Radari u Tuzli

Radari u Tuzli

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naisao sam na ovu vijest:
U cilju smanjenja broja saobraćajnih nesreća u Federaciji BiH i povećanja bezbijednosti učesnika u saobraćaju, a u sklopu postavljenja savremenih sistema za mjerenje brzine i kontrolu prolaska vozila kroz crveno svjetlo, na lokacijama u 10 kantonalnih MUP-ova Federacije BiH, dana, 06.11.2008. godine od strane MUP TK-a, navedeni sistem postavljen je i na jednoj od raskrsnica u Tuzli. Naime, riječ je o sistemu za mjerenje brzine koji vrši snimanje i registraciju vozila, koja prelaze dozvoljenu brzinu kretanja, predviđenu postojećom signalizacijom, a kontrolu prolaska kroz crveno svjetlo reguliše pomoću informacija dobijenih od vertikalne signalizacije (semafori). Sam sistem se montira na stub, tj. na stazi pored ceste, a snimljeni podaci se prenose u Operativni centar MUP-a TK. S obzirom da je sistem montažno-demontažnog tipa, isti će se u narednom periodu postavljati na više lokacija u gradu Tuzli.
rijec je o ovom frajeru:
[attachment=11020]

Eh, hajd mi sad recite gdje se ovo nalazi? jel neko zna sta vise o ovome?!
 

IGY

Član
jesu im se osladile lake pare od ovij kamera pa ih redaju gdje stignu
hajmo Tuzlaci nadzite lokaciju pa slikajte da znamo
 
ma nervira me, sto ne kazu lijepo u medijima gdje je postavljen i to je to..
a jos posebno ovo me iznerviralo:
" S obzirom da je sistem montažno-demontažnog tipa, isti će se u narednom periodu postavljati na više lokacija u gradu Tuzli."
cc
 
Početnik
cudi me da niste jos provalili... postavljeno je to ima i 10 dana

magistrala, rasrksnica prije doma penzionera... s obje strane
 
ma nisam ja ni znao da su to postavili do sad..pa nisam ni obracao paznju.
valjda je to nekad postavljeno, ali od jucer da je pocelo sa radom..kako procitah na tuzlarija..
neko rece da su planirali pokriti dosta raskrsnica..
 
Član
jucer je testno pusten u rad kratko,uglavnom ovog nas ocekuje jos ubuduce,sad za sad je jedan postavljen,dakle raskrsnica kod interauta :)

tuga,valja nam se pomirit sa ovakvim uredjajima
 
Član
ma hajde nocu se svasta moze uraditi kad se hoce trkati....ima naljepnica bruka.....naljepis preko tablice i gas hahaha:lol::lol:
 
Član
a jel on slika straga?? jer okrenut je kontra smjera voznje, stoji kod samog znaka Interauto..
 
Član
Ne znam da li je gdje spomenuto ali da ne otvaram novu temu! Postavljen je isti ovakav i na autoputu Podlugovi-Josanica! Odmah poslije one duple krivine gdje je ogranicenje 110!
 
Član
Ali koji su to IDIOTI, to je nesto neopisivo! KOMPLETNA ova dionica je ponovo asfaltirana, nema ni mjesec kako je sve zavrseno, a oni su opet isjekli asfalt radi senzora, vidi se fino gdje su senzori i kuda su provucene instalacije! Strasno
 
Član
trizex je napisao(la):
Ali koji su to IDIOTI, to je nesto neopisivo! KOMPLETNA ova dionica je ponovo asfaltirana, nema ni mjesec kako je sve zavrseno, a oni su opet isjekli asfalt radi senzora, vidi se fino gdje su senzori i kuda su provucene instalacije! Strasno

hahaha...nisam tu znao jbt...bas mi valja pogledat kad budem prolazio...hahahaha
 
N

nenad

Vozači ne poštuju saobraćajne propise
Za tri dana evidentirano više od 1.000 prekršaja



Za svega tri dana, od kako je na raskrsnici kod „Inter auta“ u Tuzli postavljen savremeni sistem za mjerenje brzine i kontrolu prolaska vozila kroz crveno svjetlo, tuzlanski vozači napravili su više od hiljadu prekršaja. Osim prolaska kroz crveno, te prekoračenja brzine, znatan broj prekršaja odnosio se i na prestrojavanje, odnosno preticanje na nedozvoljenim mjestima.

- Putem pošte vlasnicima automobila čije vozilo napravi prekršaj poslat ćemo prekršajne naloge u kojim će biti obaviješteni da su dužni doći u naš operativni centar kako bi potvrdili ko je u vrijeme prekršaja vozio automobil. To će biti obaveza jer postoji mogućnost da prekršaj nije napravio vlasnik vozila nego druga osoba koja ga je tada koristila - kazao je Izudin Šarić, portparol MUP-a TK.

Ovi savremeni radari nedavno su postavljeni na raznim lokacijama u deset kantonalnih MUP-ova, s ciljem smanjenja broja saobraćajnih nesreća i povećanja bezbjednosti. Naime, riječ je o sistemu za mjerenje brzine koji vrši snimanje i registraciju vozila, koja prelaze dozvoljenu brzinu kretanja, a kontrolu prolaska kroz crveno svjetlo reguliše pomoću informacija dobijenih od vertikalne signalizacije, odnosno semafora. Sam sistem se montira na stub pored ceste, a snimljeni podaci se prenose u Operativni centar MUP-a TK.

Nove lokacije
Radi što veće sigurnosti u saobraćaju, radar će često biti premještan sa jedne na drugu lokaciju u gradu. A.M. (Avaz)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top