Radari u Tuzli

Radari u Tuzli

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
LudoA je napisao(la):
DuloX_ je napisao(la):
heheheh, prva kazna kuci sto dodje pravac autodijelovi 5 KM i mat crni "Abro" sprej i lagano se objektiv zatamni ;);) a to za pojas nevjerujem, jer slika te od pozadi, zatamnjena sajba zadnja, nevidi pojas od sjedista i krova, kako da dokaze da nisi bio vezan?? nisam znao ni da blicne... a stvarno im je greska ondje sto su stavili, prekratko semafor traje, oko 16:00 sati sastave se semafori onaj kod gimnazije i ovaj kod inter auta i ceka se do 10 puta da se prodje semafor... sad ja neznam da li on slika samo na crvenom kad se prodje ili i na zutom, i neznam ni koliko je ogranicenje ondje brzine i da li salje prekoracenje od 10 km/h ili nesto vise :icon_rolleyes:...

Mislim da slika nakon 2 sekunde sto se upali crveno :icon_rolleyes:

Slika odma, tip neki dan prodje ispred mene, cak slika ako se prestrojavas na samom semaforu.
 
Član
daki je napisao(la):
trizex je napisao(la):
daki je napisao(la):
Nisu svi policajci mutavi kao sto mi to mislimo ;)

Nije to niko rekao brate :D al zamisli da sam iz Bihaca, registrovano auto tamo, i proletim ti u Sarajevu, ili Tz nebitno, kroz taj semafor bez tablica :D ma kako ces me naci boga ti :D i da me nadje, ocel ma maxuz sudski goniti da se dokazuje i vjestaci, jel to auto ili nije ;) o tom ja pricam, znaju nebuloze izjavljivati.

Al ev, s druge, ozbiljnije strane. Svidja mi se, i podrzavam, preventivnu notu ovog radara, jer recimo, laik poput moje matere, kada cuje za to da snima i pojas itd. ce reci, pa bolje da se ja onda ipak vezem itd. To, to je za pohvalu.

PRIMJER!!!

Prodali mi neko auto u Sarajevo, odjavili na xx lice, a onda ta osoba prodala to auto trecem licu, koje je vozilo auto na autocesti prema visokom, klepio ga blic radar, i za dva dana je kazna dosla nama, odnosno dosla je obavijest da imamo 5 dana da dostavimo sve informacije ko je vozio to auto, ukoliko to neuradimo, smatrace se da smo mi to uradili i prekrsajna prijava ide nama. Znaci 19tog napravljen prekrsaj, 21 je bio kod nas na stolu. Stoga nemoj misliti da ti nece doci u kratkom roku gdje god da si.

A za pojas, sam cuo, ali nista 100% neznam, hiljadu ljudi hiljadu cudi.
na kojoj dionici autoputa ima kamera Daki??? ja neki dan isao prije nego je snijeg pao auto putem pa na momente sam isao i 180 jbt a nisam spustao ispod 160 nikako...
 
Član
damko je napisao(la):
na kojoj dionici autoputa ima kamera Daki??? ja neki dan isao prije nego je snijeg pao auto putem pa na momente sam isao i 180 jbt a nisam spustao ispod 160 nikako...

Kada ides iz pravca Visoko - Sarajevo, na dijelu gdje je 110 km/h ogranicenje, preko mosta prva krivina na lijevo, jedno stotinjak metara ispred.

PS nadjoh ovu vijest:
---
"Ministarstvo unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona potpisalo je s preduzećem «Mibo komunikacije» d.o.o. iz Sarajeva ugovor o nabavci stacionarnih radara za potrebe MUP-a. Radari će se koristiti za nadzor saobraćaja na magistralnom putu M-17, a vrijednost kupljene opreme iznosi više od 367.000 KM. Prema informaciji iz MUP-a ZDK-a, prodavac se obavezao da će dva radara, tri radarska kućišta i ostalu prateću opremu isporučiti i instalirati najkasnije u roku od 70 dana.

Federalni MUP uskoro će MUP-u ZDK-a dodijeliti stacionarni radar s kućištem, nakon čega će, uz ova dva kupljena, najveći dio puta M-17 biti stavljen pod kontinuirani nadzor.

«Na svim saobraćajnicama biće pojačan rad patrola saobraćajne policije, upotreba pokretnih radara i vage, a na najvažnijim raskrsnicama biće nastavljeno instaliranje videonadzora», saopšteno je iz MUP-a Zeničko-dobojskog kantona."
---
Gdje li je druga? :icon_question::icon_eek:
 
Član
e onda sam ga nahebao 100% jer nisam nigdje vozio ispod 130......:icon_sad:

i jos nesto nije mi uopste jasna politika MUP-a....jbt citav ce put pokriti radarima i kamerama...pa nevidim logike....zna li neko igdje u evropi bilo gdje da je ijedan autoput citav pokriven radarima i kamerama......nego su vidjeli da ce tu da se namakne pozamasna svota novca.....i sami su svjesni da ce da se krse ogranicenja.....jbt bas ono supacki....imas stroj i peglas se autoputem 130-140......
 
Legend
damko je napisao(la):
e onda sam ga nahebao 100% jer nisam nigdje vozio ispod 130......:icon_sad:

i jos nesto nije mi uopste jasna politika MUP-a....jbt citav ce put pokriti radarima i kamerama...pa nevidim logike....zna li neko igdje u evropi bilo gdje da je ijedan autoput citav pokriven radarima i kamerama......nego su vidjeli da ce tu da se namakne pozamasna svota novca.....i sami su svjesni da ce da se krse ogranicenja.....jbt bas ono supacki....imas stroj i peglas se autoputem 130-140......



To ce biti prvi auto put koji je propao :lol:
 
Član
Deckoooo, nisi skontao :D

Dodje IGY s Ibizom iz Sarajeva (spamer nas omiljeni :D), proleti kroz crveno BEZ TABLICA ili bez oznaka koje mogu odati porijeklo i vlasnistvo auta. Hoce li sad i sarajevski, bihacki, mostarski i svi ostali drotovi ispitivati SVAKO auto ne bil sluuuucajno naletiti na pravog samo zato sto se tuzlanskim drotovima zamjerilo neko auto koje ne mogu da nadju? I tako 3 hiljade puta :D
 
@ damko Prosao sam neku noc pored kamere haman da nije u funkciji, ne blica...Ja isao 105 pored mene neki lik jedno 180 prodje nista...

Mene je u Zenici opucala kad se krene prema Maglaju..Ogranicenje 60 ja isao 105, 3 puta blicnu kad nisam corav ostao...:icon_mad:

A pokrit ce oni sve kamerama jer kamera se sama otplati jer se divlja pa deri:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Legend
trizex je napisao(la):
Deckoooo, nisi skontao :D

Dodje IGY s Ibizom iz Sarajeva (spamer nas omiljeni :D), proleti kroz crveno BEZ TABLICA ili bez oznaka koje mogu odati porijeklo i vlasnistvo auta. Hoce li sad i sarajevski, bihacki, mostarski i svi ostali drotovi ispitivati SVAKO auto ne bil sluuuucajno naletiti na pravog samo zato sto se tuzlanskim drotovima zamjerilo neko auto koje ne mogu da nadju? I tako 3 hiljade puta :D

Pa koliko mislis da ima seata plave boje na kojima pise solonet, a ljudi odma posalju kruzni e mail ako je bas dotle doslo. Pazi, nacina ima, pitanje je vremena samo.

Treca stvar ako realno posmatras situaciju sanse da se to desi su veoma mal. Znaci da se neko maksuz zavrati pa da to sve uradi, to bas moras bit kreten, i opet postoje velike sanse da te uhvate, a sve i da te neuhvate, sta si jedan na prema 1000 kojima ce kazna doci. Prema tome zanemarivo.
 
Član
daki je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Deckoooo, nisi skontao :D

Dodje IGY s Ibizom iz Sarajeva (spamer nas omiljeni :D), proleti kroz crveno BEZ TABLICA ili bez oznaka koje mogu odati porijeklo i vlasnistvo auta. Hoce li sad i sarajevski, bihacki, mostarski i svi ostali drotovi ispitivati SVAKO auto ne bil sluuuucajno naletiti na pravog samo zato sto se tuzlanskim drotovima zamjerilo neko auto koje ne mogu da nadju? I tako 3 hiljade puta :D

Pa koliko mislis da ima seata plave boje na kojima pise solonet, a ljudi odma posalju kruzni e mail ako je bas dotle doslo. Pazi, nacina ima, pitanje je vremena samo.

Treca stvar ako realno posmatras situaciju sanse da se to desi su veoma mal. Znaci da se neko maksuz zavrati pa da to sve uradi, to bas moras bit kreten, i opet postoje velike sanse da te uhvate, a sve i da te neuhvate, sta si jedan na prema 1000 kojima ce kazna doci. Prema tome zanemarivo.

E to je sve sto sam ti pokusavao reci :D

Izvodivo? - Da!
Realno? - M daj :D
 
Član
roki_actros je napisao(la):
@ damko Prosao sam neku noc pored kamere haman da nije u funkciji, ne blica...Ja isao 105 pored mene neki lik jedno 180 prodje nista...

Mene je u Zenici opucala kad se krene prema Maglaju..Ogranicenje 60 ja isao 105, 3 puta blicnu kad nisam corav ostao...:icon_mad:

A pokrit ce oni sve kamerama jer kamera se sama otplati jer se divlja pa deri:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
ma uredu kad se divlja to neopravdam ni u kom slucaju..ali ja sam tamo vidio u Nemili cini mi se kad ides od Zenice ima pravac pa krivina i odmah na 60km/h i kamera je tu...i ako ides tu recimo u 2 ujutro nigdje zive duse i vozis 75-80 ima da te uslika..to mene nervira....to je malo supacki....sve zavisi od praga tolerancije...recimo u Maglaju na raskrsnici ima kamera pa u Zepcu cini mi se..pa do Zenice ima da te klepi jedna od tih silnih kamera a to je frekventan put pravo,preopterecen,kamiona metar...valja cesljati za njima nemas ih gdje obici itd....znas na sta mislim.....Pitanje je samo koliko ce da tolerisu....jer nema smisla ako ce "pecati" u 2-3 ujutro....kad nema zive duse nigdje na putu...
Al jbg valja se i na to naviknuti...
 
Mene je blicnula ta kamera prije one krivine gdje je 60 ogranicenje, bilo je 23;50 h, isao sam 105 jer sam stvarno zurio, dakle nije bilo divljanje vec hitan slucaj...Ali koga briga to..:icon_mad:
 
Član
mene je zenicka blicnula i jarana i mene mozda 75 80 vozili ikom nishta,ljetos bilo.
vidio sam ovu u tz,veceras treba profurat,tu sam samo toinght

ista kamera kao ova je postavljena od granice prema koridoru nekih 5 km,s lijeve strane kad se ide iz orasja snima prema tuzli.
ne znam jel u funkciji nisam iso brzo
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
mene je zenicka blicnula i jarana i mene mozda 75 80 vozili ikom nishta,ljetos bilo.
vidio sam ovu u tz,veceras treba profurat,tu sam samo toinght

ista kamera kao ova je postavljena od granice prema koridoru nekih 5 km,s lijeve strane kad se ide iz orasja snima prema tuzli.
ne znam jel u funkciji nisam iso brzo
druze interceptor nam vise ne pomaze...nadji soluciju za ovo inace odosmo u qurac svi..:lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top