procjena laptopa - MACBOOK PRO

procjena laptopa - MACBOOK PRO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
odprilike koliko se se moze dobiti za ovaj laptop, jbg ja sam stavio cijenu 1200
(na osnovu pika tj na osnovu slicnih apple laptopa na piku)....naravno nije fixna cijena

ima i mac i windows 7, kutija punjac cd-ovi, krpica:) bla bla sve sto dodje orginalno

bukvalno je nov laptop, kupljen nov vrlo vrlo malo koristen, u zadnju godinu daj boze da je upaljen:)

2uyi150.jpg

sg0qoz.jpg

2cmksom.jpg
 
G

GoPlay

Cijena je hmm..
ipak je core2duo. 2012/2013 sa i5 i i7 procesorima...
Koliko ti baterija drzi isto je bitan faktor i da li je ovo 15" ili 13" mac...
da li ti je integrisana intelova graficka ili ima i dodatnu externu graficku..
samo kod nas raja slabo kupuje mek. Vidi kako ce ti biti prolaznost pa mozes korigovati cijenu :)
 
Član
13"
nez za graficku to cu morati vidjeti kod kuce
nez ni za bateriju ali bi trebalo da je kao nova, jbg slabo koristen skoro nikako
 
Član
U principu, previše novca tražiš obzirom na konkurenciju. More laptopa s i5 procesorom se može naći u prodavnicama s 2-3 godine garancije za manje para. Šteta što ti je kao što kažeš 'stajao' tj. slabo se koristio itd jer bi prije godinu dana bio daleko bliži cifri koju tražiš nego sada. Nažalost, mislim da cijena pada upola od te koju si naveo ako ne želiš da refreshujes oglas godinu dana i opet na kraju ga prodaš duplo jeftinije. Ne govorim iz perspektive kupca već prodavca. Da li ti je preče danas imati 600-700 KM i vrtiti ih (umnožiti) ili za godinu dana :/
 
Član
ma sta ja znam gledo sam druge macbook pro i skonto da je to ta cijena....i ja bi prije kupio neki "nas" asus, toshiba, lenovo....ali et ovo neko kupi radi sminke :) i koliko sam vidio dosta je skuplji od konkurencije koja je i bolja


ma spusticu cijenu *ebat ga;)
 
ewo gledam bas na IMTEC-ovom katalogu cijene laptopa s popustom od 10%
acer Aspire V5-571
CPU: Intel Core i5-3317U (2.5GHz)
Display:15.6HD (1366x768)
RAM:4096MB, HDD:500GB
VGA:Intel HD Graphics 4000
DVDRW, Card Reader, LAN, WLAN
Bluetooth 4.0, HDMI, USB 3.0, Web Cemera
OS: Linux
garancija 1 godina
cijena 1169KM ako zelis produziti garanciju na 3 godine nadoplacuje se jos 125KM

ovo neka ti bude orijentacija koja je daleko bolja od tvog pc-a

ipak ima i jedan ASUS-ov DualCore ali specifikacije su extra a samo je 20KM jeftiniji od ovog acera
a evo i spec
CPU: DualCore 2.3GHZ,2MB
Display:17.3
RAM:6144MB DDR3
HDD:500GB
VGA:NVIDIA GeForce 630M 2048MB DDR3
i ostale điđe miđe ovakav vrijedi 1149KM ;)
 
Član
sve to stoji ali pogledaj koliko ovakav isti nov (apple macbook pro), to me zanima
 
Član
to i ja kazem, ja kad vi kupovo uzeo bi nesto tipa acer toshiba......jbg al ovaj je skuplji, djaba sto eto mozemo reci da nije bolji za te pare
 
Član
@Dado, to je relativan pojam govoriti da je apple bolji od della ili ostalih laptopa. Po meni je apple šminka, i iz tog razloga ga nebi nikad kupio. E sad vidio sam da ima boljih telefona od iphone-a, zato pretpostavljam da ima boljih laptopa i od ovog.

Uglavnom ako želiš prodati laptop odmah, gledaj koja je realna cijena i spusti ju za 10-20%
 
Član
meni vala nije bolji, ali jedna stvar je sigurna a to je da je apple skuplji....kao sto Yellow rece "sminka";)
 
Član
Yellow je napisao(la):
@Dado, to je relativan pojam govoriti da je apple bolji od della ili ostalih laptopa. Po meni je apple šminka, i iz tog razloga ga nebi nikad kupio. E sad vidio sam da ima boljih telefona od iphone-a, zato pretpostavljam da ima boljih laptopa i od ovog.

Uglavnom ako želiš prodati laptop odmah, gledaj koja je realna cijena i spusti ju za 10-20%

naravno da je po specifikacijama dosta drugih modela jeftinije, ali vidi ovo

MacBook Pro 13" Dual-Core i5 2.5GHz/4GB/500GB/Intel HD 4000/SD Local KB Active 2844 KM Nov ;)

http://www.mekline.ba/images/articles/pdf/Apple.pdf

tako, da ako je tvoj u dobrom stanju, cijena od 1200KM je smijesna
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top