PROJEKAT unutrasnjost

PROJEKAT unutrasnjost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle nabavio sam tablu od golfa 4 i od golfa 5 (stim da od golfa 5 nemam sat pa ce da ide od 4) i za nekoliko dana pocinje ugradnja u mog golfica ;)
Sada me interesuje znate li i nesto na sta trebam paziti pri svemu tome i interesuje me hocu li moci ikako ugraditi sat od 4 da ne laze puno posto kod njega kao sto znate nema sajle nego je elektornski, rekli su mi da uzmem onu djidju od 3 sto ide tamo na mjenjaci ili gdje vec i da prikopcam na ovaj sat!
(sada kako ce to ispasti, to cemo da vidimo :) )

PS: Ako neko ima ko je sve to radio nek mi javi cijenu na PM i imajte u vidu da je kod mene cabrio i da ima one sine i pojacanja u tabli, da ne bude kao sa ovim majstorom sto mi je obecao raditi pa... :icon_confused:
 
Član
RE: Projekticccc

sta ti reci sve je izvodivo,moraces malo da seckas tablu ali kulturno i lece,puno srece sa radom.
 
Član
RE: Projekticccc

Sretno sa projektom,nadam se da ces uspjeti ostvariti zamisljeno.
Jesi li vidio da je neko ranije to uspio,ako jesi imas li koju slikicu da vidimo kako izgleda ?
 

IGY

Član
ima kec iz tuzle od cetvorke unutrasnjost, ako se dobro sjecam, i predobro stoji
 
ima jedan kec u mostaru stavio je i masku i siceve i prednje farove na golfa 1 od golfa 4 trenutno nije u voznom stanju ako slučajno nedje naletima na momka što je vlasnik keca vrlo rado ću ga pitata za detaljne savjete i slično a ako te zanima mogu ti dat njegov broj mobitela pa da ga zoveš da ti uratko objasni najvažnije poteze...sretno u radovima
 
Član
Jap, Talin kec. Ali i one nema satove od cetvorke, nego, koliko se sjecam o VW, golfoljupci ce bolje znat, zar nema neka caka s golfom 4 i njegovim kodiranim kljucem, da su povezani motor, elektronika i SAT? Par puta sam nesto slicno citao da pri transplantaciji recimo mora ici i sat odgovarajuci?

A ako moze, onda ovako....Legionar, ono sto su ti rekli da nabavis je elektricni mjerac za pinjon, i problem nije u tome, jer on, kao i sajla, samo mjeri broj okretaja, problem je u razlicitoj kalibraciji, odn razlicitim mjenjacima. Recimo tvoj mjenjac, i mjenjac s kojeg ces skinuti taj davac ce sigurno biti razliciti, razliciti omjeri, kapiras? Tvoj mjenjac ce pri 10 kmh (ovo lupam bezveze) napraviti 30 okretaja pinjona, a taj mjenjac ce napraviti 24 okretaja et. A tabla, odn. sat je kalibriran za 24 ;) Osim ako ti se posreci da ubodes :p Ja recimo imam taj problem sad, tabla od dizela, a mjenjac benzinca, nidje veze sad sat pokazuje.

A nema tu neke posebne pameti, polako, pripazi na zice, nista na silu, ako nece da sidje, mora da je jos nesto drzi :p kad budes ubacivao tu tablu, pokusaj ako mozes posklanjati zice i sl. u stranu da ne smetaju, pa da mozes u miru namjestati, i rezuckati. Pozdrav i sretno ;)
 
Član
kao sto kazu svako ima svoj ukus ali maska od g4  u kecu stvarno ne "lezi" kada je isjeces podesis zazore maska ce ti fakticki doci na sicu, garantujem ti da neces dobiti trazeno, mislim da je maska od g3 granica u kecu.Ako je neko stavio tu masku i ako se njemu svidja to je ok! Ali savjetujem ti da je dobro pogledas ali ne preko slika. ovako je bilo kod mene kod montaze i imao sam dosta popravaka ali sad je ok zahvaljujuci DZEKIGOLDU  na par savjeta. Sretno!!!;)
 
Član
ja koliko znam da na auto nemoze elektronski ako je prije bio na sajlu..jer ja tjeo u punta koji nema ni kazaljku za temperaturu ni obrtaja staviti sat od punta GT koji je elektronski a za punto 55 na sajlu pa nije nikako moglo.. trazio sam puno savjeta na hrvatskim fiat forumima i receno mi je batali to nemoze.. sad neznam samo naprijed pa javi ako mogne
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top