti 4 miselin gume, sasvim malo koristene, ljetne 175/65 r15
Sta mislite da li bi se moglo kako uklopiti to? A ako bih uzimao uze felge, il kako to vec ide vec, izgledalo bi bas ruzno, usko.
 
Član
Pozdrav, novi sam ovdje pa ne znam jesam li na pravom mjestu.
Na golfu4, trenutno 195/65 r15 gume, na celicnim felgama.
Posto vrlo povoljno imam uzeti 4 miselin gume, sasvim malo koristene, ljetne 175/65 r15
Sta mislite da li bi se moglo kako uklopiti to? A ako bih uzimao uze felge, il kako to vec ide vec, izgledalo bi bas ruzno, usko.

Ma i na tim felgama ce to kriticno izgledat, cak je i 185 guma uska za golfa a to je najuza preporucena, ide na 1.4 i 1.6 benzin...sat ce ti pokazivat pogresno, tj. pokazivat ce vise...Ja tako uske ne bih stavljao a opet imas svoje :)
 
Član
Pa ne bih ni ja, ali eto reko mozda bi to popravilo malo izgled ovim razvlacenjem. Ali izgleda nista od toga.
I ovako je 195 donekle za oko normalno. Ali kako su u golfu prvenstveno pozadi ostavili velike otvore pa mogu stati 19"
Fakat ovo sve manje 14-15" izgleda poruzno.

Sta bi se moglo napraviti za 17" felgama 7.5jota, za cetvorke isto. Vec je spustena 33mm.
Sta mislite sta bi bilo najbolje za uradit?
 
Član
16-17 su ok, zavisi kako vozis, koliko pazis...veca felga-tanja guma-manja udobnost...sve je do tebe...ljudi normalno vozaju i na 18kama...ako je spustena ganjaj neke fine 17ke
 
Član
Pa za ove gore gume 15 sam pitao zbog sadasnje cetvorke 1.9SDI,

A za 17" pitam za drugu cetvorku koju cu preuzeti krajem godine, u njoj je 1.4 b.
na njoj su vec 16 alu felge vw-ove, pa sam mislio njih ostaviti za zime, a vec sam uzeo fine 17-ke, 7.5jota siirine, i njih kontam za ljetnih guma, felge su na fazon bbs-a sa onim krakovima. Dal uzeti neku standardnu gumu koja ide uz to, odnosno koje bih mogao? Moze malo detaljnije, msm dal tanju il deblju gumu, s obzirom da je 17felga kako bi se ponasala deblja? Da li bi gdje parala ili ce izgledati auto visocije... nemam iskustva do sad pa pitam za sve.

Pazim poprilicno, i vise volim cejfit, sporiju-normalnu voznju, a to vidis i po motorima, znaci to mi je sasvim dovoljna snaga, znam gdje je auto najjaci, gdje ima snage, pa mi ne predstavlja problem ni preticanje.
 
Član
Pa za ove gore gume 15 sam pitao zbog sadasnje cetvorke 1.9SDI,

A za 17" pitam za drugu cetvorku koju cu preuzeti krajem godine, u njoj je 1.4 b.
na njoj su vec 16 alu felge vw-ove, pa sam mislio njih ostaviti za zime, a vec sam uzeo fine 17-ke, 7.5jota siirine, i njih kontam za ljetnih guma, felge su na fazon bbs-a sa onim krakovima. Dal uzeti neku standardnu gumu koja ide uz to, odnosno koje bih mogao? Moze malo detaljnije, msm dal tanju il deblju gumu, s obzirom da je 17felga kako bi se ponasala deblja? Da li bi gdje parala ili ce izgledati auto visocije... nemam iskustva do sad pa pitam za sve.

Pazim poprilicno, i vise volim cejfit, sporiju-normalnu voznju, a to vidis i po motorima, znaci to mi je sasvim dovoljna snaga, znam gdje je auto najjaci, gdje ima snage, pa mi ne predstavlja problem ni preticanje.
Ne kemijaj sa gumama, dal deblju ili tanju... ne može balonka na 17, onda uzmi 16 ili 15. Zna se šta ide na koju felgu... kupi fabričku dimenziju i miran... većinom 225 45 17 i ćao ili 205 50 17, tu je to po prečniku :) a razlika u visini je u pet deka...
 
Top