Razlog zasto je Golf heroj medju rajom

Razlog zasto je Golf heroj medju rajom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kao odgovor na temu navest cu vam dva auta koja sam ja imao i oba sam vozao po 2 godine.
Golf II GTI '90 godina
gume - 195/60/14
-otvaran motor 2 puta
-mijenjao kugle i krajnice 6 puta
-zadnje lezajeve 4 puta
-prednje lezajeve 2 puta itd........
Podug je spisak da ne nabrajam.Svi zamjenjeni dijelovi su meni slati iz Minhena da nebiste rekli da sam se zajebo sto sam kupovao na pijaci.

Kadet GSI 2.0 16v
gume 205/50/15 naprijed a nazad 215/50/15
-obrve bile pocele hrdjat pa sam uz obrve presvukao i zastitio pod i ospricao komplet auto cca 800km materijala(moje ruke)
-i nista vise.

E sad vi meni recite koja od ova dva auta su mene kostala vise?
Nemislim na novac nego na zivce i vrijeme izgubljeno popravljajuci auto.
U ratu se vozalo sta se stiglo.Moj jedan komsija je citav rat vozio Citroen Visu II Club 1.8d na trafo ulje,lozu i bog zna sta vec sve ali to niko ne spominje jer nije VW.Smijesno.Pa samo jos u bosni Golf II moze kostati 5000 ili 6000 km.Po njemackoj,austriji ili uopsteno po evropi "to" kosta par stoja eura ako ga vec nedobijete djaba.
 
Član
Ja golfa dvicu ne volim samo zato sto je precjenjen. Lik kupio nedavno golfa za 7 200. Bozee, pa dokle vishe, dok moj drugi rodjak kupi golfa u holandiji za 75 eura. Pa ni tamo se ta auta vishe ne proizvode...
 
Administrator
ja volim golfa 2 samo zbog jedne stvari, supruga imala danas sudar slomila far steta 10KM :D
 
Alen_P je napisao(la):
Ali je opet samo golf vozio u ratu na trafo ulje, staro motorno ulje i ko zna na šta sve još...
Jel to nije bilo drugih auta u Sarajevu ?
Btw, uzmi Reno ili neko drugo auto, uzimaj mu dušu, cjepaj ga, prži ga, mjenjaj djelove i stavljaj na papir, pa ćemo se sračunati na kraju godine. Vidjećete onda gdje je Golf, a gdje su ostali proizvodjači . I šta se to ne proizvodi u Kini ? Nemojte pričat gluposti da se samo
VW dijelovi proizvode tamo... Prije Golfa skidam kapu samo Japancima, a ova Evropska daBogda da mu mogu parirati...
Ehhh da, i koja to auta poredimo sa Golfom 2, možda neko godina proizvodnje 1996 ...

a ko to rece da se samo VW dijelovi proizvode u Kini? citaj malo pazljivije.

Puno se toga proizvodi u kini, ja cu ti ovdje za sat naci kineski dio za golfa, a nadji ti meni za renoa. reci gdje mogu kupiti?

Bit mog posta je da VW nije "jeftin za odrzavanje" kako se prica (da je jeftiniji duplo), jer ako ces kupovati originalne dijelo, dodje ti na isto. VW je dobro auto (pa nebi ga toliko prodavali, da nije, al noviji modeli nisu toliko kvalitetniji u poredjenju sa konkurencijom, koliko je to bila dvojka u svoje vrijeme - CIJELO VRIJEME GOVORITE O DVOJKI KAO HEROJU, STO JEST, JER SAM DOZIVIO DA SE 16 MOMAKA SILE NEBESKE 5 KORPUSA VOZI U DVOJKI, NIJE GRESKA 16 ljudi odraslih u i na golfu.

Reno 18 tlj, 500.000 km, ex auto mog starog, nikad nije izdao (btw, startnije auto nisam vidio :), dijelovi su bili dosta skupi, ali brate dugotrajni. Izagnjio je pod, inace bi mogo jos koju stoju :) a moj caca ako mu nije cupo dusu, onda fakat neznam.
 
Član
Ajdine, suviše je lijepo da bi bilo istinito. Evo i ja vozim Golfa, pa sam za 2 godine 2 puta mjenjao kugle, ležajeve jednom, diskove i disk pločice po jednom i brdo drugih stvari koje su morale biti zamjenjene odmah po kupovini auta ( auto je bio u kritičnom stanju ).. A to što je Golf u Holandiji 75 €, to je realna cijena tog auta. Ali pogledajte cijene drugih auta tog godišta... Pa njih i nema, svi su pocrkali i satruhli.. Uostalom, pričamo o autu starom 20 godina..

P.S. Pogledajte cijene GTI-ja ili G60 . Nema ga za par stotina € ..
 
jos da dodam, oko price o jeftinim dijelovima:

danas mi jaran imao sudar sa fiat bravom.

Otisao prednji blatobran

Prvi auto shop: cijena novog dijela 40,00 KM

Kazem odi prijatelju u oficijalni fiat shop...covjek ode, cijena: 140,00 KM.

kazu, hebiga dobar je i onaj prvi, ....dok malo jace sunce ne ugrije :)
 
Član
automarket je napisao(la):
Alen_P je napisao(la):
Ali je opet samo golf vozio u ratu na trafo ulje, staro motorno ulje i ko zna na šta sve još...
Jel to nije bilo drugih auta u Sarajevu ?
Btw, uzmi Reno ili neko drugo auto, uzimaj mu dušu, cjepaj ga, prži ga, mjenjaj djelove i stavljaj na papir, pa ćemo se sračunati na kraju godine. Vidjećete onda gdje je Golf, a gdje su ostali proizvodjači . I šta se to ne proizvodi u Kini ? Nemojte pričat gluposti da se samo
VW dijelovi proizvode tamo... Prije Golfa skidam kapu samo Japancima, a ova Evropska daBogda da mu mogu parirati...
Ehhh da, i koja to auta poredimo sa Golfom 2, možda neko godina proizvodnje 1996 ...

a ko to rece da se samo VW dijelovi proizvode u Kini? citaj malo pazljivije.

Puno se toga proizvodi u kini, ja cu ti ovdje za sat naci kineski dio za golfa, a nadji ti meni za renoa. reci gdje mogu kupiti?

Bit mog posta je da VW nije "jeftin za odrzavanje" kako se prica (da je jeftiniji duplo), jer ako ces kupovati originalne dijelo, dodje ti na isto. VW je dobro auto (pa nebi ga toliko prodavali, da nije, al noviji modeli nisu toliko kvalitetniji u poredjenju sa konkurencijom, koliko je to bila dvojka u svoje vrijeme - CIJELO VRIJEME GOVORITE O DVOJKI KAO HEROJU, STO JEST, JER SAM DOZIVIO DA SE 16 MOMAKA SILE NEBESKE 5 KORPUSA VOZI U DVOJKI, NIJE GRESKA 16 ljudi odraslih u i na golfu.

Reno 18 tlj, 500.000 km, ex auto mog starog, nikad nije izdao (btw, startnije auto nisam vidio :), dijelovi su bili dosta skupi, ali brate dugotrajni. Izagnjio je pod, inace bi mogo jos koju stoju :) a moj caca ako mu nije cupo dusu, onda fakat neznam.
Ma sve je to OK, ja ne omalovažam nijednu marku automobila, samo hoću da kažem da se u Sarajevu u ratu mnogo VW-a vozilo na svakakva pogonska goriva i nikad ni jedan nije posustao, a bilo je još i drugih auta u Sarajevu.. Nisu mu djaba u Njemačkoj spomenik digli..
A novi VW ??? Nisam ga nikad imao, vozio jesam ali znam da nije ni sekunde bolji od konkurencije. Jedina prednost što je dobro zastupljen u segmentu rezervnih dijelova i servisa..
 
Član
to sto pricate dzaba o trafo ulju i lozi...pa na lozu ce ti svaki diesel ic...a kad se vec prica o raznim gorivima, najbolji je dokaz Citroen 2CV (spacek) u kojeg su na nekom rally-ju (mozda i dakar) gurali i banana mjesto ulja, pa iso...svaki motor je isti i ako ce VW-ov ic, ici ce i Renaultov i Mercedesov i Hondin i svaki...dakle to je samo glupa prica...jel to samo heroj zato sto je iso na trafo ulje....naravno da nije...

@ajdin_ze: joj sto te volim zbog ovakvih izjava, jer znam da je istina, jer si jedan od najvecih strucnjaka na forumu...poz
 
Član
Nešto ih nije bilo u ratu... A mislim da 500.000 vlasnika VW-a ( koliko ih ima u BiH neznam ) nisu svi izgorili po glavi i kupili VW et' nako zato što su glupi...
 

IGY

Član
Golf je jednostavno takav, raja ga vole sto je jeftin za odrzavati, ali ima i istine da su precjeni, iskreno volim ga i sve ali nikad ne bi dao za njega 6500 koliko sam nedavno dobivao za njega
 
Član
Alen_P je napisao(la):
Jedina prednost što je dobro zastupljen u segmentu rezervnih dijelova i servisa..

Morat cu te druze i ovdje razocarati.Ja nedavno trazio sajbu zadnju za VW Polo.I posto nisam nasao nigdje sjednem u vozilicu i gas u sarajevo u asu.Kazu sajba 379km i morate je cekati 15 dana dok dodje iz centralnog VW skladista za evropu koje se nalazi u "VERONI"?????????
Odem ti ja lijepo u Rajlovac autootpad FAR i pitam imaju li.Kaze meni cova koje ces boje?????????Kosta 120km.

A ja poredim Golfa II sa Kadetom a ne sa necim novijim.Po mom misljenju samo se to i moze porediti jer su auta u istoj klasi.Kadet da ima dobru limariju svi bi govorili jebo golfa daj kadeta.Niko negleda to sto se na kadetu nikad ili eventualno jednom zamjeni kugla iako su na njemu gume puno vece i nizeg profila nego na golfu(moj slucaj).
Probaj staviti na golfa gume 215/45/15 i vozati dvije godine pa da vidis sta ce mu biti sa trapom.Na zadnjem Kadetu kojeg sam imao bile su te gume dvije godine.Kugle fabricke na nitnama i takvog sam ga i prodao.
Na golfa kojeg sam imao pokusao sam sa 195/50/15 i raspao mu se trap za 4 mjeseca.

Faya_M5 je napisao(la):
@ajdin_ze: joj sto te volim zbog ovakvih izjava, jer znam da je istina, jer si jedan od najvecih strucnjaka na forumu...poz


Hvala druze.Ucim se,ucim.Heheheheh
 
to nije istina za trap da će se raspasti za 4 mjeseca onda si ti vozio neki krš totalni kod mene su na mom golfu 195 50 15 pune dvije godine i u tom vremenu sam promjenio samo zadnje ležajeve i prednje krajnice i više ništa i još mala napomena vozim ga na običnim uljnim amortizerima sa crvenim spiralama što nije preporučljivo e sad ili ga ja pazim previše po rupama ili je golf izdržljiv ili mu ne šteti 195 50 15 ?????? uglavnom sam siguran da golf bez problema može da nosi tu dimenziju guma i felgi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top