Pug 407 HDi

Pug 407 HDi

Član
evo iako vec duze vrijeme imam 407icu tek je sada predstavljam...

prije ovoga sam imao 406icu i dao u zamjenu za ovoga plus moja doplata...

dakle:
Peugeot 407 2.0 HDi, 100KW, 2004god sport paket i 180000km...

od opreme ima:
dvozonsku klimu,senzor za kisu i svjetla,radio cd sa komandama na volanu(nazalost bez mp3),kozna sjedala(koza me nikada nije privlacila,al ova mi se pravo svidjela),kozni naslon za ruku,board computer,bijeli satovi,4x elektricna podizaca,mjerenje pritiska u gumama,esp,abs,asr,el. spigle koje se preklapaju kad se zakljuca,trokraki volan,10 airbaga,vjerojatno ima jos al se trenutno nemogu sjetit
6 brzina...
i imam 17ke felge originalne cosmos...
nazalost nisam imao puno da biram kad sam kupovao,jer je isla moja 406 u racun koja se tesko mogla prodati za kes...
evo par slika:

peugeot407k.jpg


peugeot4072.jpg


peugeot4073.jpg


peugeot4074.jpg


bit ce nove i bolje slike dok stavim ove felge u potrazi sam za ljetnim gumama u dimenziji 215 55 17

ne planiram nesta puno radova na njemu...
al u planu imam:
xenon u kratka svjetla
chip najvjerojatnije u sm-u ( 165konjica :icon_biggrin: )
i jos koje sitnice al to mi je trenutno u planu...

zaboravih napisati imao je vec ubacene diode za osvjetlenje tablice i unutrasnjosti...

svaki prijedlog je dobro dosao :cool:
 
Član
odlican,
probaj ove crne lajsne ofarbat u boju vozila, unutrasnje plastike u crnu. tj piano black, pogledaj moju garazu i vidi o cemu ti pricam.. I ako bi mogao kupi zadnje stopke od facelifta. :)
to je moje misljenje i ono sta bi ja radio :)
puno predjenih kilometara ti zelim !
 
Član
haris0032 je napisao(la):
odlican,
probaj ove crne lajsne ofarbat u boju vozila, unutrasnje plastike u crnu. tj piano black, pogledaj moju garazu i vidi o cemu ti pricam.. I ako bi mogao kupi zadnje stopke od facelifta. :)
to je moje misljenje i ono sta bi ja radio :)
puno predjenih kilometara ti zelim !

sve mi je to proslo vec kroz glavu,moram dobro jos razmisliti da li da farbam lajsne...
a za unutrasnje plastike sam bio odlucio da farbam,jer sam vidio to vec bas kod tebe i jako mi se je svidjelo,al sam skontao da nediram ovo sto je na autu,vec da odem na otpad i da probam naci rezervne pa da to sve po farbam i onda postavim...
a stopke mi jesu ljepse od facelifta al mi nisu mi sad toliko ljepse da ih moram kupovati a i nisu bas najjeftnije...
hvala puno ;)
 
Član
bikeralex je napisao(la):
haris0032 je napisao(la):
odlican,
probaj ove crne lajsne ofarbat u boju vozila, unutrasnje plastike u crnu. tj piano black, pogledaj moju garazu i vidi o cemu ti pricam.. I ako bi mogao kupi zadnje stopke od facelifta. :)
to je moje misljenje i ono sta bi ja radio :)
puno predjenih kilometara ti zelim !

sve mi je to proslo vec kroz glavu,moram dobro jos razmisliti da li da farbam lajsne...
a za unutrasnje plastike sam bio odlucio da farbam,jer sam vidio to vec bas kod tebe i jako mi se je svidjelo,al sam skontao da nediram ovo sto je na autu,vec da odem na otpad i da probam naci rezervne pa da to sve po farbam i onda postavim...
a stopke mi jesu ljepse od facelifta al mi nisu mi sad toliko ljepse da ih moram kupovati a i nisu bas najjeftnije...
hvala puno ;)
Najbitnije da auto slusa. A sve ostalo se moze u hodu i malo pomalo :)
 
Član
Fin PUG, jesu ti elektronska sjedista sa grijacima ili bez njih....Sto se tice radova ofarbaj ove sive plastike u crno to i mene nervira, nabavi neki dobar HU i to je to, jos ti nebi bilo lose ugradit park senzore naprijed i pozadi jer ces prije ili kasnije negdje zapet a senzori nisu skupi......
Ako se ne varam 407 imaju 9 jastuka nzm u najjacem paketu kako je.....Koliko te izasla 407..
 
Član
saledoboj je napisao(la):
Fin PUG, jesu ti elektronska sjedista sa grijacima ili bez njih....Sto se tice radova ofarbaj ove sive plastike u crno to i mene nervira, nabavi neki dobar HU i to je to, jos ti nebi bilo lose ugradit park senzore naprijed i pozadi jer ces prije ili kasnije negdje zapet a senzori nisu skupi......
Ako se ne varam 407 imaju 9 jastuka nzm u najjacem paketu kako je.....Koliko te izasla 407..

sjedista mi nisu elektronska i nemaju grijace,al to me nikada nije ni privlacilo toliko isto kao ni koza,nisam imao veliki bas izbor,jer nisam mogao prodati svoje staro auto (pug 406) za kes pa sam ga morao ponuditi u zamjenu plus moja doplata,a to nije bas htjeo svako ili kad bi neko htjeo bila bi paprena cijena....
HU me ne interesuje toliko jer nisam neki ljubitelj toga zadovoljan sam i ovom originalnom muzikom,jedino sto mi nedostaje mp3...
a kad sam kupovao prodavac je rekao da ima 10airbega, i jedne prilike sam ih ja i uspjeo pobrojati,al si me sada ti zbunio pa nisam vise siguran u to...
a senzore bi mogao isto staviti na listu,jer stvarno nije bas pregledno auto pogotovo kad se parkirava...
hvala na savjetima

zaboravi napisati,moju 406icu sam cjenio 8000KM i doplatio sam jos 7000KM stim da je registrovan pola godine...
 
Član
Bas mi cudno da mu nisu elektronska sjedista, koji god sam sport vidio na svakom su bila elektronska s tim da neki imaju grijace a neki ne. Prije nego sam kupio svog gledao sam jednog ovakvog kao tvoj i boja i sve al odustao zbog "pametnog" prodavca mjenjaca.

Sto se tice jastuka ovako ti stoje stvari:
1. jastuk u volanu
2. -//- za koljena vozaca
3. -//- za suvozaca
4. -//- bocni (4 komada u svakom sjedistu po jedan)
5. -//- zavjesice (2 komada)

sto ce reci da ukupno ima 9 komada, prebroj i sam pa ces vidjet u tebe mozda ima manje ali vise sigurno nema.....
Sto se tice mp3 probaj nabavit ovu stvarcicu http://www.xcarlink.com/show_info.asp?product_id=317, ili probaj otic do ovlastenog i pitat dal se moze updateom to popravit, onaj kod mene sa osnovnom verzijom ne cita mp3 ali je uradjen update i pici sve regularno
 
Član
saledoboj je napisao(la):
Bas mi cudno da mu nisu elektronska sjedista, koji god sam sport vidio na svakom su bila elektronska s tim da neki imaju grijace a neki ne. Prije nego sam kupio svog gledao sam jednog ovakvog kao tvoj i boja i sve al odustao zbog "pametnog" prodavca mjenjaca.

Sto se tice jastuka ovako ti stoje stvari:
1. jastuk u volanu
2. -//- za koljena vozaca
3. -//- za suvozaca
4. -//- bocni (4 komada u svakom sjedistu po jedan)
5. -//- zavjesice (2 komada)

sto ce reci da ukupno ima 9 komada, prebroj i sam pa ces vidjet u tebe mozda ima manje ali vise sigurno nema.....
Sto se tice mp3 probaj nabavit ovu stvarcicu http://www.xcarlink.com/show_info.asp?product_id=317, ili probaj otic do ovlastenog i pitat dal se moze updateom to popravit, onaj kod mene sa osnovnom verzijom ne cita mp3 ali je uradjen update i pici sve regularno

ima onda 9 jer sam ja brojao da ima i suvozac za koljena,al nema...a nisam znao da bi se moglo preko update mozda napraviti da cita mp3 prvom prilikom cu otici i pitati ih,a morat cu ubrzo ici na servis... a ako nista onda ganjati ove djidje sto ima kupiti pa tako ugraditi mada mi ni to nije nesta bez cega nebi mogao...
hvala na savjetima ;)
 
Član
danas se pozabavio i ubacio xenon, ja prezadovoljan,ulozeno dobiveno...samo da sam mozda uzeo 8000K a ne 6000K bit ce i slike jos uskoro dok stavim ljetni setup...

uzeo sam can bus koje sam i morao,jedino mi se ne svidja sto mi javi da mi ne rade svjetla kad su ugasena i izbacuje mi gresku, kad ih upalim,te greske vise nema...neznam zasto:icon_question:

ako kome trebadnu xenoni bilo kakvi,nek se javi pa cemo sklopiti neku cijenu ;) naravno sa garancijom na balaste 24mjeseca i na sijalice 12mjeseci
 
Član
Jesi li spojio napajanje xenona preko akumulatora? Ako nisi, čitao sam negdje da kod 407-ice pregori motor brisača, pa imaj to na umu.
 
Član
mara- je napisao(la):
Jesi li spojio napajanje xenona preko akumulatora? Ako nisi, čitao sam negdje da kod 407-ice pregori motor brisača, pa imaj to na umu.

to samo ode ako je obicni xenon ;) kod mene je can-bus i radi bez ikakvih problema ;)
 
Član
Tako sam ja pročitao na e-bay, čovjek prodaje can-bus xenone, i napisao specifično da samo za 407 treba ovako kako sam ti rekao. A ti kako hoćeš.
 
Član
mara- je napisao(la):
Tako sam ja pročitao na e-bay, čovjek prodaje can-bus xenone, i napisao specifično da samo za 407 treba ovako kako sam ti rekao. A ti kako hoćeš.

ajde mi posalji link ako imas jos,da vidim kako to ide ako ima neka sema? nije na odmet i tako spojiti...mada mi i ovako radi odlicno vec nekih 15dana mislim
 
Član
Nemam nikakvu šemu. Ovi to zovu relay harness i preko njega kopčaju na akumulator, valjda to ima i relej čim se ovako zove. Evo pročitaj ovdje (pred kraj za 407-icu):

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170684692691&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123
 
Top