Punto HGT Abarth

Punto HGT Abarth

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Poslednji pravi Abarth je Fiat Ritmo Abarth sa polovine osamdesetih godina. Sve od tada do Grande Punto Abartha, zbog poslovnih kriza Fiata i njegovog tjunera, Abartovo ime se, potpuno neosnovano, koristi za kozmetički paket opreme i nema veze sa vezom sa tjuningom.
Punta što se tiče, mogli su se dokupiti detalji sa znakom Abartha kao što su felne, volan, sedišta, pedale... dok je svaki motor Punta 100% Fiatov gde Abarth nema ama baš nikakvog udela. Model HGT ima  je standardan Fiatov motor sa 16 ventila kakav se ugrađevao i u Barchettu. ;)

001hu4.jpg
003mu4.jpg
004zx6.jpg
005cx4.jpg
006dp6.jpg
007su7.jpg
008tv2.jpg
009hd5.jpg
010zf4.jpg
011wp8.jpg
 
DD...tih 9 i nesto litara po gradu moze bit samo u odredjenim trenutcima....probaj vozat mjesec dana samo po gradu pa vidi na kraju prosjek....nemoze ba 130KS po gradu uz kreni-stani, guzve i semafore tako malo nikako...citroen xsara picasso 1.6HDi nova 90KS po gradu prosjek 8,5-9litara...moja korsa sa 54KS oko 12 do 13...samo sto malo vise pritiscem al duplo je slabija...a sigurno su tu negdje po kilometrazi...mozda korsa malo manje..:lol:
 
Član
Ja stalno vozam po gradu!!! ;)

Sta bolan Corsa 12-13 litara. Pa vozim ja Punta 1.1 40KW I GOLF-a 1.6 51KW. Punto ne smije preci 5.5L, a GOLF 9.0L :cool:
 
Član
Hehehehe za puntakisa ti vjerujem ovih 5.5l, oni 1.1 motorici su zuce male :)

@tito, jebiga, jak motor, u malenom autu, moze na leru saltat i vozit se ;) Uz laganu nogu, i sve ispravno, moguce je...
 
Legend
Bogami kod mene 7-8 po gradu, mada vjerujem dok se malo razradi da bi trebala da se smiri potrosnja.
 
Član
Fino se ja nacita i o potrosnji i o konjima i u kojem autu sve ima ovaj motor.
I o abarthu i kod mene je Tipo bio abarth.
Imao je naljepnicu:) i znakove sa strane:)

Fin ti je autic kontam i ja sebi jednog da uzmem samo sto je tesko nac
za neku pristojnu cijenu.

Imam sad 1.2 punta Mk2 sa 44 kw (cacin mislim) to trosi ko zipo a ovaj ne bi trebao 10-11 da prelazi.
 
Član
smajke je napisao(la):
Fino se ja nacita i o potrosnji i o konjima i u kojem autu sve ima ovaj motor.
I o abarthu i kod mene je Tipo bio abarth.
Imao je naljepnicu:) i znakove sa strane:)

Fin ti je autic kontam i ja sebi jednog da uzmem samo sto je tesko nac
za neku pristojnu cijenu.

Imam sad 1.2 punta Mk2 sa 44 kw (cacin mislim) to trosi ko zipo a ovaj ne bi trebao 10-11 da prelazi.

Jbg neki dan mu namontiram ljetne gume 205/45 R16, trosi sad najmanje litar vise.... :icon_confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top