procjena laptopa - MACBOOK PRO

procjena laptopa - MACBOOK PRO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
G

GoPlay

CHIP
ima svoje klase.
kao i VW porodica...
polo
golf
jetta
pasat
pheaton

Tako isto ima i intelov procesor ili AMD ili bilo ciji drugi.
Kvalitet izrade.
zasto za neki prozvod na igled isti i po preformansama placamo razlicito. jedan npr. 5$ a drugi 15$

zato sto imaju klase prozvoda.
Uzmi kakav hoces i zelis laptop. pa i dell XPS i stavi adobe premier ja cu te pokosit sa mekom i FCP-om i jos ce ti pasti premier nekoliko puta u tome!

OVO PRICAM iz LICNOG iskustva.

tebi ako laptop koristi za igrica i foruma il programiranje logika je da ti windows odgovara mada je i windows upitan za programiranje ali hajde :) laptop zadovoljava tvoje potrebe.

Meni laptop sa windowsom ne odgovara mojim potrebama :) zato sam uzeo mek. platio i isplatio i razrahatio.

pa tako i apple macbook pro se nalazi kao br 1 na ljestvici pa ostali ispod.

zasto je Dell isti preformansi skuplji od HP-a ili Acera???
upravo radi kvalitete izrade komponenti.... Hp svake godine na svojoj cijeni izgubi 50%vrjednosti.
ili lenovo think pad u odnosu na toshibu... zna se sta je lenovo a sta toshiba xD
 
Član
To ti je sve rekla-kazala. Mek ne može pokositi nikoga, to je priča za djecu, to je nekada bilo da su imali prednost u tome, sada više ne. To je stara slava. A kvalitet komponenti su sve iste kod svakog laptopa kad ih ne proizvode oni. I kao da Apple nešto pravi, sve im drugi uradi, a oni upakuju i još ih tuže. :lol: A upravo sam ja sebi kupio Acer, jer je bio najjeftiniji i imao najbolje komponente za te pare. Laptop radi dan-danas savršeno. A to za programiranje ti je niđe veze, čuj programitati na meku... :lol: To je moje mišljenje i neću više ništa pisati ovdje. Čim se oni fataju onolikih tužbi, koje su teške nebuloze, sve je jasno. A ti si očigledno fan-boy Apple-a, vidi ti se po priči.
 
Član
mara- je napisao(la):
To ti je sve rekla-kazala. Mek ne može pokositi nikoga, to je priča za djecu, to je nekada bilo da su imali prednost u tome, sada više ne. To je stara slava. A kvalitet komponenti su sve iste kod svakog laptopa kad ih ne proizvode oni. I kao da Apple nešto pravi, sve im drugi uradi, a oni upakuju i još ih tuže. :lol: A upravo sam ja sebi kupio Acer, jer je bio najjeftiniji i imao najbolje komponente za te pare. Laptop radi dan-danas savršeno. A to za programiranje ti je niđe veze, čuj programitati na meku... :lol: To je moje mišljenje i neću više ništa pisati ovdje. Čim se oni fataju onolikih tužbi, koje su teške nebuloze, sve je jasno. A ti si očigledno fan-boy Apple-a, vidi ti se po priči.

eto ti si provalio apple i njihove afere i tuzbe

jesi se natovario ne crni mi vise laptop, moram ja ovo nekom i prodati ccc


kao sto smo rekli mozda nije bolji ali sigurno jeste skuplji i ljepsi:lol:
 
Član
mara ma ti si majstor, sve prekuco, u sve upucen. da nije po tebi nastala ona narodna izreka "razumijes se ko mara u kriv ....."?? :D
 
G

GoPlay

Moram priznat mara-... upravu si ipak :)
do mene je .
Upravu si :)
Oprosti mi ne znam kako sam mogao samo tako slijepo da vjerujem.
Privukla me tamna strana jabuke... :icon_cry:
 
Član
Ne oprostite vi meni, što sam pokušavao da vam objasnim. Samo naprijed, dajte 2 milje, a ja ću isto dobiti za duplo manje. To vam je ono, isto sranje, drugo pakovanje.

A vidi jebote ludog naroda, čak ih 70% posto koristi Windows, naravno, ne na Meku, a samo vas pametnih 8,45% Mac OS. A jesmo budale.

@haso

Jebiga, ajd neću više. A nema se tu šta biti upućen, ***** ti kompaniju koja me tuži jer imam i ja zaobljene ivice na telefonu. :lol:
 
Član
ja fkt ne znam jel ti ne kontas sta ti drugi pokusavaju reci ili neces da skontas... mislim da je najbolje da se zakljuca tema. pocele su se gluposti valjati ;)
 
Član
Ja odlično kontam, ti nećeš da skontaš da Apple levati ljude, tako što im prodaje istu robu kao i drugi, u drugom pakovanju.

Da se vratimo na temu, evo Haso, možeš računati da ćeš prodati laptop po toj cjeni, vidim da ih ima voljnih dati tolike pare.
 
Član
pa ti ne kontas neke stvari, pravis budalama ljude kojima je to posao, informisi se malo sta koriste ljudi koji se profesionalno bave npr obradom videa i slicnih stvari poput nekih filmskih studia i sl. druga je stvar sto kod nas raja nema para, ali vecina ni takvih potreba pa ih ne kupuje.

pominjes gore neke tuzbe applea, a pojma nemas da taj biznis na taj nacin i funkcionise, svako svakog tuzi za sve i svasta. isto kao sto apple tuzi samsung, tako i samsung njih, motorola samsung, ovi google i tako u krug.

bolje sutiti nego se pratiti pametan. ja sam ti gore napisao, koliko si upravu, toliko i nisi. tebi, meni, kao i 90% raje ce laptop neke druge marke koji je triput jeftiniji odraditi istu stvar, ali nisi ni blizu kad kazes da apple prodaje isto kao i npr acer, ali po triput vecoj cijeni.

eto citav svijet glup, samo ti pametan.

dosta od mene za ovu temu ;)
 
Član
Vala dosta. ;) Ne znam od kuda sad upade profesionalan rad, zar filmski studio koristi laptope za profesionalan rad? :icon_eek:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top