pug 205 gti

pug 205 gti

bikeralex je napisao(la):
evo dvoumim se izmedju dvije vrste felgi pa da vas pitam koje bi mu bolje legle radi se o 15kama originalnim od 1.9 gti ili o 16kama sa 206ice



pa sta vi mislite,inace vise stojim do originala,al meni se puno vise svidja sa ovim od 206ice pa da vidim sta vi mislite o ovome?

najprije da cestitam na izvrsnom radu... prelijepo odradjeno, ni sam ne bih bolje...
a sto se tice felgi, drug imam ti ja ove felge od 206ice 16ke.. pa ako si musterija, moglibi se dogovarati... felge su kao nove... p
 
Član
Dobar Pug pravo...a sto se tice felgi meni su ove 16ke bas extra i prije bi njih izabrao....
 
Član
hvala vam opet se vecini vise svidjaju ove od 206ice ko i meni,vjerovatno cu njih uzeti jos ako se uspijem dogovoriti sa Dariom bit ce sve super
 
Svaka cast, ovo me sve podsjeca na moj autic, ista ovakva, ako ne i u gorem stanju mi je Honda bila :)

Nego ova linija, 205, samo 1.3 je bilo prvo auto koje sam vozio kad sam polozio, od stare, zato mi se 205 urezao u srce i jednog dana, budel para viska volio bi pazarit kakvog GTI-ja, legendarno auto i jedno od najboljih fwd autica.

Da ti je kako naci instrument tablu od novog tipa.
 

Zex

Član
Dobar,dobar. Mada se ove zadnje slike ne mogu povecati,barem ovako na malim slikicama deluje super. Obavezno nadji Ph1 spojler na gepeku posto mi se cini da ga ovde nemas,a to auto je u fabrickom stanju najbolje i najvrednije,onaj ko se razume,prepoznace da je tu ulozeno mnooogo truda i sredstava.
Ovih automobila je jaaaaako malo, kako na ulicama, tako i na otpadima, slobodno mogu reci da su "istrebljena vrsta" poput Hondi CRX. Zato svaka cast za vracanje u zivot jednog auta koje je obelezilo '80godine.

A kakav je osecaj sesti u auto legendu znam vrlo dobro jer ih imam dva komada.
 
Član
extra auto ja bih uzeo ove od 206 al probaj naci 15" ja sam ih sebi nasao mozes vidjet u mojoj temi kako stoje...
 
Član
evo da malo osvjezim garazu
hvala svima jos jednom i na savjetima i na svemu
malo se radilo na autu...mislim malo sam se igrao kako vi velite cuninga,al samo nakratko ce da bude tako...
jbg imao opruge od neke 205ice 1.3 pa sam se malo poigrao brusilicom i malo ih skratio :D
pa sam to sve namontirao i spustio ga naprijed neka 3cm...pa evo koja slika :D

dsc03578ur.jpg

dsc03579ar.jpg

dsc03580pp.jpg

ovdje se vidi kako je nizi :D
dsc03581p.jpg

nazad jos nista,imali gdje objasnjeno kako se radi sa ovim torzijama i kako se spusta,ako zna ko nek mi postavi link?hvala
dsc03582q.jpg


a i danas napokon mi prijatelj iz belgije nasao originalne stopke :D kostale su cjelih 10eura :D i stizu nadam se do petka,tako da cu se odma fatati montiranja :)
evo slika istih:
67175470277966989726296.jpg

i jedna usputna
03112010036.jpg


Zex,spojler je nekada bio,to sam zakljucio jer je farba svijetlija tacno tamo gdje dodje spojler...jel znas mozda gdje se moze naci taj spojler i imali ko da ga prodaje jer rado bi ga stavio na auto :)...
 
Hehe i ja imam istu ideju, imam neke fabrcki opruge, konto ih izrezat ono jbg, bas da ga ubijem i tako furat dva-tri dana, al garant od toga na kraju nis nece bit, al et palo mi bilo na pamet :)

Ipak ti to skidaj sto prije i trazi prave kratke opruge ;)

A pug je milina za pogledat sad, jer je vecina naprijed ko koza, pogotovo oni obicni 1.3 modeli, braco mila glavu mos stavit izmedju.
 

Zex

Član
Sto kaze Erol, dobro je za montirati,videti kako je i skinuti,za neko ozbiljnije voznja ipak bih ti preporucio fabricke opruge uz eventualno punjenje amortizera guscim uljem (ako vec neces uzimati krace opruge ili gewinde). Na secenim oprugama auto skace tj. klacka u voznji i ako nije opruga dobro nalegla postoji mogucnost da ti volan blokira u jednu stranu (ne full ali se teze mota i ne vraca sam), heh za 5-6god koliko vozim svog sam mnogo toga probao pa ti zato govorim iz iskustva, od obicnih opruga,secenih,GTIevih,Apex-a,FK,nekih noname,pa evo sada do gewindi koje su ubedljivo najbolje resenje (ali logicno i najskuplje).
Torziju ne mozes spustati sam, a pre svega obrati paznju kako ti stoje tockovi, moraju biti identicni,ravni,ne sme se cuti nikakvih zvukova iz iste,pa i onda postoji mogucnost da ces je morati reparirati kada je otvoris (jednostavno to je macka u dzaku,nikada se ne mozes 100% reci kakva je dok se ne skine).
Cek jesi kupio samo plastike preko stopke sto dodju ili komplet sa kucistima? Stopke su super a cena je smesna, ja sebi trazim one kod kojih je zmigavac beli,ne zatamnjen,one su dosta redje.
A znas da nisu isti dzekovi na Ph1 i Ph2 stopkama? Tako da trebas malo i pocaprkati po instalacijama,evo linka i za to:
http://www.205gtidrivers.com/ (pod download) u tom slucaju gubis dva rikverc svetla (rikverc spustas na mesto jedne maglenke, ima kupiti i Ph2 poklopac koji je blago toniran u crveno,ali kada se ubaci u rikverc svetli dosta svetlije od maglenke).
 
Član
ma znam,to sa oprugama sam se ,a kolko se tice kako su nalegle mogu reci komotno da sam sve fino uradio,al to je bila samo igra prvom prilikom cu vratiti svoje stare opruge...dok se ne kupe gewinde...znam za torzije to sam cuo negdje,a tockovi mi stoje kako trebaju vec sam bio kod majstora i pitao za to...jer sam na ovome 1.3 morao mjenjati jednom to sve...a znam i za stopke upucen sam u sve to i tu je i sjenilo naravno,nebi ih kupio bez toga(al cijena je stvarno smjesna)jos mi prijatelj veli nemoras ni platiti popit cemo to sve :D ...a imam svog dobrog kolegu koji ce mi rado to sve nastimati :D a znam i za taj poklopocac ph2 al to cu morati traziti po otpadima kao i maglenku,jer mi je spala...:( hvala zex puno mi pomazes uz tebe uvijek nesta naucim :) usput ako jos ko zna gdje ima taj spojler za kupiti nek mi javi bio bi mu zahvalan :)
 
Član
mali update...
posto je skoro pa nemoguce naci orginalne maglenke,a i kad ih nadjem cjena je nepodnosljiva,ja sam uzeo neke zamjenske maglanke pa evo koja slika :)
16630216335627320481626.jpg
16344516335629720541626.jpg
65889163356329206216260.jpg

a i stopke gdje su tu su pa ce i one za koji dan :)))
pozz
 

Zex

Član
Probaj da iseces ove plasticne stitnike preko,sto cine mrezu,tako ce barem na prvu delovati "prirodnije", ovako nekako upadaju u oci.
Jesi ih spojio na posebni prekidac ili da se pale uz duga svetla?
 
Član
ocjekao sam mrezu al poslije slikanja pa cu drugi put staviti slike,izgleda puno bolje,a uzivo mnogo bolje izgleda nego na slikama...a spojio sam na poseban prekidac koji dodje pored onoga od maglenke nazad,samo cu danas odvuc prijatelju da mi spoji da se gase kad se i ugase pozicije.
pozz
 
Top