raja pomozite

raja pomozite

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Motor sport 17" gotov pa iste kao ove imam na istom takvom BMW-u i nema se tu sta puno pametovat...neces tu pogrijesit to je 100%....
 
Član
Fawaay je napisao(la):
ne vezano za temu moze li mi neko reci iz svog iskustva hoce li mi se mnogo povecati habanje ovjesa kada sa 15 predem na 17?:icon_question: Posto su nase ceste veoma lose,a ovjes za bmw veoma skup.I skace li potrosnja mnogo?

Da..povecat ce ti poprilicno habanje ovjesa...taj auto je na 18 kao civare...a velika je razlika izmedju 15 i 17...izmedju ostalog imas na stoku pise ti koji ti tockovi pasu..
 
Član
Darker je napisao(la):
Fawaay je napisao(la):
ne vezano za temu moze li mi neko reci iz svog iskustva hoce li mi se mnogo povecati habanje ovjesa kada sa 15 predem na 17?:icon_question: Posto su nase ceste veoma lose,a ovjes za bmw veoma skup.I skace li potrosnja mnogo?

Da..povecat ce ti poprilicno habanje ovjesa...taj auto je na 18 kao civare...a velika je razlika izmedju 15 i 17...izmedju ostalog imas na stoku pise ti koji ti tockovi pasu..

Daj majke ti ne valjaj gluposti
 
Član
Iceman je napisao(la):
Darker je napisao(la):
Fawaay je napisao(la):
ne vezano za temu moze li mi neko reci iz svog iskustva hoce li mi se mnogo povecati habanje ovjesa kada sa 15 predem na 17?:icon_question: Posto su nase ceste veoma lose,a ovjes za bmw veoma skup.I skace li potrosnja mnogo?

Da..povecat ce ti poprilicno habanje ovjesa...taj auto je na 18 kao civare...a velika je razlika izmedju 15 i 17...izmedju ostalog imas na stoku pise ti koji ti tockovi pasu..

Daj majke ti ne valjaj gluposti

Koje gluposti valja daj molim te pojasni??

Kao prvo jedini je Darker iskreno rekao za ovjes a ti i ostali pucate reklamne kampanje... svaki gust se placa pa tako i ovaj, nece mu se auto razletiti ali ako hoce 17" felge na auto koje je po tvornici radjeno za 15" ce trpiti na ovjesu i naravno da ce nekih 30% zivotnog vijeka uzeti taj isti..

Prvo pogledaj malo mehaniku i sile koje padaju kroz ovjes da pricas o tim stvarima, a to sto se tvoj auto vozi kao po staklu i pojavljuje na nekim natjecanjima i uzima poglede loko seljaka nema veze sa stvarnim svijetom. Pokusaj ga jednu godinu voziti kao daily auto i vidi sta ces mijenjati i koliko to kosta. Jos mi nije jasno kako kolega koji opet ima auto 3x skuplji i primamljiviji od sminke koju ti posjedujes hoce da uzme chrom felge koje samo jos svodnici u americkim black cetvrtima furaju. I njih stid ali nema se za nesto posteno pa eto.. Nemoj se ti jutiti ali ovdje je glupost jedino reci da 17" felga bez ///M podvozja, ili nekog drugog aftermarket podvozja poznatog branda nece sjebati tvornicki lelujavi setup...

sada ce opet biti da pametujem ali to je istina...
 
e ako moj golf može da trpi 9x16 sa gumam 215 40 16 i to golf dvica koji je sav tvornički bez ijednog ojačanja zašto nebi bmw mogo da vozi bez problema i bez ikakvih habanja te 17 ke smješno al eto
 
Legend
hahahahhahahaha
joj strucnjaka
oplakah :lol::lol::lol:

m50b25 je napisao(la):
Koje gluposti valja daj molim te pojasni??

Kao prvo jedini je Darker iskreno rekao za ovjes a ti i ostali pucate reklamne kampanje... svaki gust se placa pa tako i ovaj, nece mu se auto razletiti ali ako hoce 17" felge na auto koje je po tvornici radjeno za 15" ce trpiti na ovjesu i naravno da ce nekih 30% zivotnog vijeka uzeti taj isti..
sta ce mu uzeti zivoti vijek, kojom se ti politikom vodis kada kazes da ce mu uzeti zivoti vijek, sta ce mu uzeti ?

m50b25 je napisao(la):
Prvo pogledaj malo mehaniku i sile koje padaju kroz ovjes da pricas o tim stvarima, a to sto se tvoj auto vozi kao po staklu i pojavljuje na nekim natjecanjima i uzima poglede loko seljaka nema veze sa stvarnim svijetom. Pokusaj ga jednu godinu voziti kao daily auto i vidi sta ces mijenjati i koliko to kosta. Jos mi nije jasno kako kolega koji opet ima auto 3x skuplji i primamljiviji od sminke koju ti posjedujes hoce da uzme chrom felge koje samo jos svodnici u americkim black cetvrtima furaju. I njih stid ali nema se za nesto posteno pa eto.. Nemoj se ti jutiti ali ovdje je glupost jedino reci da 17" felga bez ///M podvozja, ili nekog drugog aftermarket podvozja poznatog branda nece sjebati tvornicki lelujavi setup...

sada ce opet biti da pametujem ali to je istina...

decko, siris dezinformacije i pricas gluposti..
 
Član
Evo strucan text find by google, da ne bude da ja pametujem...

c/p

Vjerojatno nema vozača koji (bar jednom) nije poželio šire gume na automobilu. Na cestama često srećemo 'jurilice' s gumama za broj ili dva većim od serijskih i to je mnogima postao znak raspoznavanja, a nekima i statusni simbol. Rašireno je mišljenje da šira guma donosi bolja vozna svojstva i veću stabilnost. Naime, šira guma znači i veću dodirnu površinu i nešto širi trag kotača, čime se povećava stabilnost automobila, a niskoprofilne gume (serije 65, 55, 45,...) uz to i snižavaju težište automobila. Time se poboljšava ležanje automobila i smanjuje opterećenje gume kod sportske vožnje. Na suhoj cesti, općenito, šira guma bolje drži, auto se teže zanosi i kraći je zaustavni put.

Postoji i druga strana medalje, jer da je nema, automobili bi poput valjka imali samo po jednu veliku gumu sprijeda i straga. Koje su mane širokih guma? Povećanje dodirne površine smanjuje pritisak gume na podlogu, što je korisno kod visokih opterećenja, ali je štetno na skliskoj podlozi. Šira guma lošije drži na kiši i znatno podložnija stvaranju opasnog vodenog jastuka (aquaplanning). Široka guma više opterećuje ovjes, ležajeve kotača i upravljački mehanizam, a stvara i veće otpore kotrljanju. Zbog toga automobil na 'debelim nogama' troši više goriva i nešto sporije ide, a uz to je i neudobniji. I još jedan bitan detalj: unutrašnji i vanjski rub gume u zavoju se kotrljaju po putanjama različite dužine i zbog toga unutrašnji rub uvijek malo proklizava.

Sa širinom gume nije dobro pretjerivati, jer preširoka guma lošije drži na kiši i znatno je podložnija stvaranju opasnoga vodenog jastuka, znatno više opterećuje ovjes, ležajeve i upravljački mehanizam, a stvara i veće otpore kotrljanju

Što je guma šira, to je proklizavanje veće, jer se povećavaju razlike u obodnim brzinama. To opet znači da preširoka guma ne mora bolje držati u zavoju. Na kraju ne treba zaboraviti cijenu. Šira guma, a naročito niskoprofilna skuplja je od obične, a za montažu često traži veći i širi naplatak. A to je još jedan dodatni izdatak, posebno ako se radi o aluminijskim naplacima. Zbog svega navedenog dobro razmislite i odvagnite sve razloge za i protiv prije ulaganja znatnih sredstava u široke sportske gume. Ako kupujete šire gume, onda birajte dimenziju više, a ne dvije dimenzije više.

Primjerice, Opel Astra, najprodavaniji auto na našem tržištu, u osnovnoj konfiguraciji ima gume 195/65 R 15, a kao opcija ponuđene su 205/55 R 16 i 215/45 R 45. Dakle, ako birate širu gumu, izaberite 16-colnu. Ne samo da su svojstva, u globalu tako bolja, nego i nećete uništiti ovjes na grbavim cestama. Dovoljno je jedanput proći 17-colnim kotačima zagrebačkim Zelenim valom, kako bi se shvatilo da su 17-colni kotači neprikladni za naše prometnice. Takvi su naplaci znatno skuplji, lakše se oštećuju, a znatno su skuplje i gume. Sve ih to čini neisplativima.

-----------------------------------------------------------------------

Cisto sam momku htjeo iskreno reci da nije isto imati na autu tvornicki propisanu gumu i neku vecu za 1,2 ili3 dimenzije cak...
Tko siri dezinformacije?? hehe haha :lol: ako kazes da netko siri dezinformacije i to potvrdis samo grohotom smijeha onda ispadas poglup ili cisto nemas slike o ceme se prica, barem pojasni kako to da siroka guma ne uzima od zivotnog vijeka ovjesa i onda cemo nastaviti pricu. Ovako glupe ispade necu vise ni citati a pogotovo ne odgovarati na njih.

2 Fawaay: kolega mozes ti staviti 17" 265 na taj auto, ali imaces vecu potrosnju, brze ce ti odlaziti lezajevi i seleni, lafete i sve bitno dole.. tesko da ce ti auto proklizati i imaces manju startnu brzinu. Jedna guma te dimenzije je 600-700KM znam jer ih i ja imam, pa ti sada vidi ko siri dezinformacije i kako je jedino tesko kupiti tu felgu a kasnije nema NIKAKVIH problema.. a ako bas imas zelju voziti na tim kotacima onda se isplati, jer svaki gust se placa ali ako je gust onda se isplati.. ;)
 
Član
Ako an fabiju serijski ide 17, a da na bmw ne moze nek ga zapali...moze bez problema ici, samo paziti na et i bez nekih vecih distanci jer bude prevelika neogibljena masa...nece unistis, ali hoce habajuce dijelove skratit im vijek malkice pogotovo po nasim cestama...al Boze moj, ako hoces gust, onda ga plati malo...;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Ako an fabiju serijski ide 17, a da na bmw ne moze nek ga zapali...moze bez problema ici, samo paziti na et i bez nekih vecih distanci jer bude prevelika neogibljena masa...nece unistis, ali hoce habajuce dijelove skratit im vijek malkice pogotovo po nasim cestama...al Boze moj, ako hoces gust, onda ga plati malo...;)


O tome i ja pricam
 
Član
m50b25 je napisao(la):
Iceman je napisao(la):
Darker je napisao(la):
Fawaay je napisao(la):
ne vezano za temu moze li mi neko reci iz svog iskustva hoce li mi se mnogo povecati habanje ovjesa kada sa 15 predem na 17?:icon_question: Posto su nase ceste veoma lose,a ovjes za bmw veoma skup.I skace li potrosnja mnogo?

Da..povecat ce ti poprilicno habanje ovjesa...taj auto je na 18 kao civare...a velika je razlika izmedju 15 i 17...izmedju ostalog imas na stoku pise ti koji ti tockovi pasu..

Daj majke ti ne valjaj gluposti

Koje gluposti valja daj molim te pojasni??

Kao prvo jedini je Darker iskreno rekao za ovjes a ti i ostali pucate reklamne kampanje... svaki gust se placa pa tako i ovaj, nece mu se auto razletiti ali ako hoce 17" felge na auto koje je po tvornici radjeno za 15" ce trpiti na ovjesu i naravno da ce nekih 30% zivotnog vijeka uzeti taj isti..

Prvo pogledaj malo mehaniku i sile koje padaju kroz ovjes da pricas o tim stvarima, a to sto se tvoj auto vozi kao po staklu i pojavljuje na nekim natjecanjima i uzima poglede loko seljaka nema veze sa stvarnim svijetom. Pokusaj ga jednu godinu voziti kao daily auto i vidi sta ces mijenjati i koliko to kosta. Jos mi nije jasno kako kolega koji opet ima auto 3x skuplji i primamljiviji od sminke koju ti posjedujes hoce da uzme chrom felge koje samo jos svodnici u americkim black cetvrtima furaju. I njih stid ali nema se za nesto posteno pa eto.. Nemoj se ti jutiti ali ovdje je glupost jedino reci da 17" felga bez ///M podvozja, ili nekog drugog aftermarket podvozja poznatog branda nece sjebati tvornicki lelujavi setup...

sada ce opet biti da pametujem ali to je istina...


eh ovo ne mogu da presutim stvarno,njegov auto uzima poglede loko seljak,daj molim te suti,ICEMAN je moj dobar prijatelj i stvarno ovakvu uvredu na njegov racun nemogu presutim
Evo ti njegova priznanja pa ti sad reci da uzima poglede loko seljaka,i da znas ti si seljak

Evo njegova priznanja:

Achievements:
02.09.2007 Street Race 402CUP Modriča - 2. place Styling Show
08.09.2007 402 Street Race Banja Luka - Gold Goblet Styling Show
16.09.2007 Street Race 402CUP Sarajevo - 2. place Styling Show
30.09.2007 Street Race 402CUP Tuzla - 1. place Styling Show
14.10.2007 Street Race 402CUP Banja Luka - 1. place Styling Show
04.11.2007 SaMo Street Race Mostar - 2 place Styling Show
-Auto Magazin Decembarsko izdanje 2007

23.01.2008 Uruceno priznanje za najljepsi automobil u BiH 2007 godine

18.05.2008 Auto Show Sarajevo/Vils - 1. place Street Style
25.05.2008 Auto Show Sarajevo - 1. place Street Style
25.05.2008 Auto Show Sarajevo - Best Presentation
07.06.2008 Street Race Sarajevo - 1. place Street Style
22.06.2008 Street Race 402CUP Zivinice - 2. place Street Style
22.06.2008 Street Race 402CUP Zivinice - Best Presentation
06.07.2008 Street Race Banja Luka 2008 - 2. place Street Style
06.07.2008 Street Race Banja Luka 2008 - Best Presentation
27.07.2008 King of Europe Kragujevac-Srbija - 3 place Street Style
03.08.2008 Street Race 402CUP Bihac - 1. place Street Style
03.08.2008 Street Race 402CUP Bihac - Best Presentation

09.08.2008 "KING OF BALKAN 2008"Sarajevo - 1. Place Street Style

17.08.2008 Street Race 402CUP Tuzla - 1. place Street Style
17.08.2008 Street Race 402CUP Tuzla - Best Presentation
23.08.2008 SFF db Race & Style Event - 1. place Street Style
07.09.2008 Street Race 402CUP Mostar - 1. place Street Style
07.09.2008 Street Race 402CUP Mostar - Best Presentation
25.10.2008 Tuning Styling Show Novi Sad - 2. place Street Style
26.10.2008 Tuning Styling Show Novi Sad - 1. place 1 na 1 Street Race 201 m
02.11.2008 Street Race 402CUP Zivinice - 1. place Street Style
02.11.2008 Street Race 402CUP Zivinice - Best Presentation

13.12.2008 - Proglasenje za najljepsi automobil u BiH drugi put za redom i urucenje nagrade za najbolju prezentaciju u 2008 godini...

PS:sory za OFF


OVER AND OUT od ove teme :lol::lol::lol::lol:
 
Legend
m50b25 je napisao(la):
Cisto sam momku htjeo iskreno reci da nije isto imati na autu tvornicki propisanu gumu i neku vecu za 1,2 ili3 dimenzije cak...
Tko siri dezinformacije?? hehe haha :lol: ako kazes da netko siri dezinformacije i to potvrdis samo grohotom smijeha onda ispadas poglup ili cisto nemas slike o ceme se prica, barem pojasni kako to da siroka guma ne uzima od zivotnog vijeka ovjesa i onda cemo nastaviti pricu. Ovako glupe ispade necu vise ni citati a pogotovo ne odgovarati na njih.

nisam ni ja rekao da je isto,ali da moras imati //m podvozje ili neko drugo aftermarket (pojma nemam na sta si mislio) nije istina..

ja imam 2" vece felge na svom autu preko god dana, i nemam nikakvih zamjerki, takodje sa 175/70 presao sam na 195/45 tako da dobro znam i prednosti i nedostatke..

sto se tice prednosti je to da je auto nevjerovatno stabilnije, ljepsi ugodjaj u voznji bla bla, sa negativne strane bih samo rekao, da se moras cuvati rupa i svakakvih gluposti po cesti.. jer ovo je ipak bosna

a to.. da ce ti "otici trap" ili bilo sta na autu je cista gluposti. prije ce los vozacna 13ci slomiti kuglu krajnicu lezaj ili bilo sta, nego dobar vozac koji pazi na 15ci ;)

LP
 
Član
Prvo Chuza sorry za los izbor rijeci, vezano za crveni text gore iznad NHF :icon_sad:


.Noke, nisam ni ja nikako rekao da ce unistiti trap ili pocupati dijelove sa auta, ali kazem momku da ima razlike..

aftermarket = The automotive aftermarket is the part of the automotive industry concerned with the manufacturing, remanufacturing, distribution, retailing, and installation of all vehicle parts, chemicals, tools, equipment and accessories for light and heavy vehicles. Estimated as a $257 billion market in the United States, the aftermarket helps keep vehicles on the road by providing consumers the choice to where they want their vehicles serviced, maintained or customized.

The aftermarket encompasses parts for replacement, collision, appearance and performance. The aftermarket provides a wide variety of parts of varying qualities and prices for nearly all vehicle makes and models on the road.

Consumers have the option of repairing their vehicles themselves (known as the do-it-yourself segment) or can take the vehicle to a professional repair facility (known as the do-it-for me segment).

The aftermarket employs 4.54 million people in the United States at manufacturers, distributors, retailers and repair shops (source: AAIA).

In Canada, the automotive aftermarket is a $16.7 billion (CDN) industry that employs more than 410,000 people (source: AIA Canada).
-----------------------------------------------------------------------
jer ako momak vec pita i hoce da zna, nije dobar odgovor "ma stavi, BMW je to nece mu nista biti"... neka netko pokusa zamijeniti podvozje OEM dijelovima pa neka kaze sta je BMW, a i bilo koje auto neka ode u servis kod zastupnika i neka kaze mijenjaj sta treba..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top