Razlog zasto je Golf heroj medju rajom

Razlog zasto je Golf heroj medju rajom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dadao_style je napisao(la):
to nije istina za trap da će se raspasti za 4 mjeseca onda si ti vozio neki krš totalni kod mene su na mom golfu 195 50 15 pune dvije godine i u tom vremenu sam promjenio samo zadnje ležajeve i prednje krajnice i više ništa i još mala napomena vozim ga na običnim uljnim amortizerima sa crvenim spiralama što nije preporučljivo e sad ili ga ja pazim previše po rupama ili je golf izdržljiv ili mu ne šteti 195 50 15 ?????? uglavnom sam siguran da golf bez problema može da nosi tu dimenziju guma i felgi

Druze jedno je vozim ga a drugo kako ja vozim i koliko ja prelazim kilometara.
Kad bi vidio gdje sam sve ja izlazio sa autom pamet bi ti stala vjeruj.Pretprosle godine za 1.maj do vikendice mog jednog druga na kuberu(brdo izmedju zenice i busovace)su dva golfa izvlacili konjskim kolima da izadju zbog silneog blata.Posto sam ja dosao malo poslije morao sam im pokazati kako kadet izlazi skroz bez problema.Da nespominjem 95 000 predjenih kilometara za dvije godine.Puno sam na cesti i puno i stiscem i zbog toga svakih 20 do 30 dana moje auto ide na kontrolni tehnicki(10km nije puno da ti kazu sta sve nije uredu).I ja necekam da kuglu da podje kuckat niti cekam amortizere da propisaju.A na kraju krajeva vasa cesta po sarajevu je autoput za ceste po zenici.
I jest istina.Mogao bih ti nabrojati bezbroj primjera.
 
Legend
Ja GOLF :icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:

2000723520303979035_rs.jpg


2000710717257796545_rs.jpg


2000772289122647550_rs.jpg


2000772289122647550_rs.jpg


2000713345540431260_rs.jpg


2000797130264825235_rs.jpg


2000703186623795469_rs.jpg


2000723749606951720_rs.jpg


2000782847939423752_rs.jpg


2004708128750646486_rs.jpg


2004764496446235499_rs.jpg


2004796330379710980_rs.jpg


2004786197748995453_rs.jpg


2004767879691155248_rs.jpg


2004736986999534244_rs.jpg
 
e vidiš pričaš o nekom profilu 195 50 15 ili kao što si naveo 205 50 15 nebitan profil uglavnom radi se o niskim gumama i ti sa tim gumama i felgama skačeš po brdu i blatima i očekuješ da ti auto bude uredu a pa nije 15 ka felga i profil 50 za brda i blata izvini ali je tako ili se ja i ti nismo razumijeli
 
Član
dadao_style je napisao(la):
e vidiš pričaš o nekom profilu 195 50 15 ili kao što si naveo 205 50 15 nebitan profil uglavnom radi se o niskim gumama i ti sa tim gumama i felgama skačeš po brdu i blatima i očekuješ da ti auto bude uredu a pa nije 15 ka felga i profil 50 za brda i blata izvini ali je tako ili se ja i ti nismo razumijeli

Ja od auta koje vozim svakodnevno ocekujem da ide gdje ja i kad hocu i daizdrzi sve rezime voznje kojima ga podvrgnem.Evo ti primjer koji mislim ti mozes vjerovatno lako izvesti.Ja u decembru na -20 temperaturi iz kafane pijan ko zemlja sjedam u GSI 2.0 16v i pri paljenju(jbg.pijan)gas u pod i odmah u blokadu.Cuvar me na parkingu vadio iz auta jer sam zaspao iste sekunde i nesjecam sta je bilo dalje.Znas sta je bilo?Nista.Nakon 15ak minuta cova vidio da nemrdam a auto u blokadi i prisao da vidi sta se desava.Kad tamo ja spavam a noga u podu.Sumnjam da bi to neki golf izdrzao.
Ali nakon svega posto vidim da ti znas vjerovatno vise od mene o svemu tome povlacim se.O ukusima nevrijedi raspravljati.Koliko god Daki voli VW ja ga nevolim a tri puta vise volim italijana.Ali opet kazem o ukusima se neraspravlja.
 
Legend
Odakle ti da ja volim VW :)

Niti ga ne volim, niti sam veliki FAN.
Audi je samo dio velike grupacije, a ni audi mi vise nije top car. Recimo Mazda mi je jedno od naj auta trenutno.
 
Član
daki je napisao(la):
Odakle ti da ja volim VW :)

Niti ga ne volim, niti sam veliki FAN.
Audi je samo dio velike grupacije, a ni audi mi vise nije top car. Recimo Mazda mi je jedno od naj auta trenutno.

Heheheheh.Ma onako sam primjer naveo.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
e vidiš pričaš o nekom profilu 195 50 15 ili kao što si naveo 205 50 15 nebitan profil uglavnom radi se o niskim gumama i ti sa tim gumama i felgama skačeš po brdu i blatima i očekuješ da ti auto bude uredu a pa nije 15 ka felga i profil 50 za brda i blata izvini ali je tako ili se ja i ti nismo razumijeli

Ja od auta koje vozim svakodnevno ocekujem da ide gdje ja i kad hocu i daizdrzi sve rezime voznje kojima ga podvrgnem.Evo ti primjer koji mislim ti mozes vjerovatno lako izvesti.Ja u decembru na -20 temperaturi iz kafane pijan ko zemlja sjedam u GSI 2.0 16v i pri paljenju(jbg.pijan)gas u pod i odmah u blokadu.Cuvar me na parkingu vadio iz auta jer sam zaspao iste sekunde i nesjecam sta je bilo dalje.Znas sta je bilo?Nista.Nakon 15ak minuta cova vidio da nemrdam a auto u blokadi i prisao da vidi sta se desava.Kad tamo ja spavam a noga u podu.Sumnjam da bi to neki golf izdrzao.
Ali nakon svega posto vidim da ti znas vjerovatno vise od mene o svemu tome povlacim se.O ukusima nevrijedi raspravljati.Koliko god Daki voli VW ja ga nevolim a tri puta vise volim italijana.Ali opet kazem o ukusima se neraspravlja.

Jarane, pricamo o autima koja su stara 20 godina, nije svaki u istom stanju, mozda si ti "ubo" pri kupovini tog GSi-a, a evo samo primjer Micky-ju, lik sa foruma, je crkao GSi motor bas neki dan. Sto ne znaci da ce svakom kadetu crknut motor? Tako isto ti si naletio na tog lose golfa i ne znaci da ce svakom trap otic za 4 mjeseca...
 
Član
Ma sve je u redu Ajdine brate, ali ti upravo govoriš da je Kadet kvalitetniji i bolji auto od Golfa ...
Svaka čast svima, ali u to nikad neću vjerovati niti će mi ko to moći dokazati...
 
Član
daki je napisao(la):
Odakle ti da ja volim VW :)

Niti ga ne volim, niti sam veliki FAN.
Audi je samo dio velike grupacije, a ni audi mi vise nije top car. Recimo Mazda mi je jedno od naj auta trenutno.

dobro je da nije ford.
meni je opel od uvijek , mada su poceli sve neka sranja sad da prave ,
 
Legend
quattro je napisao(la):
daki je napisao(la):
Odakle ti da ja volim VW :)

Niti ga ne volim, niti sam veliki FAN.
Audi je samo dio velike grupacije, a ni audi mi vise nije top car. Recimo Mazda mi je jedno od naj auta trenutno.

dobro je da nije ford.
meni je opel od uvijek , mada su poceli sve neka sranja sad da prave ,

Nova Fiesta mi je perverzija, Ford Mondeo novi je luksuz, a Focus koji je najavljen strasno izgleda, tako da bi radije vozio i Ford Focus, nego li Golf 5
 
Član
Otišla nam je priča već daleko, svako ima svoju favoriziranu marku automobila i logiočno je da će mu svaka druga biti krš i šta ti ja znam...
P.S Nisam se trkao s Micky-jem al ne sumnjam da mu je auto bilo brže od mog Golf-a sa 102 KW.. Ipak Kadet ima 115 KW i bar 100-200 KG manje...
 
Član
raja sto se toliko prepirete evo ja cu vam dati ocit primjer ja kupio ford sierru 2.0 u isto vrijeme moj jaran golfa 2 1.6 benz...
Ja sierru vozio 2 godine samo na njoj promijenio kompjuter 40 KM i to je sve na njoj bili orginalni dijelovi motorcraft sve normala auto utegnuto bilo do bola presao sa njom oko 80 000 km nikad nikakvog dijela nisam zamijenio sve ostalo citavo imao 2 udesa sa njom nikad nisam popravio samo malo izvuko i iskucko i isla i dalje vozio je svukuda i nema sta nisam radio (neki na forumu i znaju). Kada sam trebao ici u ameriku probao sam da joj dohakam znaci przio udaro po rupama skakao vozio makadamom 120 km/h uvijek vozio u blokadi i samo sam uspio da joj ode dihtung dekla i propisa ulje ostalo ok... ostavim je i stara je proda onaku izlupanu ali u veoma utegnutom stanju za 1000 KM

za to vrijeme jaran sa golfom uvijek kod majstora 2 puta je otvaro motor kugli krajnica nije mogao nakupovati a nije presao upola kao ja i trosio mu isto kao i moj.. eh gdje je sad tu golf i sta je isplatnije ja auto platio 2000 a jaran 4000 nigdje veze . Al et raja voli golfa kaze najizdrzljivije e pa ako tako misle neka misle sami bacaju pare u vodu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top