Razlog zasto je Golf heroj medju rajom

Razlog zasto je Golf heroj medju rajom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
2005831648114164127_rs.jpg


To fakat jeste tako, i u to doba nije bilo ni mazdi, ni hondi, niti nekih koreaca, ali ipak sada vise nema ni rata.:icon_rolleyes:

Mislim da mu treba dignuti spomenik i nastaviti zivjeti dalje. Pa ne moze svaka dvica dovjeka tandarat, a ljudi svaki dan ginu u njima.
 
Član
Eh sad,kad bi ugradili zrachne jastuke,recimo ESP i josh neke sisteme pa ponovo u proizvodnju:icon_confused:
 
Član
Ja ovdje vidim samo jednu Jettu.
Uostalom isto bi se desilo da je npr. i u Volfsburgu izbio rat.
Dok bi recimo u Torinu hvalili lupam Tipo dizel, u Parizu Reno 19 dizel, u Švedskoj Volvo dizele, u Tokiu Nissane ili Mazde diesel itd, itd.
Meni lično - nijedan golf nije heroj, ni u ratu niti poslije rata.
 
Član
Vozio se tad zato sto je vozio na bilo sta sto gori. Dok je benzin bio skuplji od krvi (pumpas moj...) on je veselo tandrkao na trafo ulje, mazut ili sta bilo drugo sagorivo (uz miris koji je lagano podsjecao na ustipke)
 
Kenno je napisao(la):
Ja ovdje vidim samo jednu Jettu.
Uostalom isto bi se desilo da je npr. i u Volfsburgu izbio rat.
Dok bi recimo u Torinu hvalili lupam Tipo dizel, u Parizu Reno 19 dizel, u Švedskoj Volvo dizele, u Tokiu Nissane ili Mazde diesel itd, itd.
Meni lično - nijedan golf nije heroj, ni u ratu niti poslije rata.

BEZ KOMENTARA !!!
 
Kenno je napisao(la):
Ja ovdje vidim samo jednu Jettu.
Uostalom isto bi se desilo da je npr. i u Volfsburgu izbio rat.
Dok bi recimo u Torinu hvalili lupam Tipo dizel, u Parizu Reno 19 dizel, u Švedskoj Volvo dizele, u Tokiu Nissane ili Mazde diesel itd, itd.
Meni lično - nijedan golf nije heroj, ni u ratu niti poslije rata.

VW je narodno auto. Tvrd, izdrzljiv, njemacki. 2 je bila stvarno nepoderiva. Znam frajera iz komsiluka, drzao je keca ispred zgade cijeli rat. Po zavrsetku rata, mislim da je morao "okopavati" oko auta da ga izvuze iz travuljine u koju je zaraslo. Radili su na njemu jedan dan, onako ispred zgrade. Sutradan se vec vozio po gradu. i sta nam to govori?

nista. lada mi je stojala cijeli rat. Ubacim novi akumulator, nalijem benzin i kresnem, kad ono upali iz prve :)

za mene je francuz izmislio auto za gospodu, a ostalo su mi vise nekako radnicka auta. Doduse, japance i ove s istoka necu komentirati, jer oni pobijaju sve moguce teorije.

Ono sto mi najvise smeta je kad mi kaze "znas, VW se moze dobro prodati!" covjece, kupuje auto, ni kupio ga nije, a razmislja kako ce ga prodati??!
 
Član
To fakat jeste tako, i u to doba nije bilo ni mazdi, ni hondi, niti nekih koreaca, ali ipak sada vise nema ni rata.:icon_rolleyes:

bas to, zato i jest bio popularan, sto si tad mogo nabavit samo stojadina, yugu, i par tih govana jugoslovenskih za te pare (dobro, malo manje), a kad su danas japanci tu i kad svaki proizvodjac manje vise ima auto u kompaktnoj klasi, vise golf nije najbolji...ali naravno to se narodu ne moze dokazat, i golf ce u narodu ostat golf i to se ne moze promijenit...
 
Faya_M5 je napisao(la):
To fakat jeste tako, i u to doba nije bilo ni mazdi, ni hondi, niti nekih koreaca, ali ipak sada vise nema ni rata.:icon_rolleyes:

bas to, zato i jest bio popularan, sto si tad mogo nabavit samo stojadina, yugu, i par tih govana jugoslovenskih za te pare (dobro, malo manje), a kad su danas japanci tu i kad svaki proizvodjac manje vise ima auto u kompaktnoj klasi, vise golf nije najbolji...ali naravno to se narodu ne moze dokazat, i golf ce u narodu ostat golf i to se ne moze promijenit...

ja bih ispravio i rekao: "TO SE VEC UVELIKO MIJENJA", jednako cesto koliko god puta cujem da je "VW" tj "konkretno Golf, dobar iz svega gore recenog, isto toliko puta cujem kako raja vec bjezi od njega ko od vraga zbog kradja, jer ga i mala beba moze obiti.

Druga stvar je to sto kvaliteta novih golfova nije ni upola onoj nekadasnjoj kvaliteti. A sranja su se pocela desavati i svabama. Komsija mi kupio prije par mjeseci novog golfa 5. Krenuo u zagreb, pritisnuo gas malo da ga testira, kad li ono vuce u stranu u PM. ode u servis, kazu: prijatelju pa tebi je auto udarano!

Pa ti kontaj.. al dobro je proso, nije bilo istog modela, morali mu dati par hiljada vrijednijeg, opremljenijeg modela, samo da mu zacepe usta!
 
meni je 23 godine uvijek sam težio prema vw autima i tako će biti oni su za mene broj jedan iz neki razloga nećemo u datelje stari moj je imao golfa 1 novog iz tvornice sada vozi golfa 4 a ja vozim golfa 2 i svi smo zadovoljni sa tom vrstom auta ekonomičnost i mala potrošnja i lako održavanje i moje buduće auto će biti 3 ili čak 4 kao kod starog
vw živi vječno

(to je moj ukus i mišljenje svak ima svoje netko će voziti ovo neko ono zato je tu više marki pa izvoli šta ti se sviđa to i kupi)

pozdrav
 
Legend
dadao_style je napisao(la):
meni je 23 godine uvijek sam težio prema vw autima i tako će biti oni su za mene broj jedan iz neki razloga nećemo u datelje stari moj je imao golfa 1 novog iz tvornice sada vozi golfa 4 a ja vozim golfa 2 i svi smo zadovoljni sa tom vrstom auta ekonomičnost i mala potrošnja i lako održavanje i moje buduće auto će biti 3 ili čak 4 kao kod starog
vw živi vječno

(to je moj ukus i mišljenje svak ima svoje netko će voziti ovo neko ono zato je tu više marki pa izvoli šta ti se sviđa to i kupi)

pozdrav

Pa da ti je stari bio u mogucnosti da provoza vise razlicitih auta, znao bi da dosta auta, za manje pare nudi puno vise.
 
daki je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
meni je 23 godine uvijek sam težio prema vw autima i tako će biti oni su za mene broj jedan iz neki razloga nećemo u datelje stari moj je imao golfa 1 novog iz tvornice sada vozi golfa 4 a ja vozim golfa 2 i svi smo zadovoljni sa tom vrstom auta ekonomičnost i mala potrošnja i lako održavanje i moje buduće auto će biti 3 ili čak 4 kao kod starog
vw živi vječno

(to je moj ukus i mišljenje svak ima svoje netko će voziti ovo neko ono zato je tu više marki pa izvoli šta ti se sviđa to i kupi)

pozdrav

Pa da ti je stari bio u mogucnosti da provoza vise razlicitih auta, znao bi da dosta auta, za manje pare nudi puno vise.

Upravo tako.

Druga zabluda vezana za VW: jeftino odrzavanje i dijelovi.

Uzecu primjer jednog skupljeg proizvodjaca za odrzavanje: Reno bilo koji

Uporedi cijene renault originalnih dijelova i VW originalnih dijelova, pa ces vidjeti da ne postoji neka ogromna razlika kako se prica.

Kad bih ti rekao da se veca kolicina dijelova za VW (u zadnje vrijeme dostupna na BiH trzistu) proizvodi u Kini, nebi mi vjerovao, jel da. To ti mogu garantirati jer znam covjeka koji uzme VW dio, ode u kinu i dogovori proizvodnju sa Kinezima, ako ovdje dio kosta npr 40 KM, oni naprave za 5, carina, porezi i prevoz, sve 10, a ovaj daje dobar rabat malotrgovcima sirom BiH (30, 40%)...
Jos frajer ima firme u njemackoj i cak americi, gdje se to sve fino upakuje, izbrendira, i ti mislis kako je to VW iz Njemacke ili iz Amerike. NAravno, nemam nista protiv proizvodnje u Kini, ako se radi po PS-u proizvodjaca, al ovo ti je prijatelju, daleko od standarda i "Made in germany" kvaliteta.

O ukusima se ne raspravlja, tu cu se sloziti, ne kazem da VW nije dobar, daleko od toga, al se ne slazem sa tezom "bozanstva", kako ga izgleda neki dozivljavaju.
 
Član
automarket je napisao(la):
daki je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
meni je 23 godine uvijek sam težio prema vw autima i tako će biti oni su za mene broj jedan iz neki razloga nećemo u datelje stari moj je imao golfa 1 novog iz tvornice sada vozi golfa 4 a ja vozim golfa 2 i svi smo zadovoljni sa tom vrstom auta ekonomičnost i mala potrošnja i lako održavanje i moje buduće auto će biti 3 ili čak 4 kao kod starog
vw živi vječno

(to je moj ukus i mišljenje svak ima svoje netko će voziti ovo neko ono zato je tu više marki pa izvoli šta ti se sviđa to i kupi)

pozdrav

Pa da ti je stari bio u mogucnosti da provoza vise razlicitih auta, znao bi da dosta auta, za manje pare nudi puno vise.

Upravo tako.

Druga zabluda vezana za VW: jeftino odrzavanje i dijelovi.

Uzecu primjer jednog skupljeg proizvodjaca za odrzavanje: Reno bilo koji

Uporedi cijene renault originalnih dijelova i VW originalnih dijelova, pa ces vidjeti da ne postoji neka ogromna razlika kako se prica.

Kad bih ti rekao da se veca kolicina dijelova za VW (u zadnje vrijeme dostupna na BiH trzistu) proizvodi u Kini, nebi mi vjerovao, jel da. To ti mogu garantirati jer znam covjeka koji uzme VW dio, ode u kinu i dogovori proizvodnju sa Kinezima, ako ovdje dio kosta npr 40 KM, oni naprave za 5, carina, porezi i prevoz, sve 10, a ovaj daje dobar rabat malotrgovcima sirom BiH (30, 40%)...
Jos frajer ima firme u njemackoj i cak americi, gdje se to sve fino upakuje, izbrendira, i ti mislis kako je to VW iz Njemacke ili iz Amerike. NAravno, nemam nista protiv proizvodnje u Kini, ako se radi po PS-u proizvodjaca, al ovo ti je prijatelju, daleko od standarda i "Made in germany" kvaliteta.

O ukusima se ne raspravlja, tu cu se sloziti, ne kazem da VW nije dobar, daleko od toga, al se ne slazem sa tezom "bozanstva", kako ga izgleda neki dozivljavaju.

upravo to ja ne mogu da dokazem ljudima oko dijelova...kupi kineski dio jeftiniji tri put od originalnog i traje mu pet put krace od originalnog...pa zar nije bolje opet uzet original...
 
Član
Ali je opet samo golf vozio u ratu na trafo ulje, staro motorno ulje i ko zna na šta sve još...
Jel to nije bilo drugih auta u Sarajevu ?
Btw, uzmi Reno ili neko drugo auto, uzimaj mu dušu, cjepaj ga, prži ga, mjenjaj djelove i stavljaj na papir, pa ćemo se sračunati na kraju godine. Vidjećete onda gdje je Golf, a gdje su ostali proizvodjači . I šta se to ne proizvodi u Kini ? Nemojte pričat gluposti da se samo
VW dijelovi proizvode tamo... Prije Golfa skidam kapu samo Japancima, a ova Evropska daBogda da mu mogu parirati...
Ehhh da, i koja to auta poredimo sa Golfom 2, možda neko godina proizvodnje 1996 ...
 
Član
Alen_P je napisao(la):
Ali je opet samo golf vozio u ratu na trafo ulje, staro motorno ulje i ko zna na šta sve još...
Jel to nije bilo drugih auta u Sarajevu ?
Btw, uzmi Reno ili neko drugo auto, uzimaj mu dušu, cjepaj ga, prži ga, mjenjaj djelove i stavljaj na papir, pa ćemo se sračunati na kraju godine. Vidjećete onda gdje je Golf, a gdje su ostali proizvodjači . I šta se to ne proizvodi u Kini ? Nemojte pričat gluposti da se samo
VW dijelovi proizvode tamo... Prije Golfa skidam kapu samo Japancima, a ova Evropska daBogda da mu mogu parirati...
Ehhh da, i koja to auta poredimo sa Golfom 2, možda neko godina proizvodnje 1996 ...

Slazem se, VW je VW!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top