pug 205 gti

pug 205 gti

Član
evo da predstavim svog pug-a 205 gti,radi se nazalost o najslabijem motoru onom 1.6 od 105 konjica iz 87godine...

slucajno sam nacuo da ima u nekoj garazi jedan gti i da stoji jako dugo
pa se borio da dodjem do vlasnika da vidim jel na prodaju i da vidim u kakvom je stanju...
kada sam ga pogledao strasno je izgledao,ostavljen je u garazu jer nije mogao upaliti,milion majstora prezivio a niko nije znao sta mu je...
limarija u jako losem stanju svugdje po malo izlupan,jedino nije nigdje bilo hrdje sto je bilo dobro al ipak je francuz to a to se kod njih tesko desava...
ipak odluci nije trebalo dugo da padne,autic iz djecackog sna se morao kupiti
doslepao se pred garazu i radovi su poceli a autic je ovako izgledao kad se je kupio slike su malo lose jer je sa mob-a slikano








znam strasno izgleda,al posto se bavim ovim poslom to nece biti problem da se sredi
prvi dan se pocelo raditi na tome da upali,po prodavacu kaze da je kvar bio kod releja pumpe od goriva,naravno taj relej je bio rastavljen i borili smo se ja i kolega da ga probamo vratiti u zivot,jer nismo mogli naci drugi,nakon duzeg vremena upalili smo ga na neku prevaru :)
super motor radi radovi mogu nastaviti...
poceo sam sa sredjivanjem limarije,znaci sve rastaviti sto se da,nazalost nemam slika kako je izgledao
imam evo ove 3slike kada sam se zezao i stavio od starog felge sa njegove 406-ice



nazalost nepasu gume inace bi mu ih maznuo :D
falile su lajsne,nakon duzeg traganja za njima sam ih nasao u sarajevu,i na svu srecu tu je bio i relej,covjek je bi super i zahvaljujem mu se jer mi je svaki relej poklonio,usput uzeo sam i 2bijela zmigavca kod njega kojima nisam mogao odoliti :D
nazalost gti nije imao ni felge kad sam ga kupio(ove sam posudio od prijatelja privremeno)pa sam poceo da tragam uvijek sam volio da bude po originalu tako da sam najvise trazio njihove 15" al nazalost ih nisam nasao,uspjeo sam samo naci originalne 14" pa sam njih uzeo dok se ne nadju 15ke ili eventualno 16ke sa 206ice gti :) evo slika sa 14" tu je vec krov i zadnji kraj ofarban(lajsna stoji samo da se vidi kako ce izgledati)

pa sam ofarbao sve lajsne u crno i to je ovako izgledalo
16102010029.jpg

i na kraju da postavim slike kako izgleda kada se ofarbao
37193156021253833916260.jpg

73632156021289834816260.jpg

71916156021309835316260.jpg

69354156021297835016260.jpg

naravno i rorcina se nabacila da dobro ruci(moram priznati fasciniran sam zvukom)
69016156021273834416260.jpg

nazalost lak izgleda lijepo na slikama uzivo nisam zadovoljan al pozurilo se malo da sto prije izadje na cestu da se vidi kako ide...
naravno vakav nece ostati,zelje su mi felge kao sto sam naveo,stopke od novog modela i ove lijepo izgledaju al one su mi puno ljepse,maglenke(najvise bi volio originalne),spustanje(to cemo na proljece neka ga vako preko zime)i na nova lak,al sljedeci put u malo tamniju crvenu i naravno ovaj put metalic...
uglavnom cu vas obavjestavati o daljnjim radovima pozz
 
Legend
koliko toliko trudio si se i fino ga utegO' :)
puno srece u planovima , i redovno pravi update na forumu ;)
 
Član
Najprije da čestitam na kupovini i svaka čast na spašavanju legende:icon_biggrin:

1.6 motor je meni slađi za voziti. Više voli visoke obrtaje nego 1.9. Dok se švabe grcaju u hrđi, 205-ice je teško naći sa lošom limarijom. Lijepi planovi.

Sretno;)
 
Član
Prelep je stvarno, ja sam iz respekta prema ovom automobilu nekako doneo odluku da kupim 206icu iako me je nervirao njen status "ooo kako je sladaaaak". Necu puno razglabati, ove felge su nesto najbolje u sto mozes obuti 205icu, ali eto, ako bas trazis 15ke, moj prijatelj ih prodaje, speedline-ove sa GTI ph2, a imaju dostupne i 16ke koje 206 GTI kotrlja i pojedine edicije CC-a. Takodje, znam mesto gde mozes naci dvobojne stopke od faze 2... ako te bude ovo zanimalo javi se na PM...
Ovaj auto ne trpi neuki dodir, samo nastavi kako si zapoceo i odrzi ga u STOCK-u, sto se tice laka ova nijansa je ubedljivo najlepsa ili bar tako deluje na slikama, moj brat je davne 1995 imao CTI-a ove boje i stvarno ovako deluje najverostojnije.
 
Član
odlican pugonja! Svaka cast na reinkarnaciji pre svega... Motor 1.6 jeste najslabiji od svih gti-a ali je daleko od slabog,opasna ti je zujalica;)
 
Član
fin pug,svaka cast,fino si ga utegao,bio je na rubu propasti,sto kaze Zela spasio si legendu,i to je za svaku pohvalu

Moj komsija,stariji covjek,nekako se docepao ove serije,isto gti,samo bijela boja, i sa nekim je dizelcinu ubacio u njega:icon_sad:.
 
Član
hvala prije svega svima...

autic lijepo i zasada izgleda al daleko je od onoga kakvog ga zelim...
deez hvala na prijedlogu poslao sam ti pm da se dogovorimo :)
a evo danas se uzeo cd i dva zvucnika
radi se o cd-u alpine cde-102ri i 2 sony-eva zvucnika x-plod ubacim kasnije slike
pozzz
 
Član
evo dvoumim se izmedju dvije vrste felgi pa da vas pitam koje bi mu bolje legle radi se o 15kama originalnim od 1.9 gti ili o 16kama sa 206ice
evo par slika koje sam nasao radi usporedbe
ovo su 16"
mongo1.jpg

mongo4.jpg

mongo5.jpg

a ovo 15"
pacey2051.jpg

pacey2054.jpg



pa sta vi mislite,inace vise stojim do originala,al meni se puno vise svidja sa ovim od 206ice pa da vidim sta vi mislite o ovome?
 
Top