Razvlacenje gume

Razvlacenje gume

Pozzz svima !!!!
Htio bii da vas upitam nesto,a to je :
Razmisljam da kupim 14-ke felge kojima je sirina 9jota.
E sad me zanima koje gume bi ja na njima smio razvuci i dal to utjece na kvalitetu gume hoce li puknuti brzo se potrositi sletiti s felge i sl.
Ja u planu imam da na tim felgama razvucem gume 185/65/14 ili 185/60/14 (nove dayton ljetne).
Zna li itko dali bi ja te gume smio razvuci na 9 jota i ako moze na koju bi mi visinu gume spale ako bise razvukle.
Najbitnije mi je da sam siguran s tim gumama da ne bi bilo kasnije nekih posljedica.
Unaprijed hvala !!!
 
Član
Ja bih sve cetiri 185/60 ili 185/55 i 185/60 posto je ruzno ovo 185/65 po meni , nisam ni trazio kako izgleda :D

9_0_185_55_R14_Federal.jpg


9_0_185_60_R14_Yokohama.jpg



9_0_185_55_R14_Federal_2.jpg


Sve ti pise , sada zavisi je li ti auto spusteno i tako te zajebancije ;)
 
Član
Jare i pare ne moze, ali to sto planiras moze. Auto nece spasti puno, neosjetno, efekat i ulogu gume malo gubis, ali svaki ceif ima svoju cijenu.
 
Ja bih sve cetiri 185/60 ili 185/55 i 185/60 posto je ruzno ovo 185/65 po meni , nisam ni trazio kako izgleda :D

9_0_185_55_R14_Federal.jpg


9_0_185_60_R14_Yokohama.jpg



9_0_185_55_R14_Federal_2.jpg


Sve ti pise , sada zavisi je li ti auto spusteno i tako te zajebancije ;)
Znacci prijatelju ovo sto sam imao u planu se smije uraditi i nije stetno sto znaci nema nekih losih utjecaja na raspadanje gume ili nesto slicno auto mi je trenutno originalno nije spustano niti ista samo sto imam u planu nesto uraditi prvo kao sto je ovo,a evo guma koje mislim staviti nisu ni skupe http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/2725
 
isto pitanje kao i u predhodnom odgovoru znaci ne bi trebalo doci do raspadanja guma ili nekih drugih da kazem nuspojava :D auto je u originalnom stanju i sve sto u planu imam jest staviti ove nove gume http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/2725 ljeti brzo,a zimi polako :) .
Kod mene su 205-ice razvučene na 11 jota, niti slijeće guma niti koji klinac, auto se ponaša normalno kao na "normalnim felgama" tako da, moja preporuka strečuj :D 12064047_836897433098209_223196705_n.jpg 12080789_836896879764931_2036676132_n.jpg
12049028_832214040233215_505326030_n.jpg 12027677_831093000345319_8296985527164240178_n.jpg
 
Ali uzmi sve cetiri 185/60 , eto vidjeti ces zasto ;) , ako vec ne mozes 185/55
Ok prijatelju bit ce 185/60/14 ako se odlucim za te felge od 9jota al sam nesto i razmisljao da ja rasirim felge od golfa 2 14-ke puno bi me povoljnije izaslo.Nisam uspio naci nigdje u posttu da je to itko radio al gledajuci na youtube-u nije tesko a puno bi me povoljnije doslo sve sto ti treba je da tokar rastavi vanjske obruceve a onda ja preuzimam ostalo debeli lim sirine 2-3cm koliko hocu da prosirim pikovanje i konacno zavarivanje sastavljanje obruca sa felgom.Sto se aparata za varenje tice imam co2 i ostale pa sad ni sam ne znam isplati li se to variti jel te felge treba balansirati ilil nesto slicno_Ovo sam napisao ovdje da ne otvaram novu temu.
 
Član
Ok prijatelju bit ce 185/60/14 ako se odlucim za te felge od 9jota al sam nesto i razmisljao da ja rasirim felge od golfa 2 14-ke puno bi me povoljnije izaslo.Nisam uspio naci nigdje u posttu da je to itko radio al gledajuci na youtube-u nije tesko a puno bi me povoljnije doslo sve sto ti treba je da tokar rastavi vanjske obruceve a onda ja preuzimam ostalo debeli lim sirine 2-3cm koliko hocu da prosirim pikovanje i konacno zavarivanje sastavljanje obruca sa felgom.Sto se aparata za varenje tice imam co2 i ostale pa sad ni sam ne znam isplati li se to variti jel te felge treba balansirati ilil nesto slicno_Ovo sam napisao ovdje da ne otvaram novu temu.

Ima momak sa foruma ljuboje to radi , a i ima dosta drugih sto to vare i rade , neko tako radi a neko od 8 felga napravi 4 , mozes i tako uraditi , ja bih to volio isto nekad probati uraditi ;)
 
Ima momak sa foruma ljuboje to radi , a i ima dosta drugih sto to vare i rade , neko tako radi a neko od 8 felga napravi 4 , mozes i tako uraditi , ja bih to volio isto nekad probati uraditi ;)
Po meni to nije toliko tesko uraditi a ima mi ko pomoci oko toga ja mislim da majstori za prosirivanje felga uzimaju 50KM po komadu sto je po meni puno novca za dat a ovako bi me puno jeftinije doslo sve sto bi mi trebalo je tokar i limar.A najvece je pitanje kako balansirati same felge jer cujem da je i to potrebno a po meni gledajuci ne remetim centar felge nego vanjski rub do kojeg ce guma dolaziti al to bi se moglo poprlicino dobro odraditi uz stalna odmjeranja.A kako to od 8 felgi da 4 prosirene naprave ? Jel slucajno da se 4 obruca skinu pa navare na ove druge felge i onda otpilaju visak od predhodnog obruca(mislim poravnaju).
 
Član
Mozes probati i sam ali postupak nije bas lagan, nije to samo tokariti i povariti i gotovo. Imas na felgi i onaj naj dublji kanal bez kojeg neces moci gumu montirati. Znaci moras znati kuda rezati felgu
moj ti je savjet ako se odlucis sam da radis prvo se malo edukuj sta i kako.
Sretno
 
Mozes probati i sam ali postupak nije bas lagan, nije to samo tokariti i povariti i gotovo. Imas na felgi i onaj naj dublji kanal bez kojeg neces moci gumu montirati. Znaci moras znati kuda rezati felgu
moj ti je savjet ako se odlucis sam da radis prvo se malo edukuj sta i kako.
Sretno
Dobro govoris nije to tako kako mislis dok ne podes da radis uvijek cete nesto preprijeciti na putu do zavrsetka sto znaci da je najbolje kupiti vec prosirenu felgu i najisplatnije :) a evo jedan video.Svaka cast ljudima koji se upustaju u te radove.
 
Jos samo jedno pitanje u slucaju ako ne bi nekad pokusao ovo uraditi koji materijal koriste za prosirivanje felge i koje debljine ?
 
Top