Pug 205 GTI MI16 project

Pug 205 GTI MI16 project

Član
RE: Pug 205 GTI new

na ovoj drugoj slici odozgo izgleda kao igracka isto :lol: dobar je vidi se da se odrzava :cool:
 
Član
RE: Pug 205 GTI new

kupljen mi16 napokon :cool::cool:
nema slika nazalost,morao sam odmah na posao pa nisam stigao uslikati bit ce sutra
 
Član
RE: Pug 205 GTI new

evo par slika motora, naravno nisam ni poceo raditi vec sam otkrioo dva problemcica :(

imag0745j.jpg


imag0746r.jpg

motor je izvadjen iz 405ice mi16 90god koji je imao sudar te razbio mjenjac iz prilozenog se vidi kako su nastala i ostecenja na korpi od lamele

imag0747y.jpg

ima i neku remenicu, koju do sada nisam imao pretpostavljam da je od serva :icon_question:

imag0748u.jpg

prvi problemcic je ovaj senzor nemogu sada da se sjetim kako se zove cega al skontat ce te dolazi tu na mjenjac i ocitava zube na ..... e nemoze da udje u predvidjenu rupu jer mu fali milimetar sira rupa, da li se smije ta rupa malo prosiriti kako bi senzor stavio kako treba :icon_question:

imag0752t.jpg


imag0754s.jpg

drugi problem je sto sam mislio da ce odgovarati moja korpa lamele, jer je na mojem motoru skoro nova... kao sto se vidi na slici i koliko sam ja uspjeo upratiti skoro je sva ista al naravno i tu ima par milimetara razlike od orginalnog gti, fali mi na svakoj rupi kad se sarafa korpa na zamajac, sad pitanje sve je isto samo je u tome razlika, no kako gledam kada bi malo rupe prosirio za najvise 5mm mogla bi se i staviti moja korpa, da li da uzmem drugu ili da to odradim :icon_question:
da napomene lamele su istog promjera samo se razlikuje ona centralna rupa koja ide na mjenjac
imag0755g.jpg


imag0758z.jpg



da jos napomenem stavljam mjenjac od 1.9 gti-a sa 102KS i nadam se da ce biti dug kao sto i jeste kod 1.9 gti od 130KS ili 122KS...

ajde ljudi pomagajte da se to pocne raditi, nezelim vaditi jos svoj motor dok ne rjesim te neke sitnice....
pozdrav
 
Član
RE: Pug 205 GTI new

Da, remenica je za servo pumpu.

Cudno da TDC senzor ne moze uci, jer izgleda kao standardan senzor i standardna rupa na mjenjacu.

Mi16 ima 215 mm korupu i lamelu, a kod tebe je 200 mm, tako da nece odgovarati.

Nemoj stavljati dug mjenjac na Mi16 motor, jer ces samo da ga ubijes (figurativno).

Eto :).
 
Član
RE: Pug 205 GTI new

E drug moram da ti kazem "Jebi se" xDDDD
Svaki dan sam gledao ovog tvog GTi-a na piku i razmisljao dali da dignem mikro kredit i da dodjem po njega!Jedan dan na profilu su ti samo ostale felge a auta nigdi bio sam samo ono WTF,ni na kraj pameti mi nije bilo da si kupio motor i da je u fazi ubacivanja.. hehehe Bas konto da dignem taj kredit i da ga kupim i ostavim sad preko ljeta kod kuce dok ja budem u Tirolu sljako heheh,ajd nema veze drago mi je zbog tebe sto si zbavio azdaju od motora ali iako ja nikad ne bih ubacivo taj motor u tog fabrickog GTi-a taman da ima samo 50 konja!Svu srecu da sve odradis kako treba i da budes zadovoljan drug,zasluzio si,malo je ljudi koji tako brinu do auta,imam Puga 205 1.3 carb i nebi ga prodao kad bi sad neko pokuco na vrata i davao 3 000 maraka za njega iako sam trenutno bez marke a iako moj Pug ne vrijedi pola od tih para.Sretno drug jos jednom
 
Član
RE: Pug 205 GTI new

cybernck je napisao(la):
Da, remenica je za servo pumpu.

Cudno da TDC senzor ne moze uci, jer izgleda kao standardan senzor i standardna rupa na mjenjacu.

Mi16 ima 215 mm korupu i lamelu, a kod tebe je 200 mm, tako da nece odgovarati.

Nemoj stavljati dug mjenjac na Mi16 motor, jer ces samo da ga ubijes (figurativno).

Eto :).
tako sam i skontao da je to remenica od serva, taj senzor TDC sam sredio bila ko neka piksna unutra koju sam uklonio i onda odgovara to kako treba, interesatno sto mi je bila lamela 200 a korpa 215,ipak smo nesta improvizovali pa smo stavili korpu 200,nadam se da nece biti problema,ako bude kupiti nov set kvacila i gotovo...hvala ;)


Matej19 je napisao(la):
E drug moram da ti kazem "Jebi se" xDDDD
Svaki dan sam gledao ovog tvog GTi-a na piku i razmisljao dali da dignem mikro kredit i da dodjem po njega!Jedan dan na profilu su ti samo ostale felge a auta nigdi bio sam samo ono WTF,ni na kraj pameti mi nije bilo da si kupio motor i da je u fazi ubacivanja.. hehehe Bas konto da dignem taj kredit i da ga kupim i ostavim sad preko ljeta kod kuce dok ja budem u Tirolu sljako heheh,ajd nema veze drago mi je zbog tebe sto si zbavio azdaju od motora ali iako ja nikad ne bih ubacivo taj motor u tog fabrickog GTi-a taman da ima samo 50 konja!Svu srecu da sve odradis kako treba i da budes zadovoljan drug,zasluzio si,malo je ljudi koji tako brinu do auta,imam Puga 205 1.3 carb i nebi ga prodao kad bi sad neko pokuco na vrata i davao 3 000 maraka za njega iako sam trenutno bez marke a iako moj Pug ne vrijedi pola od tih para.Sretno drug jos jednom
hehe odustao sam od prodaje, ima ja mislim i mjesec dana...nije razlog samo ovaj motor, shvatio sam da ta cijena od 3000KM mi nece nista pomoci, a znam ako bi ga prodao da to nikada ne bi prezalio... isao je on i super sa svoja 102 konja no meni eto to nije bilo dovoljno,da je makar onaj od 130konja bio pa mozda ovo nikada ne bi ni radio...al u dubini mene mi je uvijek bio san imati mi16 ispod haube u mojoj 205ici... nadam se da ces drugu naci koja je dobro ocuvana i kupiti sebi pravog gti-a...drago mi je da ti se svidjela moja 205ica;)


tibor987 je napisao(la):
Ovo ce da leti sa mi16-om ;)
iskreno ja se nadam da me nece razocarati ;)



danas izvadjeno sve napolje sto vise nece trebati ispod haube i to za nekoliko sati...
prekosutra aBd pocinje ugradnja jer radim do tada :icon_smile:
 
Član
RE: Pug 205 GTI new

kula307 je napisao(la):
Sretno drug u projektu....;)

hvala druze ;)

e ovako, posto je upasana bila lamela i korpa od 205ice gti na motor mi16,al ipak mi to nije bilo sigurno,volio bi probati da vidim bili funkcionisalo,al bilo me strah da sta ne poremetim, pa sam danas sjeo u auto poslije posla i otisao kupiti novi set kvacila da budem miran barem kolko se toga tice :icon_smile:
takodjer sam kupio i ulje i filter
evo dvije slikice reda radi :icon_smile:

imag0759z.jpg


imag0760ta.jpg


sutra ako me vrijeme fino posluzi ide ubacivanje :icon_smile:
 
Član
Pravi motor si odabrao za 205, umalo sam postao vlasnik jedne ubija kako ide. Samo ces morati da resis hladnjak kad budes ubacivao motor, jer je mnogo dugacka usisna grana.
 
Član
dellas je napisao(la):
Pravi motor si odabrao za 205, umalo sam postao vlasnik jedne ubija kako ide. Samo ces morati da resis hladnjak kad budes ubacivao motor, jer je mnogo dugacka usisna grana.

hvala, kada mi se ovaj motor ponudio, odmah sam ga rezervisao i rekao covjeku cim ga izvadi da me zove i da dolazim po njega, nije me ni put od 400km sprijecio...tako da je sada napokon u mojem vlasnistvu :icon_smile:
upucen sam za hladnjak prvo kad sam rastavljao moje auto bilo je skidanje prednjeg branika i hladnjaka kako bi se to moglo fino na kraju upasati...
nadam se da ce i moja ludo ici :icon_smile:
pozdrav
 
Top