pucnjava u Sarajevu

pucnjava u Sarajevu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Schumi je napisao(la):
Prevelik je pritisak javnosti da bi ona dobila zatvorsku kaznu,živi bili pa vidili.

Upravo je to i problem što svi znaju šta je uradila, i kako u drugim slučajevima ne zobići zakon, a u njezinom da. Možda dobije neku minimalnu kaznu i nakon kratkog vremena je puste na uslovnu, ako se ne nađe neka rupa u zakonu da uopšte ne odleži ništa što je teško.
 
Član
darko13 je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Prevelik je pritisak javnosti da bi ona dobila zatvorsku kaznu,živi bili pa vidili.

Upravo je to i problem što svi znaju šta je uradila, i kako u drugim slučajevima ne zobići zakon, a u njezinom da. Možda dobije neku minimalnu kaznu i nakon kratkog vremena je puste na uslovnu, ako se ne nađe neka rupa u zakonu da uopšte ne odleži ništa što je teško.

pa jarane nije cura ubila sto joj je cejf bio, nego pucala spasavajuci svoj zivot...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Prevelik je pritisak javnosti da bi ona dobila zatvorsku kaznu,živi bili pa vidili.

Upravo je to i problem što svi znaju šta je uradila, i kako u drugim slučajevima ne zobići zakon, a u njezinom da. Možda dobije neku minimalnu kaznu i nakon kratkog vremena je puste na uslovnu, ako se ne nađe neka rupa u zakonu da uopšte ne odleži ništa što je teško.

pa jarane nije cura ubila sto joj je cejf bio, nego pucala spasavajuci svoj zivot...

Nisam to ni rekao ali takav je kod nas zakon...Ti u mojim komentarima sve iz konteksta izvlačiš...
 
Član
darko13 je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Prevelik je pritisak javnosti da bi ona dobila zatvorsku kaznu,živi bili pa vidili.

Upravo je to i problem što svi znaju šta je uradila, i kako u drugim slučajevima ne zobići zakon, a u njezinom da. Možda dobije neku minimalnu kaznu i nakon kratkog vremena je puste na uslovnu, ako se ne nađe neka rupa u zakonu da uopšte ne odleži ništa što je teško.

pa jarane nije cura ubila sto joj je cejf bio, nego pucala spasavajuci svoj zivot...

Nisam to ni rekao ali takav je kod nas zakon...Ti u mojim komentarima sve iz konteksta izvlačiš...

nisam ja rekao da ti tako zelis, nego ti sve gledas iz nekog "pesimisticnog" ugla. spominjes neke dguge slucajeve gdje se ne zaobilazi zakon, pa zasto bi onda i kod nje, ne vidim uopste kakvi su se to slicni slucajevi desavali u zadnje vrijeme kod nas...

al hajd, da ne idemo od teme. nadam se da ce cura biti zdravstveno ok, a i da ce sto bolje proci sto se tice eventualne kazne...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Prevelik je pritisak javnosti da bi ona dobila zatvorsku kaznu,živi bili pa vidili.

Upravo je to i problem što svi znaju šta je uradila, i kako u drugim slučajevima ne zobići zakon, a u njezinom da. Možda dobije neku minimalnu kaznu i nakon kratkog vremena je puste na uslovnu, ako se ne nađe neka rupa u zakonu da uopšte ne odleži ništa što je teško.

pa jarane nije cura ubila sto joj je cejf bio, nego pucala spasavajuci svoj zivot...

Nisam to ni rekao ali takav je kod nas zakon...Ti u mojim komentarima sve iz konteksta izvlačiš...

nisam ja rekao da ti tako zelis, nego ti sve gledas iz nekog "pesimisticnog" ugla. spominjes neke dguge slucajeve gdje se ne zaobilazi zakon, pa zasto bi onda i kod nje, ne vidim uopste kakvi su se to slicni slucajevi desavali u zadnje vrijeme kod nas...

al hajd, da ne idemo od teme. nadam se da ce cura biti zdravstveno ok, a i da ce sto bolje proci sto se tice eventualne kazne...

Ne nego ti shvatiš sve iz pesimističnog ugla, jedno je što mi želimo sa moralne i ljudske strane, a jedno kako zakon funkcioniše. Meni je iskreno žao cure ali eto takav je glupi zakon kod nas da ni kriv ni dužan možeš u zatvor. Za ostale slučajeve sam hipotetički govorio šta bi bilo kad bi bilo, a znam i jedna slučaj iz mog okruženja gdje čovjek ranio pljačkaša banke iz lovačke puške i imao je problema sa zakonom samo je imao sreće što pljačkaši nisu uhvaceni...Malo brebukvalno shvataš stvari...Ali nije ovo mjesto za bilo kakve rasprave a ni tema. Ja se iskreno nadam da će se cura oporaviti i da neće dobiti zatvorsku kaznu i da će je ovaj vlasnik kladionice čije je pare životom čuvala bogato nagraditi.
 

IGY

Član
nisam odavno banovao nikoga
stoga :icon_exclaim:
:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
Evo vam klasičan primjer pritiska javnosti u slučaju Mrnjavac,da je slučaj prošao tiho ko zna kako bi završili a ovako su njih trojica dobili skupa preko 20 godina a ima ljudi koji su pravili svirepe zločine pa se izvlačili sa mizernim kaznama..Lično sam optimističan i nadam se da će se djevojka izvući u svim segmentima,pa nek se sljedeći majmun malo zapita kad krene pljačkati hoće li metak primiti..
 
Joj komplikovana situacija...u svakom slučaju optužnica se mora podići ali ne mora značiti da će dobiti neku težu kaznu ali normalna je stvar da mora krivično odgovarati jer ipak je ubila čovjeka!Naravno svaka njoj čast kad je imala hrabrosti za tako nešto (u smislu povući pištolj, ne ubiti!)al ipak niko ne može proći tek tako nekažnjeno za oduzimanjem nečijeg života...
 
Ne mora znaciti da ce biti osudjena,u svakom slucaju optuznica se mora podici,a dali ce biti osudjena sve zavisi ko ce je braniti..............
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
ako su prvo na nju pucali pa ona uzvratila tesko da ce dobiti ista mozda uslova , a ako je ona prva naj*ala je

a hajd znaj ko je prvi, kad nema ni svjedoka, ni video nadzora, nist...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top