prvo paljenje - problem

prvo paljenje - problem

Član
zatvoraš je napisao(la):
Uljna pumpa 100% već sam ti to napisao u privatnim porukama jer imao sam isti problem

da, da prvo skidamo pumpu pa onda ostalo ako ne bude do nje ;)

zvao sam majstora i sad čekam da mi javi kad da dovezem auto...
 
Član
golf 2 dizel je jel tako,ne vidim logike zasto bi pumpa za ulje zezala,da nema pritiska ulja palila bi ti se lampica kontrole ulja i isto tako da je nesto blokira,nema smisla al hajd vidi pa javi.:icon_question:
 
Član
mb73 je napisao(la):
golf 2 dizel je jel tako,ne vidim logike zasto bi pumpa za ulje zezala,da nema pritiska ulja palila bi ti se lampica kontrole ulja i isto tako da je nesto blokira,nema smisla al hajd vidi pa javi.:icon_question:

drug moj ta pumpa nema nikakve veze sa pritiskom ulja i nepali ona lampicu ulja kad je slab pritisak ulja ležajevi na radilici kad odu onda nemaš pritiska ulja i pali se lampica
 
Član
kako nema veze uljna pumpa s paljenjem? šta se dešava ako hidropodizači ne dobiju ulje na vrijeme? Očito je da ne mogu otvoriti-zatvoriti ventile kako treba... meni ima logike da je uljna pumpa i to je prvo što ćemo pogledat sutra ;)
 
Član
Evo jutros sam uspio i snimit moj problem... Opet standardno, auto sastavi iz prve, radi normalno i onda počne štekat... to se vidi na videu na 00:00:29... ovaj put se nije ugasio al većinom se ugasi u ovim slučajevima...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=odfv3TYpFdQ[/video]

:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
Ma kakva uljna pumpa, nema to veze sa tim, tebi je problem ili u diznama, ili u bosh pumpi ili trebas staviti nepovratni ventil za naftu mada nevjeruje m da ti se vraca nafta!
Uljna pumpa gura ulje sta ona ima veze sa paljenjem, pa ispusti svo ulje iz auta izvadi uljnu pumpu upalices auto, radice 15 min sigurno pa ce zakovati!:lol:
Neofiraj se kod majstora nes pominji uljnu pumpu!;)
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Ma kakva uljna pumpa, nema to veze sa tim, tebi je problem ili u diznama, ili u bosh pumpi ili trebas staviti nepovratni ventil za naftu mada nevjeruje m da ti se vraca nafta!
Uljna pumpa gura ulje sta ona ima veze sa paljenjem, pa ispusti svo ulje iz auta izvadi uljnu pumpu upalices auto, radice 15 min sigurno pa ce zakovati!:lol:
Neofiraj se kod majstora nes pominji uljnu pumpu!;)

drug ja taj isti problem imao i lajici kao ti mi uzeli bruku para na istu priču mijenjaj dizne stavljaj nepovratni ventil radi pumpu dao 500km ništanisam riješio otišao kod čovjeka kaže do uljne pumpe i ja se smijao al čovjek zamijeni ja nikad više problem s tim i evo čovjek je postavio vide a ja sam mu i u privatnim porukama napisao ako upališ auto i nedajš gas na hldnom vremenu ono se neće ni ugasiti samo takni gas odma se gasi i jedva upali a takvi kao ti što pišu i nabadaju samo mogu uzimati pare kao što su i meni i ostavit a nezavršit posao
 
Član


zatvoraš je napisao(la):
mb73 je napisao(la):
golf 2 dizel je jel tako,ne vidim logike zasto bi pumpa za ulje zezala,da nema pritiska ulja palila bi ti se lampica kontrole ulja i isto tako da je nesto blokira,nema smisla al hajd vidi pa javi.:icon_question:

drug moj ta pumpa nema nikakve veze sa pritiskom ulja i nepali ona lampicu ulja kad je slab pritisak ulja ležajevi na radilici kad odu onda nemaš pritiska ulja i pali se lampica

to prvi put cijem da pumpa ulja nema veze sa pritiskom ulja pa ko i sta nabija pritisak ulja,izvadi pumpu iz motora a normalno je da gubi pritisak i zbog losih lezajeva na radilici ali ako mu to majstor nije primjetio nek bjezi od tog majstora sto km a i da ne valjaju lezajevi i pumpa mora upaliti a kojim slucajem ako se gasi na leru to je nesto drugo uglavnom mora upaliti.

i de mi reci kako nema veze sa pritiskom ulja,cijev pumpe za ulje ide skoro do dna kartera i cim ti zafali ulja da ne moze povuci odmah ce ti se upaliti lampica i to ti kaze da moras u toku voznje stati provjeriti nivo ulja za pocetak i dosuti,vrlo jednostavno.



zilla_ je napisao(la):
kako nema veze uljna pumpa s paljenjem? šta se dešava ako hidropodizači ne dobiju ulje na vrijeme? Očito je da ne mogu otvoriti-zatvoriti ventile kako treba... meni ima logike da je uljna pumpa i to je prvo što ćemo pogledat sutra ;)

u ovom slucaju kada ugasis auto hidropodizac ima ugradzen ventil koji drzi da se ulje ne ocjedi iz njega tako da uvijek ventil ostane nastelovan i ako ti ne valjaju hidropodizaci a ti ne cujes ili tvoj majstor onda ste obojica gluhi ili ne raspoznajete zvukove koji dolaze i motora iz razloga sto niste dovoljno edukovani.

meni nema logike da je pumpa ulja a to uopste nije tesko zamjeniti i provjeriti bar na golfu pa eto javi nam kakav je ishod.
 
Član
pa eto de ti meni stručnjak objasni što meni nije palio lampicu od ulja kad pumpa nije dovoljno bacala ulja ja se nerazumijem u to ali znam s čime sam imao problema i kako su ljudi rješavali a ovdje na forumu odjednom svi neki majstori
 
Član
ukoliko dodje do stekanja ventila na uljnoj pumpi,uljna pumpa stvara prevelik pritisak ulja koji previse otvara hidro podizace i ventil ne moze dobro zatvoriti kompresioni prostor,sto dovodi do gubitka kompresije.Ima li sad logike ili nema Ibre s cijevima?:lol::lol::lol:


provjeri kad se ugasi ,pali li odmah lampicu ulja
 
Član
code: KR je napisao(la):
ukoliko dodje do stekanja ventila na uljnoj pumpi,uljna pumpa stvara prevelik pritisak ulja koji previse otvara hidro podizace i ventil ne moze dobro zatvoriti kompresioni prostor,sto dovodi do gubitka kompresije.Ima li sad logike ili nema Ibre s cijevima?:lol::lol::lol:


provjeri kad se ugasi ,pali li odmah lampicu ulja

eto ja imo slucajeva da je filter propustio ulje zbog prejakog pritiska zbog blokiranja nepovratnog ventila a bilo je slucajeva da naprosto explodira filter a auto palilo i vuklo i nije se gasilo a za ovo prvi put cujem u 15 god.iskustva mehanike al hajd mozda je moguce,necemo duljuti oko toga,tip ce ispitati.

uglavnom sam rjesavo al kad mi je cejf taj problem tako sto skinem pumpu rastavim i odradim nepovratni ventil i spasim musteriju dodatnih troskova a kad naidze pametnjakovic onda ga posaljem da kupi novu.
 
Član
Jesi riješio problem???
Kod mene danas rađena bosh pumpa, dizne provjerene sve uredu.
Sumnjali smo da je do filtera pa je spojeno direkt na infuziju ali opet isto.
Ali auto i dalje neće da upali, vergla po dvije minute, i kad upali neće da primi gas, motor radi neravnomjerno, trokira i trese se.
Kasnije kad to pročepi auto ide normalno kao i prije.
 
Član
Nisam još bio kod majstora... Ispiti mi krenuli pa sam baš u velikoj gužvi... I ja se bojim da ću se napatit dok riješim ovo :icon_cry: To su oni kvarovi kad izmijenjaš po auto dok ne shvatiš da je bila neka glupost...

Ako nisu dizne ja ne znam onda šta bi moglo bit kod mene jer prije 2-3 mjeseca radio sam glavu motora kompletno, boš pumpa isto sređena ovog ljeta itd...

Samo ja sam shvatio još jednu caku kod mene :icon_twisted: Čim mi kazajka od goriva padne između prve crtice i rezerve otprilike negdje na sredinu dosta teže pali.... Čim dospem 5-10l nafte pali ko mina osim kad mi se javi ovaj stari problem...

E ne znam dal je to inače problem kod golf 2 ili je možda povezano s ovim problemom što ja imam...
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Ma kakva uljna pumpa, nema to veze sa tim, tebi je problem ili u diznama, ili u bosh pumpi ili trebas staviti nepovratni ventil za naftu mada nevjeruje m da ti se vraca nafta!
Uljna pumpa gura ulje sta ona ima veze sa paljenjem, pa ispusti svo ulje iz auta izvadi uljnu pumpu upalices auto, radice 15 min sigurno pa ce zakovati!:lol:
Neofiraj se kod majstora nes pominji uljnu pumpu!;)

Ipak će ispast da se ti ofiraš ovim komentarom... Nemoj nikad tvrdit za nešto da nije ako nisi bar 90% siguran ;)

Juče ostavio auto kod majstora da i zamijeni vodenu i da vidi to s paljenjem... Po nesreći jutros bilo toplo i on je upalio bez ikakvih problema... Kada sam mu objasnio moj problem rekao mi je da je 99% do uljne pumpe jer valjda u njoj ima neki hepek koji reguliše pritisak i on se zna ponekad zaglavit... kad je hladnije ulje je malo gušće i pumpa nabija veliki pritisak i to stvara problem u glavi motora....

Uglavnom posle bajrama idem mijenjat uljnu pa javim kako je prošlo :icon_biggrin:
 
Top